sobota, 24 lutego 2018 r.

Chełm

Dodatkowe pieniądze z UE na edukację

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 maja 2012, 13:17

Ponad sześćdziesięcioro dzieci z trzech szkół w gminie Włodawa skorzysta z dodatkowych zajęć, które pozwolą im nadrobić zaległości w czytaniu i pisaniu oraz w matematyce. W planach są również zajęcia z logopedą i zajęcia artystyczne.

Wszystko to dzięki celowej dotacji z Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości 88 tys. zł w ramach projektu "Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych”.

Wcześniej w regionie z takich dotacji skorzystały także gminy Leśniowice i Wola Uhruska.

– Spośród przedsięwzięć, które dofinansowujemy z EFS właśnie zajęcia pozalekcyjne wydają się mieć szczególną wartość – mówi Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa lubelskiego.

– Nie możemy pozwolić sobie na to, by dzieciaki z tak zwanych terenów wiejskich miały utrudniony dostęp do edukacji czy też borykały się z różnego rodzaju trudnościami szkolnymi. Naturalna koleją rzeczy już w dorosłym życiu zmniejszyłoby to ich szanse na znalezienie dobrej pracy.

W gminie Włodawa projekt obejmie uczniów szkół w Orchówku, Różance i Żukowie. Poza zorganizowaniem zajęć poza-lekcyjnych, w planach jest również zakup różnego rodzaju pomocy dydaktycznych: plansz, tablic edukacyjnych, gier i plansz edukacyjno-wychowawczych, specjalistycznego oprogramowania, pakietów do diagnozowania i korygowania dysfunkcji i dysharmonii rozwojowych, materiałów plastycznych. (bar)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!