sobota, 24 marca 2018 r.

Chełm

Dubienka: Koncert dla chorej Mai, hojni mieszkańcy pomogli dziecku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 lutego 2012, 14:16
Autor: sad

Bohaterka koncertu, malutka Maja z mamą Moniką (na zdjęciu w środku)   (Organizatorzy)
Bohaterka koncertu, malutka Maja z mamą Moniką (na zdjęciu w środku) (Organizatorzy)

Tego nikt się nie spodziewał. Sala gimnastyczna w Gminnym Zespole Szkół zapełniła się po brzegi podczas koncertu charytatywnego dla 16-miesięcznej Mai Papacz. Dzięki zaangażowaniu i hojności zebranych udało się zgromadzić ponad 4,6 tys. zł na leczenie i rehabilitację dziewczynki.

Maja cierpi na epilepsję, opóźnienie rozwoju psychoruchowego i zwiotczenie. Aby się rozwijać i usprawniać, potrzebuje skomplikowanego leczenia oraz nieustannej rehabilitacji. Wszystko to jest niestety bardzo kosztowne.

Dziewczynka została objęta pomocą przez Stowarzyszenie Hospicjum Domowe w Chełmie i to właśnie hospicjum zorganizowało na jej rzecz koncert charytatywny w Dubience.

Wyjątkowy klimat imprezie nadali artyści: Czesław Kotowski, Marlena Stangryciuk, Zespół Śpiewaczy z Dorohuska, Mariusz Matera i zespół "Heaven”. Organizatorów i rodziców Mai prawdziwie wzruszyła duża frekwencja na koncercie.

– Przyszli nasi znajomi, sąsiedzi, a także ludzie, których szczerze mówiąc nie znamy – mówi wzruszona Monika Papacz, mama Mai. – Ich obecność tego dnia była dla nas najważniejsza. Poczuliśmy, że nie jesteśmy z naszym problemem sami. Takie wsparcie podniosło nas na duchu, dzięki wszystkim ludziom, którzy włączyli się w organizację pomocy na rzecz naszej córki nie poddajemy się i chcemy dalej walczyć o jej zdrowie.

Teraz będzie łatwiej. Ze względu na wsparcie duchowe, ale i finansowe. Podczas imprezy udało się zebrać 4602, 78 zł. To pieniądze z cegiełek płaconych przy wstępie, ale także dochód z kiermaszu i aukcji poprowadzonej przez Mariana Lackowskiego oraz Mariusza Materę.

Można było wylicytować m.in. wytwory rękodzieła, obrazy i srebro ufundowane przez Irenę Wawryniuk, a nawet… paczkę papierosów, którą zgubił ktoś z widzów. Jedna z pań kupiła na aukcji zadedykowaną i zaśpiewaną specjalnie dla niej przez Mariusza Materę piosenkę.

W przerwach można było spróbować prawdziwych pyszności przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Uchańki, Dubienki i Siedliszcza.

Rodzinę Mai wsparli też rodzice chorej na mózgowe porażenie dziecięce Niny Nizio z Wojsławic oraz rodzina cierpiącej na porażenie Hani Paterek z Dryszczowa.

– To było wyjątkowe spotkanie wrażliwych ludzi, którzy potrafią ofiarować cząstkę siebie – cieszy się Marian Lackowski, członek zarządu hospicjum i Kawaler Orderu Uśmiechu. – Impreza nie odbyłaby się jednak, gdyby nie przychylność gospodarzy: wójta gminy, dyrektorów zespołu szkół i liceum oraz proboszcza parafii i wikariusza, który był dobrym duchem całego przedsięwzięcia.

Pomóż Mai

Uzbierane pieniądze to wielka pomoc w walce o zdrowie Mai. Jednak potrzeby są ogromne. Pomóc może każdy, wpłacając choćby najmniejszą kwotę na konto dziewczynki: Credit Agricole 16 1940 1076 5932 9189 0000 0000 z dopiskiem "Dla Mai”.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!