czwartek, 22 lutego 2018 r.

Chełm

Drogowy wyścig z mrozem. Gdzie jeszcze remontują w Chełmie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 listopada 2013, 19:25
Autor: Paweł Puzio

Chociaż większość zaplanowanych na ten rok inwestycji drogowych została już zrealizowana, to w kilku miejscach miasta wciąż trwają prace. Wykonawcy spieszą się, aby zakończyć przed zimą.

W tym roku Chełm przeżył inwestycyjny boom. Oprócz prac remontowych ekipy drogowców pracowały na ponad 20 ulicach.

- Zdecydowana większość zadań została już zrealizowana lub trwają tam ostatnie prace, można powiedzieć wykończeniowe. Tak jak na przykład na ulicach Młodowskiej i Gdańskiej – mówi Krzysztof Tomasik dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie – Ale wciąż prace trwają na kilku innych ulicach i mamy nadzieję, że wykonawcy uporają się z zadaniami w najbliższych tygodniach – dodaje Toamsik.

Największe, i zarazem wprowadzające najwięcej utrudnień w ruchu, prace zobaczyć można na ul. Rejowieckiej. Wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Szpitalną, wykonawcy zajmują się tu wymianą sygnalizacji świetlnej, chodników, oświetlenia ulicznego i oznakowania. Prace obejmują w sumie blisko 300 metrowy odcinek drogi K12. Zgodnie z zawartą z wykonawcą umową, tam prace powinny zakończyć się najpóźniej do końca miesiąca.

Utrudnienia drogowe spotkać można także na innym odcinku ul. Rejowieckiej – w pobliżu ronda im. Romana Dmowskiego gdzie trwa budowa obiektu handlowo-usługowego i związanej z nim infrastruktury drogowej. Tam prace obejmują budowę nowych wjazdów, przebudowę chodników i drogi zbiorczej.

Do połowy listopada do użytku oddany powinien zostać tzw. przejazd kowelski łączący ulicę Rampa Brzeska z ul. Kolejową. Intensywne roboty drogowe spotkać można jeszcze przy budowie nowego wjazdu na parking przy ul. Czarnieckiego.

To jednak nie koniec możliwych utrudnień drogowych, jakie wystąpią jeszcze w tym roku. Jak zapewniają władze miasta, do czasu gdy pozwoli na to pogoda, trwać będą kolejne prace na chełmskich ulicach. Chodzi o malowanie nowego oznakowania poziomego oraz wymianę studzienek kanalizacyjnych.

- W sumie wymienimy 26 studzienek m. in. na Al. Piłsudskiego, Kolejowej i Mickiewicza. Zastąpią je nowe samopoziomujące się włazy – mówi dyrektor Tomasik.

W chełmskim magistracie trwają także przygotowania do przyszłorocznego "sezonu drogowego”. Do połowy listopada powinien być znany projekt budżetu i zawartych w nim inwestycji. Wśród zadań, które mają największe szanse się tam znaleźć wymienia się m. in. przebudowę ronda na krzyżówkach lubelskich, budowę nowego ronda przy skrzyżowaniu ulic Wojsławickiej i Al. I AWP oraz dalszy odcinek tzw. korytarza staromiejskiego.

Tu już gotowe

Przebudowywano i modernizowano m.in.: skrzyżowania ulic Rejowieckiej i Szpitalnej (wraz z 300 metrowym odcinkiem międzynarodowej drogi nr 12) * Al. 3 Maja *Młodowskiej * Gdańskiej * Trubakowskiej *Wieniawskiego * budowę ulicy Hempel.

Nowe chodniki są Nowym Świecie, Zamojskiej, Zachodniej, Pocztowej, Obłońskiej, Żeromskiego, Batorego, Mościckiego, ks. Brzóski, Wołyńskiej.

Parkingi przy ul. Wojsławickiej i Czarnieckiego zyskały nowe wjazdy. Zmieniły się zatoki autobusowe, modernizowano kanalizację deszczową.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!