czwartek, 22 lutego 2018 r.

Chełm

Dwa razy blokowali rondo. 44 protestujących odpowie przed sądem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 kwietnia 2013, 18:36
Autor: Paweł Puzio

– Rano spisywaliśmy protestujących i skierujemy 44 wnioski o ukaranie do Sądu Grodzkiego za spowodow
– Rano spisywaliśmy protestujących i skierujemy 44 wnioski o ukaranie do Sądu Grodzkiego za spowodow

Kilkuset mieszkańców gminy Ruda-Huta dwa razy blokowało w poniedziałek rondo Jana Pawła II. 44 z nich odpowie przed sądem za spowodowanie utrudnień w ruchu.

- Chodziliśmy po przejściu dla pieszych, blokując ruch, bo żądamy utrzymania trasy linii 120, która tanio dowozi nasze dzieci do szkół w Chełmie – mówi Dariusz Toporowski, jeden z uczestników protestu.

Prywatna linia 120 to najwygodniejszy środek komunikacji dla mieszkańców i uczniów z gminy Ruda-Huta, bo zabierała pasażerów z okolicznych wsi i rozwoziła po całym Chełmie, korzystając z przystanków komunikacji miejskiej.

Władze Chełma zdecydowały, że od wtorku "studwudziestka” będzie mogła dojechać tylko do hotelu "Kamena” i wysadzać pasażerów wyłącznie na przystanku przy Jana Pawła II.

– W ten sposób chcą nas zmusić do korzystania z komunikacji miejskiej, a to dodatkowe 50–60 złotych miesięcznie na bilety Chełmskich Linii Autobusowych (CLA). Na to nie ma zgody – dodaje Toporowski.
Już w marcu prawie 1400 mieszkańców dwóch gmin – Ruda-Huta i Wola Uhruska – podpisało protest, który dostały władze Chełma. W odpowiedzi miasto zaproponowało wójtowi gminy Ruda-Huta porozumienie. Chełm przejąłby linię 120, a jej obsługę przekazał CLA.

– Jednocześnie urzędnicy chcieli, żebym w imieniu gminy zobowiązał się do partycypacji w ewentualnych stratach linii, którą teraz obsługuje prywatny przedsiębiorca z naszej gminy. On nie domaga się dopłat, ale jeszcze regularnie płaci podatki – mówi wójt Kazimierz Smal.

Wczoraj po porannej blokadzie, która trwała od 6.30 do 8 urzędnicy rozmawiali z protestującymi.

– Rozmowy były merytoryczne, ale miasto, zgodnie z prawem, nie może zmienić decyzji – mówi Roland Kurczewicz z Urzędu Miasta Chełm.

– Nie mogę zgodzić się na propozycję Chełma – nie zmienia zdania wójt Smal.

Protestujący wrócili na rondo i od 14.30 do 16 ponownie blokowali ruch.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
TOMI
Key
abc
(51) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

TOMI
TOMI (21 kwietnia 2013 o 07:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WIDAĆ ŻE MIESZKANCY CHEŁMA NIE LUBIĄ LUDZI Z RUDY-HUTY JAK BLOKUJĄ RONDO.ALE JAK BLOKOWALI REJOWIECKĄ ŻEBY SZKOŁY NIE ZLIKWIDOWALI TO BYŁO OK.WTEDY NIKOMU NIE UTRUDNIALI ŻYCIA TYLKO OD TAK SOBIE CHODZILI PO PRZEJŚCIU A KIEROWCY KTÓRZY STALI W KORKU BYLI W 100 % ZADOWOLENI.LUDZIE NIE WIDZICIE CO SAMI ROBICIE A KOGOŚ NEGUJECIE.
Rozwiń
Key
Key (12 kwietnia 2013 o 10:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy dziennikarze mogliby zbadać jaka była reakcja Pani prezydent na pismo, które otrzymała od wójtów gmin?
Rozwiń
abc
abc (11 kwietnia 2013 o 22:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Key' timestamp='1365706401' post='757690']
abc - niestety nie mogę się z Tobą zgodzić w sprawie faktu, że to Pani prezydent nie odpowiada za klepnięcie tej decyzji. Dlaczego? Dlatego, że samo pismo (patrz sieć) wójtów obu gmin skierowane jest do Pani prezydent, a nie do UM ! Hmm więc chyba miałem rację
Nie kwestionuję również faktu, że ktoś nie ma obowiązku przestrzegania przepisów lokalnych w jakimś innym europejskim mieście. Chodzi o temat/wątek tego konfliktu - o jego absurd - zakaz wjazdu do miasta . Wydaje mi się, że to jest słowo klucz, którym władze miasta zaskarbiły sobie sympatię internautów (coraz więcej śmiesznych przerobionych foto w sieci).
Chodzi więc o jedno : pieniądze , które CLA chce wyciągnąć z tej linii.
Śmieszna była by sytuacja, gdyby wszystko odbyło się na niekorzyść protestujących, miasto uruchomiło by CLA i nikt w ramach protestu nie jeździłby tymi autobusami ! (taka sytuacja już miała miejsce - na linię weszły 120/220) Po miesiącu CLA zapewne by zrezygnowało z wożenia pszczół i powietrza .
Wspomnisz moje słowa - że ten manewr nie przejdzie. Jaki by nie był wynik tego protestu, ludzie nie będą jeździć autobusami innymi jak tylko 120
[/quote]Zgoda, pismo wójtów skierowane jest do prezydenta ale.. prezydent tylko wykonuje uchwały Rady Miasta. Czyli, de facto, rządzi Rada Miasta. Nie kwestionuję również tego, że w pewnym sensie, ta uchwała jest absurdalna. I też uważam, że chodzi tutaj o pieniądze. Dla CLA ta linia, moim zdaniem, na pewno nie będzie dochodowa ale, paradoksalnie, właśnie może o to chodzi? Niezbadane są cele budżetowej "kreatywnej księgowości" W ogóle uważam już od dawna, że CLA prowadzi nie najlepszą politykę działania - począwszy od angielskich specjalistów od wyznaczania tras poszczególnych linii, którzy działali kilka (a może nawet i -naście) lat temu, "fundując" typowo wycieczkowo-krajoznawcze trasy zamiast normalnych, od punktu A przez punkty B,C, D... do punktu E, a skończywszy na nietrafionych działaniach, nazwijmy to, taborowo-administracyjnych.
Możemy wymieniać swoje zdania, możemy się zgadzać lub nie ale nie zmieni to faktu, że przez miejsce protestu naprawdę poszkodowani są zmotoryzowani mieszkańcy Chełma oraz ci przejeżdżający "tranzytem", którzy inaczej jak przez to rondo pojechać nie mogli. Jak dla mnie: cel protestu - jestem "za", miejsce i forma protestu - zdecydowanie "przeciw".
Czy ludzie nie będą jeździć autobusami innymi jak 120? Będą, i innymi i 120:)
Pozdrawiam.
Rozwiń
Komodo
Komodo (11 kwietnia 2013 o 21:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~Key~ dobrze mówisz. Jestem osobą która jeździ tymi liniami. Już jadąc do szkoły odczuwam ogromne utrudnienia, aby dotrzeć jak najszybciej muszę wysiadać na ul.Okszowskiej koło WORD'u i samo dodarcie zajmuje mi 30 min gdzie na wcześniejszej trasie zajmowało mi 2 dla mnie jest to ogromne utrudnienie. Ale tu nie chodzi tylko o mnie. Wielu ludzi musi wysiadać koło Kameny i iść do pracy czy do szkoły przez całe miasto. Lecz ludzie z miasta (choć nie wszyscy) tego nie pojmują. Więc czemu właśnie ci ludzie z miasta nie wysyłają swoich rodzin na spacery przez kilka kilometrów do jakichś urzędów czy innych miejsc w chełmie. I zastanawia mnie jedna kwestia czemu ludzie mylą linie podmiejskie z prywatną. Zgodził bym się że 120 gdyby była linią podmiejską to miała by tylko 1 przystanek. Ale skoro to linia prywatna w dodatku dobrze prosperująca i nie kradnąca klientów CLA (bo to ludzie wybierają czym chcą jechać i gdzie jest dla nich lepiej i taniej ) jest tak oczerniana.

W dodatku to i wy chełmianie jeździcie też tymi liniami nawet z głupiego dworca PKP pod PKS bo jest to dla was wygodne i tańsze niż w CLA
Więc może pora się zastanowić skoro CLA jak to pisaliście "może zbankrutować" to może pora zatrudnić jednego z właścicieli linii 120 by postawił firmę na nogi. A dlaczego tak piszę bo to CLA przewozi więcej ludzi każdego dnia niż wszystkie 120 razem wzięte i ma dłuższe trasy po chełmie niż 120 z miasta na wieś. I to właśnie CLA jest u progu bankructwa? W jaki sposób ? Może przez nie udolne zarządzanie! Czemu o tym nikt nie mówi ?
Rozwiń
Key
Key (11 kwietnia 2013 o 21:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gośka' timestamp='1365708042' post='757696']
Do wszystkich zainteresowanych!!!
Doszły mnie słuchy, że PKS chcą wyżucić na Hutniczą, a busy z Lublina mają dojeżdżać tylko do granic miasta. Dlategoteż ludzie udający się np.do lekarza do Lublina z okolicznych miejscowości będą musieli kożystać aż z trzech środków lokomocji, co wydłuży czas. Studenci będą do domu przyjeżdżać dwa razy do roku, bo ich przejazd będzie kosztował tyle co tydzięń wyżywienia w akademiku. Czy to ma jakikolwiek sens???
Wszędzie autobusy pozamiejskie prywatne przejeżdżają przez miasta i jakoś to nikomu nie przeszkadza.
[/quote]
Tak, też mam takie info.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (51)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!