Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

19 lutego 2014 r.
20:00
Edytuj ten wpis

Do parku we Włodawie tylko z parasolem

4 6 A A

We Włodawie ptaki opanowały park miejski. Do tego stopnia, że bez parasola nie sposób było tam wejść. W końcu pod presją mieszkańców burmistrzowi udało się uzyskać zgody odpowiednich władz na usuwanie gniazd i odstraszanie uciążliwych gawronów i kawek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Na odstraszanie kawek zezwolił nam generalny dyrektor ochrony środowiska, a na przepędzanie gawronów jego regionalny odpowiednik z Lublina - mówi Waldemar Kononiuk z Wydziału Inwestycji i Gospodarki Mieniem UM we Włodawie. - Oba te zezwolenia przedłużono nam do końca 2019 r. Ptaki odstraszane są metodą biosoniczną. Specjalne urządzenia emitują dźwięki o odpowiednim natężeniu i częstotliwości, jakie wydają drapieżniki, na przykład orły i jastrzębie. - Od kiedy na drzewach zainstalowano urządzenia, ptaków w parku jest mniej - mówi włodawianka Marzena Kuszpa. - No i dobrze, bo przecież nie chodzi o to, aby je całkiem wyrzucić, ale by stały się mniej dokuczliwe. Za wykorzystywaną aparaturę miasto zapłaciło 9,6 tys. zł. Zainstalowali ją specjaliści z firmy z Bydgoszczy. Sposobem na pozbycie się uciążliwych ptaków miało być także zrzucanie z drzew ich gniazd. - W ubiegłym roku zrzuciliśmy wszystkie - mówi Kononiuk. - Ledwo się obejrzeliśmy, a ptaki szybko je odbudowały i to z tych zniszczonych. Tym razem chcemy się skoncentrować jedynie na gniazdach znajdujących się na drzewach rosnących wzdłuż ścieżek i alejek. Te zrzucone natychmiast usuniemy z parku, by ptaki nie mogły z nich znów budować. Park, o który włodawianie walczą z ptakami, to teren o powierzchni 3,5 hektara. Zanim w czasie II wojny światowej do miasta weszli Niemcy, znajdował się tam czynny cmentarz żydowski. Naziści zniwelowali go dosłownie do ostatniego grobowca. Mieszkańcy miasta uważają, że z tego powodu temu miejscu należy się większe poszanowanie, niż zwykłemu parkowi.
Czytaj więcej o:

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gino / 20 lutego 2014 o 07:55

Od wielu lat podobnie jest na Chełmskim cmentarzu przy ul. Lwowskiej. Problem był wielokrotnie zgłaszany ale gospodarz terenu nie potrafi nic z tym zrobić.

Avatar
Gość / 20 lutego 2014 o 07:11

Nie prawdą jest, że wszystko zgineło z cmentarza wraz z wojną, bo pamietam jeszcze z początku lat sześdziesiątych pojedyncze groby, a i do tej pory chyba tam jest jeden ogrodzony od ulicy Jana Pawła II.

Avatar
Gość / 20 lutego 2014 o 06:35

co.. hehhe :D miszkałam tam 19 lat. kiedyś ten park był jeszcze bardziej zadrzewiony i zawsze siedziały tam ptasiory i jak każdy ptak rombały. ale pod drzewa. widonie przeszkadza to ludziom którym do spacerowania nie wystarcza chodnik .... Jak ktoś chce znaleźć problem to wszędzie i za/przy wszystkim znajdzie. Eh .. ludzie.

Avatar
krpik / 19 lutego 2014 o 22:03

Niestety, ptaki nie mają się gdzie lęgnąć, a zjadają tony śmieci i odpadów które psując się zagroziłyby ludziom. Drzew jest za mało. daję pierwszeństwo ptakom. Sadzimy drzewa sobie, sadźmy też ptakom.

Avatar
Przemek / 19 lutego 2014 o 21:38

Nie prawda z tą wypowiedzą tej włodawianki. Ja jestem Włodawiakiem który przechodzi codziennie przez ten park, wron tam więcej i więcej... te sygnały biosoniczne nic nie pomagają w dodatku mogą je stosować tylko do końca marca bo później okres lęgowy i znowu narodzi się setki wron, gawronów itd. Jak by nie można było uzyskać pozwolenia na odstrzał tego ptactwa, przecież Włodawa zmaga się z tych od wielu wielu lat i każdy narzeka na te wrony, śmierdzi w całym mieście !!!!

Avatar
czytelnik / 19 lutego 2014 o 20:26

Bo drzewa są dla ptaków !!!.

Avatar
gino / 20 lutego 2014 o 07:55

Od wielu lat podobnie jest na Chełmskim cmentarzu przy ul. Lwowskiej. Problem był wielokrotnie zgłaszany ale gospodarz terenu nie potrafi nic z tym zrobić.

Avatar
Gość / 20 lutego 2014 o 07:11

Nie prawdą jest, że wszystko zgineło z cmentarza wraz z wojną, bo pamietam jeszcze z początku lat sześdziesiątych pojedyncze groby, a i do tej pory chyba tam jest jeden ogrodzony od ulicy Jana Pawła II.

Avatar
Gość / 20 lutego 2014 o 06:35

co.. hehhe :D miszkałam tam 19 lat. kiedyś ten park był jeszcze bardziej zadrzewiony i zawsze siedziały tam ptasiory i jak każdy ptak rombały. ale pod drzewa. widonie przeszkadza to ludziom którym do spacerowania nie wystarcza chodnik .... Jak ktoś chce znaleźć problem to wszędzie i za/przy wszystkim znajdzie. Eh .. ludzie.

Avatar
krpik / 19 lutego 2014 o 22:03

Niestety, ptaki nie mają się gdzie lęgnąć, a zjadają tony śmieci i odpadów które psując się zagroziłyby ludziom. Drzew jest za mało. daję pierwszeństwo ptakom. Sadzimy drzewa sobie, sadźmy też ptakom.

Avatar
Przemek / 19 lutego 2014 o 21:38

Nie prawda z tą wypowiedzą tej włodawianki. Ja jestem Włodawiakiem który przechodzi codziennie przez ten park, wron tam więcej i więcej... te sygnały biosoniczne nic nie pomagają w dodatku mogą je stosować tylko do końca marca bo później okres lęgowy i znowu narodzi się setki wron, gawronów itd. Jak by nie można było uzyskać pozwolenia na odstrzał tego ptactwa, przecież Włodawa zmaga się z tych od wielu wielu lat i każdy narzeka na te wrony, śmierdzi w całym mieście !!!!

Avatar
czytelnik / 19 lutego 2014 o 20:26

Bo drzewa są dla ptaków !!!.

Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 3 0

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 27 2

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 14 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 20 9

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 30 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 298 10

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 5 10

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 20

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 9 8

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 4

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.