niedziela, 18 lutego 2018 r.

Chełm

Dobiega końca rekrutacja na chełmskich uczelniach. Są miejsca

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 września 2011, 13:58

Rektorat PWSZ. Tu wciąż zapadają decyzje w sprawie przyjęć na studia (Magdalena Kukawska)
Rektorat PWSZ. Tu wciąż zapadają decyzje w sprawie przyjęć na studia (Magdalena Kukawska)

Chełmskie uczelnie dają szansę spóźnialskim i do ostatniej chwili będą przyjmować zgłoszenia. Chętnych jest sporo zwłaszcza na mechanikę i budowę maszyn na PWSZ.

PWSZ już kończy rekrutację, jednak nie odrzuci spóźnialskich, którzy na początku października zdecydują się na studiowanie w Chełmie. – Na pewno znajdziemy dodatkowe miejsca – mówi Wiesław Dziubiński z Działu Toku Studiów PWSZ. – Największy popyt mamy na mechanice i budowie maszyn. Tam przyjmiemy więcej studentów niż planowaliśmy. Niestety na kierunkach humanistycznych nie jest tak kolorowo.

Na wyjątkowo popularną mechanikę zgłosiło się dwukrotnie więcej chętnych niż zakładały władze uczelni. Wciąż nie wiadomo, ile osób dokładnie zostanie przyjętych. – Będziemy mieć studentów z całego kraju – mówi Dziubiński. – Na mechanice studenci będą reprezentować wszystkie województwa w kraju.

Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej też nie narzeka na brak chętnych. Tam rekrutacja trwa do 30 września. Jednak jeśli znajdzie się ktoś chętny na początku października, nie zostanie odesłany z kwitkiem. – Taka osoba powinna zgłosić się do nas osobiście – mówi pracownica dziekanatu WSSMiKM. – Wtedy wniosek o przyjęcie będzie indywidualnie rozpatrywany przez dziekana.


Już wiadomo, że uczelnia będzie miała więcej studentów niż w poprzednich latach. Zainteresowanie studiami politologicznymi w Chełmie jest bardzo duże. – Ja już zapisałam się na tę uczelnię – mówi Karolina Borys, tegoroczna maturzystka. – Maturę zdałam bardzo dobrze, ale interesuję się polityką i chciałabym zostać w Chełmie. Dlatego wybrałam WSSMiKS zamiast którejś z odległych uczelni.

Także Wyższa Szkoła im. Bogdana Jańskiego cieszyła się w tym roku sporym zainteresowaniem. Studentów na pewno nie będzie mniej niż w poprzednich latach. Zarówno na zarządzaniu jak i na gospodarce przestrzennej i socjologii chętnych nie zabrakło. – Naszym sukcesem podczas tegorocznej rekrutacji jest utworzenie grupy studentów z Ukrainy czego wcześniej na naszej uczelni nie było – mówi dr Rafał Ogrodowczyk, dziekan uczelni.

Rok akademicki w Wyższej szkole im. Bogdana Jańskiego rozpocznie się 15 października, więc choć oficjalnie rekrutacja kończy się 30 września to do 14 października przyszli studenci będą mieli jeszcze szanse na zapisy. Wciąż nie wiadomo jednak, kiedy zostanie uruchomiony nowy kierunek, czyli pielęgniarstwo. – W najbliższych dniach czeka nas wizytacja, więc jest szansa, że choć z poślizgiem to jeszcze w tym roku rozpoczniemy naukę na tym kierunku – mówi Ogrodowczyk.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
lingwista
chłopo-robotnik
pokurcz
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lingwista
lingwista (28 września 2011 o 08:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Autorka tekstu jakoś zapomniała o Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych, które nie ma co prawda statusu uczelni wyższej, ale jako pierwsze dawało w Chełmie możliwość uzyskania dyplomu licencjata KUL i wciąż nieźle funkcjonuje, przyjmując nowych kandydatów.
Rozwiń
chłopo-robotnik
chłopo-robotnik (27 września 2011 o 23:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To może żeby podnieść prestige naszych uczelni, coś z życia wzięte :-)
- na egzaminie student 2 roku politologii otrzymuje pytanie wyciągające :
" To może Pan mi powie - kto to był Waryński?
Po chwili pada odpowiedź
" król"
Przy takim poziomie to tylko przy tych uczelniach otworzyć filie Urzędu Pracy niech mają blisko i bez kolejek - no bo w końcu to inteligenci ;-)
Rozwiń
pokurcz
pokurcz (27 września 2011 o 18:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1317133447' post='540898']
Chełm miastem akademickim,brawo wreszcie młodzież na miejscu ma możliwości studiowania.
[/quote]

tylko po co? roboty po takich kierunkach i tak łatwo nie znajdzie
Rozwiń
Gość
Gość (27 września 2011 o 16:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chełm miastem akademickim,brawo wreszcie młodzież na miejscu ma możliwości studiowania.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!