wtorek, 20 lutego 2018 r.

Chełm

Dziesięć dni dla ducha

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 maja 2007, 18:35

Maja Komorowska, Krzysztof Zanussi, Artur Barciś i Ernest Bryll, to tylko część gości, którzy odwiedzą w tym tygodniu nasze miasto.

Wizyta nie jest przypadkowa, ale związana z rozpoczynającymi się dzisiaj Dniami Kultury Chrześcijańskiej.

Dni Kultury organizowane są już po raz czwarty, co daje nadzieję, że na stałe wpiszą się w kalendarz kulturalny miasta. Inicjatorem wydarzenia jest chełmski oddział Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana”. W jaki sposób organizatorom udaje się ściągnąć do Chełma tak znamienitych gości? - To kwestia konsekwencji - mówi Tadeusz Boniecki, przewodniczący "Civitas Christiana” w Chełmie. - Ale rzeczywiście jakoś tak się dzieje, że żadna z zapraszanych przeze mnie osób, nigdy nie odmówiła. Być może nasi goście cenią sobie fakt, że nie jest to impreza komercyjna. Jej rolą jest wzbogacanie nie kieszeni, ale ducha. Ci wszyscy ludzie, którzy są gośćmi Dni Kultury Chrześcijańskiej, doceniają to i rozumieją.

Choć cel i charakter imprezy nie zmienia się, to każdego roku organizatorzy dbwają o to, aby zapewnić publiczności atrakcyjny program nawiązujący nie tylko do ponadczasowych wartości, ale także aktualnych wydarzeń.
- Oczywiście, zachęcam do zainteresowania się wszystkimi punktami programu, ale jeżeli się nie da, to z pewnością warto zwrócić szczególną uwagę choć na niektóre z nich - mówi Boniecki. - Na pewno ważnym wydarzeniem będzie dzisiejszy dzień, poświęcony Ryszardowi Kapuścińskiemu. Zaprosiliśmy z tej okazji żonę i przyjaciół pisarza. Kolejna rzecz to kino. Chcemy pokazywać wartościową sztukę filmową reżyserów, którzy mają wpływ na kształtowanie naszego ducha. W ubiegłym roku oglądaliśmy filmy Kieślowskiego, w tym roku mamy Zanussiego. Uwagę naszych widzów chciałbym skierować także na panel dyskusyjny poświęcony patriotyzmowi. To bardzo popularne dziś słowo. A my spróbujemy porównać, jak rozumie patriotyzm pokolenie starszych i młodych ludzi.
Rozpoczynające się Dni Kultury Chrześcijańskiej potrwają do niedzieli, 27 maja. Wystawy, spotkania, projekcje i koncerty będą odbywać się w różnych punktach miasta. Aby ułatwić naszym Czytelnikom wybranie najbardziej interesujących wydarzeń, codziennie będziemy informować, co danego dnia będzie się działo. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!