poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Chełm

Drogi w powiecie chełmskim coraz lepsze i bezpieczniejsze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 sierpnia 2012, 17:43
Autor: Kmo.

Sygnalizatory, oznakowanie przejść dla pieszych i bezpieczna zatoka autobusowa – Starostwo Powiatowe
Sygnalizatory, oznakowanie przejść dla pieszych i bezpieczna zatoka autobusowa – Starostwo Powiatowe

W ubiegłym tygodniu została oddana do użytku ważna droga prowadząca przez Pokrywkę, Strupin Łanowy i Strupin Duży.

Powiat chełmski realizuje projekt "Drogi 2012–2014”, a jego ideą jest działanie wspólne z samorządami gmin w sprawach inwestycji drogowych.

– Powiat administruje 720 kilometrami dróg – wyjaśnia Wojciech Zakrzewski z Wydziału Rozwoju, Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Chełmie. – Wiele z nich jest w fatalnym stanie i potrzeby są ogromne. Zastaliśmy wieloletnie zaniedbania i nieprędko się to naprawi. Projekt zakłada bliski kontakt z samorządami gmin, które wskazują najbardziej pilne i istotnie potrzeby i wspólnie finansujemy takie inwestycje.

Udział w projekcie jest dobrowolny. Swój akces zgłosiło 8 z 15 gmin powiatu chełmskiego.

– W bieżącym roku w ramach projektu zrealizowaliśmy 12 zadań – wyjaśnia Wojciech Zakrzewski. – "Schetynówka”, którą oddaliśmy kilka dni temu, jest jednym z nich. Ale też na przykład przebudowana została droga Kobyle-Niedziałowice-Rejowiec. Tam były kocie łby na długości 1km i za 0.5 mln. zł. droga została wyasfaltowana. Zakończono prace na drodze Krobonosz-Sawin. Te drogę biegnącą równolegle do trasy Chełm–Włodawa zaczęto budować blisko 25 lat temu i nie skończono. Dopiero teraz to zrobiliśmy. W Pokrówce, na ulicy Wiosennej, dochodziło do groźnych sytuacji. Teraz zbudowano tam zatoka autobusowa, co zwiększa bezpieczeństwo.

W miejscowościach Strachosław, Kamień i w Kolonii Kamień zbudowane zostały chodniki – tu także dochodziło do wypadków.

Lista inwestycji była przyjęta na Radzie Powiatu na początku roku i są one realizowane. Sprawnie i szybko zostały rozstrzygnięte przetargi, co pozwoliło na rozpoczęcie robót z początkiem roku.

– Doświadczenia tego roku były pozytywne – dodaje W. Zakrzewski. – Sądzę, że projekt będzie realizowany w przyszłym roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gosc
klekot
gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gosc
gosc (1 września 2012 o 19:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie ma możliwości na zrobienie w ciągu tak krotkiego czasu wszystkich dróg powiatowych, dajcie im spokojnie działać, a jestem pewna że wiecej zrobią w ciągu jedne kadencji niż poprzednicy przez tyle lat. No ale najłatwiej jest krytykować bo coż na to zbyt wiele inteligencji nie potrzeba. Wezcie się do roboty zamiast tu pisać takie brednie. A coż społoczeństwo tez może coś dać od siebie zamiast bawić sie w jakies partyjne gierki.
Rozwiń
klekot
klekot (29 sierpnia 2012 o 19:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
przejedżcie się drogą Marynin-Zagrody gm. Rejowiec to koła pogubicie,niech starosta chełmski przewiezie tą drogą swoje du..p...sko i zobaczy po czm ludzie jeżdżą.
Rozwiń
gość
gość (29 sierpnia 2012 o 09:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie redaktorze Pokrówka nie Pokrywka
Rozwiń
pijaczyna
pijaczyna (29 sierpnia 2012 o 09:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To co widzisz na zdjęciu to jest właśnie niegospodarność. Ludzie chcieli próg zwalniający żeby wiejskie ściganty zwalniały przed nawalonymi wytaczającymi się ze sklepu a zrobili pas startowy na nawierzchni nie wymagającej remontu. Miało być 3tyś zrobili za 250tyś.
Rozwiń
szofer
szofer (28 sierpnia 2012 o 22:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A droga powiatowa odcinek chełmski około 500m Bekiesza-Syczyn,około 2km Małków- Wolka Tarnowska,ładnie wita powiat chełmski od łęczyńskiego,to lepsze jak witacz na planszy,same dziury i 0,5m wyboje.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!