sobota, 24 marca 2018 r.

Chełm

Dodatek do biurka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 stycznia 2005, 21:06
Autor: (bar)

Chełmscy policjanci uważają, że dodatki służbowe na niektórych stanowiskach w Komendzie Miejskiej Policji przyznawane są niesprawiedliwie. W ich imieniu Julian Sekuła, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów zwrócił się do komendanta wojewódzkiego o wyjaśnienie, czy służbowe dodatki w chełmskiej komendzie są naliczane prawidłowo.
Co nie podoba się policjantom? Na przykład kierownik trzyosobowej komórki poszukiwań w stopniu aspiranta otrzymuje z tego tytułu 1,2 tys. zł dodatku. Tymczasem naczelnik sekcji, który odpowiada za pracę ponad 60 funkcjonariuszy, dostaje tylko 500–600 zł.
Od szefów sekcji większym dodatkiem – około 800 zł może się pochwalić aspirantka, której praca sprowadza się w sporej mierze do rozliczania delegacji. Niewiele mniejszy dodatek ma kierownik zespołu do spraw finansów. I to mimo że budżet Komendy Miejskiej jest po prostu częścią budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
– Akurat te osoby niedługo wybierają się na emeryturę – tłumaczy politykę finansową w komendzie Ryszard Bondyra, komendant miejski policji w Chełmie. – Ludzkim odruchem było podwyższenie im dodatków, ze względu na wysokość ich przyszłych świadczeń emerytalnych.
Trudno się spodziewać, że argumentacja komendanta trafi do przekonania chełmskim policjantom. Przynajmniej tym, którzy po czterech latach służby w terenie i zdaniu egzaminu podoficerskiego otrzymują 42 zł dodatku. Po kilkunastu latach nienagannej pracy, połączonej z wystawianiem się na niebezpieczeństwo, mogą liczyć na co najwyżej na 300 złotych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!