sobota, 17 lutego 2018 r.

Chełm

Dzień otwartych koszar w chełmskim garnizonie. Musztra paradna i defilada pododdziałów

Dodano: 21 kwietnia 2017, 14:53

Piątek w chełmskim garnizonie był dniem otwartych koszar. Żołnierze 1 Kołobrzeskiego Batalionu Zmechanizowanego chcieli obchodzić swoje doroczne święto wraz z mieszkańcami.

– Jestem dumny i zadowolony z waszych osiągnięć – powiedział podczas uroczystości płk Jan Rydz, dowódca 1 Warszawskiej brygady Pancernej w Wesołej, w skład której wchodzi chełmski batalion. – Tworzycie wspaniały zespół. Jestem przekonany, że podczas wrześniowych ćwiczeń na poligonie w Orzyszu także osiągniecie ocenę bardzo dobrą.

Wyrażając tę nadzieję płk Rydz przypomniał, że właśnie pluton z 1 kbz dwa razy z rzędu został uznany za najlepszy pododdział w wojskach zmechanizowanych. Ponadto w piątek ppłk Sławomir Kułaga, dowódca chełmskiego batalionu otrzymał z rąk swojego przełożonego dyplom Mistrza Taktyki w całej 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Króla Kazimierza Jagielończyka.

– Jestem bardzo dobrym dowódcą, tak dobrym, jak dobrzy są moi podwładni – powiedział płk Kułaga, który dowodzi 1kbz dokładnie od trzech lat.

Jak na tego rodzaju święto przystało były pokazy batalionowego sprzętu, musztry paradnej oraz defilada pododdziałów z wojskową orkiestrą z Lublina na czele. Paradę zamykała reprezentacja Szwadronu Rekonstrukcyjny Oddziału Kawalerii II Rzeczypospolitej Chełmskiego Stowarzyszenia Miłośników Koni i Kawalerii Polskiej. Edukacja, Historia. Kultura w Janowie k. Chełma. Wcześniej płk Kułaga poprosił też st. kapr. Kamila Maksymiuka, aby odczytał wiersz swojego autorstwa zatytułowany „Mój batalion, mój honor”.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 kwietnia 2017 o 21:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szyszka podporządkuje to śmieszne wojsko mysliwym i żarty ze szwejków się skończą
Rozwiń
Gość
Gość (24 kwietnia 2017 o 19:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kołobrzeski bo dziedziczy takie tradycje (historia
Rozwiń
Gość
Gość (22 kwietnia 2017 o 14:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No właśnie Kołobrzeski Batalion w Chełmie. Może należy pochylić się nad zmiana nazwy. Uważam, że stosowne wystąpienie do MON powinny napisać władze Miasta Chełm.
Rozwiń
Gość
Gość (22 kwietnia 2017 o 11:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kołobrzeski Batalion Zmechanizowany w Chełmie - Bareja się kłania :)
Rozwiń
Gość
Gość (22 kwietnia 2017 o 07:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda że na stronie dziennika nie poinformowano o tym wcześniej, sam chętnie bym poszedł z synem. To już kolejny raz z kolei, gdzie jakieś wydarzenie owiane jest tajemnicą, a później się okazuje, że media o wszystkim wiedziały tylko zapomniały poinformować mieszkańców. A to przecież jest dla nas, ciekawa rozrywka w tym smutnym jak p....a mieście, coś, czego nie ma na co dzień.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!