Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

16 sierpnia 2011 r.
19:23
Edytuj ten wpis

Dodatkowe pół miliona zł na drogi w Chełmie

0 4 A A
Ulica Reformacka jest pierwsza w kolejce do remontu. (Joanna Sadowska)
Ulica Reformacka jest pierwsza w kolejce do remontu. (Joanna Sadowska)

Zaoszczędzone pieniądze powinniśmy przeznaczyć na drogi – uważają władze Chełma. Chodzi o 540 tys. zł, za które można wyremontować min. ulicę Reformacką. Na zmiany w budżecie muszą się jednak zgodzić radni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Oszczędności powstały m.in. po przetargu na budowę bulwaru nad Uherką i kilku innych inwestycji. Prezydent Chełma Agata Fisz chciałaby je przeznaczyć na modernizację ulic w centrum miasta.

– Zgodnie z prawem pieniądze te nie mogą być przeznaczone na remonty ulic w ramach bieżącego utrzymania dróg, ale mogą już zostać wykorzystane na kolejne inwestycje. Dlatego potrzebne są zmiany w budżecie polegające na wprowadzeniu do niego nowych zadań – wyjaśnia prezydent Agata Fisz.

Decyzję o przesunięciach w budżecie muszą najpierw podjąć radni, którzy spotkają się po wakacyjnej przerwie 25 sierpnia.

Jeśli radni zaakceptują propozycje miasto przystąpi do modernizacji trzech ulic. W pierwszej kolejności drogowcy pojawiliby się na ulicy Reformackiej. W planach jest położenie nowego asfaltu na odcinku od skrzyżowania z ul. Strażacką aż do skrzyżowania z uliczką prowadzącą do Chrobrego. – W sumie to dobrze, jeśli są takie plany. Reformacka nie wygląda najlepiej, a to praktycznie ściśle centrum miasta. Ale ulic do remontu jest więcej. Chciałbym doczekać czasów, kiedy wszystkie będą gładkie jak stół – mówi pan Adam, kierowca z Chełma.

Równy i bez dziur być może będzie wkrótce tez odcinek ulicy Zachodniej i Szarych Szeregów. Tam drogowcy nie tylko położą nowy asfalt, ale także wymienią podbudowę ulicy.

– Wjazd na osiedle Zachód irytuje już od dawna wszystkich kierowców. Dlatego zdecydowaliśmy się wytypować do remontu także to miejsce – mówi prezydent Agata Fisz.

W planach znajduje się również wykonanie dokumentacji technicznej ulicy Słonecznej. O jej budowę mieszkańcy wnioskują już od dawna.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gościa / 18 sierpnia 2011 o 17:57
wójt Wojsławic?? Ty chyba nie wiesz, gdzie leży ul Wojsławicka. Zaczyna sie przy samej bazylice a kończy przy borku. Jest to jedna z najstarszych ulic Chełma a tak zaniedbana.
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2011 o 18:27
wojsławicka niech remontuje sołtys z Wojsławic a nie miasto, Zachodnia to pól miasta, najdłuższa ulica w mieście.
Avatar
gośćia / 17 sierpnia 2011 o 16:46
A Wojsławicka?? Cała jest w dziurach i jakieś 20 lat temu była remontowna i to też jest ścisłe centrum a o Zachodnia niech dba spółdzielnia osiedla a nie miasto!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2011 o 15:16
który wjazd na osiedle , bo zachodnia ulica zaczyna sie od ulicy Lubelskiej?????, czy ten od Kościoła???A te wyborcze obietnice to sobie włożcie a/a.Pani juz dziekujemy.
Avatar
gościa / 18 sierpnia 2011 o 17:57
wójt Wojsławic?? Ty chyba nie wiesz, gdzie leży ul Wojsławicka. Zaczyna sie przy samej bazylice a kończy przy borku. Jest to jedna z najstarszych ulic Chełma a tak zaniedbana.
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2011 o 18:27
wojsławicka niech remontuje sołtys z Wojsławic a nie miasto, Zachodnia to pól miasta, najdłuższa ulica w mieście.
Avatar
gośćia / 17 sierpnia 2011 o 16:46
A Wojsławicka?? Cała jest w dziurach i jakieś 20 lat temu była remontowna i to też jest ścisłe centrum a o Zachodnia niech dba spółdzielnia osiedla a nie miasto!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2011 o 15:16
który wjazd na osiedle , bo zachodnia ulica zaczyna sie od ulicy Lubelskiej?????, czy ten od Kościoła???A te wyborcze obietnice to sobie włożcie a/a.Pani juz dziekujemy.
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia] 23 7

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo) 9 0

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 27 37

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 1

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 11 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 12 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 37 9

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 38 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 7 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 10 4

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą