sobota, 17 marca 2018 r.

Chełm

Dorohusk: Odprawy ciężarówek nie na granicy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 maja 2013, 20:50
Autor: (IZI)

Przejście graniczne w Dorohusku (Archiwum)
Przejście graniczne w Dorohusku (Archiwum)

Oddział Celny w tej miejscowości może stracić możliwość odprawiania pojazdów ciężarowych. Taką zmianę przewiduje projekt nowego rozporządzenia ministra finansów w sprawie urzędów celnych.

Uprawnienia oddziału w Dorohusku mają zostać ograniczone do odpraw towarów transportowanych koleją. Jak czytamy w uzasadnieniu projektu, placówka nie jest przystosowana do obsługi transportu drogowego.

Celem proponowanych zmian jest więc ograniczenie możliwości odprawiania towarów przewożonych wyłącznie w ten sposób. Odprawa samochodów z towarami może odbywać w Oddziale Celnym w Chełmie, oddalonym o 20 km od przejścia granicznego w Dorohusku.

Proponowane ograniczenia mogą budzić obawy wśród mieszkańców i firm z okolic przejścia w Dorohusku. – Kilkadziesiąt osób w agencjach celnych straci pracę – przewiduje nasz Czytelnik.

Zmiany mają też objąć Oddział Celny w Małaszewiczach. Tutaj także odprawy będą ograniczać się do transportu kolejowego (z pewnymi wyjątkami dotyczącymi m.in. stosowania procedury składu celnego).

W projekcie czytamy, że i w tym wypadku chodzi o ograniczenie odpraw towarów transportowanych wyłącznie drogami. Zamiast w Małaszewiczach, może się ona odbywać w oddalonej o 30 kilometrów Białej Podlaskiej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
doktor
Ja
Alina
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

doktor
doktor (3 czerwca 2013 o 16:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

zamknąć granicę z ukrainą . terminal przerobić na duży burdel, część obsady mogłaby znaleźć tam pracę bo znają się na robocie !!!  reszta niech się przekwalifikuje na flisaków i niech towary na pontonach transportują - atrakcja byłaby niesamowita , murowane wycieczki z całego świata !!! reszta społeczeństwa niech się nastawi na "wolne pokoje" turystyka ma przyszłość .UM w chełmie niech już zacznie  produkować ulotki reklamowe , od lipca powinny napływać pierwsze wycieczki do miasta gdzie 10000 bezrobotnych nie ma kasy a podatek śmieciowy płacą , nie buntują się , uśmiechnięci chodzą i cieszą się że będzie AQUA PARK:)

gdzie tak potrafią ? tylko w chełmie !!! już niebawem powinni się zainteresować tym zjawiskiem naukowcy podejrzewając że chełmianie w wyniku przystosowywania się do pogarszających warunków mają zdolność fotosyntezy. nie mają kasy a żyją...

Rozwiń
Ja
Ja (29 maja 2013 o 21:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bez sensu, piszą o Oddziale Celnym w Dorohusku a na zdjęciu pokazują Oddział Celny Drogowy w Dorohusku. Dwie zupełnie inne jednostki administracyjne, to tak jakby pisać o Chełmie a na zdjęciach pokazywać Krasnystaw. Czyżby kolejny dziannikarz/matoł??? Poza tym OC Dorohusk to taki twór, który już dawno powninien być przekształcony i każdy kto cokolwiek się orientuje w jednostkach organizacyjnych SC na pewno przyzna mi rację. Albo OC graniczny, albo OC wewnętrzny. Z każdym kolejnym artykułem coraz mniej wierzę w wykształcenie i rzetelność dziennikarzy... Przykro mi Panowie i Panie...

Rozwiń
Alina
Alina (27 maja 2013 o 14:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
sprawa jest prosta. Wpływowy biznesmen posiada parkingi dla dużych samochodów i agencję celną , jeżeli odprawa odbywała się w dorohusku to kto by wiedział gdzie jest ul.chemiczna w Chełmie? Taka sama zmowa śmietanki chełmskiego biznesu trwa w działanich dążących do niepowstania obwodnicy Chełma , bo się boją że ich tereny stracą wartość i pies z kulawą nogą nie przyjedzie do nich.Kiedyś Pan Czyż wypowiedzial się na łamach lokalnej prasy , że nie dopuści do budowy obwodnicy bo on tyle zainwestował w swój biznes....... Chełm dawno jest sprzedany ,ważne stanowiska w calym województwie poobsadzane są chełmiakami żeby wspólnie i w porozumieniu grać tak jak im każą....
Rozwiń
Gość
Gość (27 maja 2013 o 13:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='mila' timestamp='1369646335' post='774975']
Ale tu jest mowa o oddziale celnym kolejowym w Dorohusku a nie o drogowym.
[/quote]

pisze W CHEŁMIE a nie w Dorohusku, czytamy ze zrozumienim
Rozwiń
mila
mila (27 maja 2013 o 11:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale tu jest mowa o oddziale celnym kolejowym w Dorohusku a nie o drogowym.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!