wtorek, 20 marca 2018 r.

Chełm

Dużo teorii, mniej praktyki

  Edytuj ten wpis
Autor: (bar)

Podczas zwołanej z inicjatywy Starostwa Powiatowego we Włodawie dwudniowej konferencji „Modele ekorozwoju a gospodarowanie zasobami” grupa naukowców z warszawskich i lubelskich uczelni wypracowała założenia do strategii rozwoju planowanego Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery „Polesie Zachodnie”.

Nad założeniami pracowały między innymi takie naukowe autorytety jak prof. prof. Stanisław Kozłowski z KUL, Dominik Fijałkowski z UMCS, Stanisław Radwan z AR w Lublinie, Jan Gliński z PAN. Autorzy na pierwszym miejscu postawili edukację ekologiczną młodzieży i dorosłych, następnie stworzenie warunków dla rozwoju rolnictwa ekologicznego oraz sprzyjanie eko- i agroturystyce.
– Nasi goście szczególną uwagę zwrócili na ochronę dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego – powiedział Zdzisław Kociubiński, wicestarosta włodawski. – Wspólnie zastanawialiśmy się także nad optymalnymi formami promocji rezerwatu, pomyślanego jako miejsce produkcji zdrowej żywności, poszanowania fauny i flory oraz przyjaznej środowisku turystyki.
W trakcie konferencji rozpatrywano również teoretyczne i praktyczne problemy związane z zagospodarowaniem Doliny Bugu i Lasów Sobiborskich, także pod kątem jak najlepszego wykorzystania środków przyznanych przez agendę ONZ. Pieniądze na zorganizowanie konferencji też pochodziły z tego źródła. W skali kraju z podobnego wsparcia korzysta zaledwie kilkanaście ośrodków.
Znaczący udział w konferencji mieli przedstawiciele grupy inicjatywnej Stowarzyszenia Poleskiego w Szacku na Ukrainie. W pierwszym rzędzie interesowała ich problematyka ekorozwoju w obrębie terenów przygranicznych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!