czwartek, 22 marca 2018 r.

Chełm

Euro 2012: Celnicy przygotowują udogodnienia dla kibiców

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 kwietnia 2012, 15:14

 (Archiwum)
(Archiwum)

Wspólne polsko-ukraińskie odprawy po naszej stronie granicy, specjalne pasy odpraw oraz elektroniczny system rejestracji autokarów. To jedne z najważniejszych ułatwień przed Euro 2012, które proponuje Służba Celna. Adresatami są kibice, drużyny piłkarskie, obsługujące je ekipy techniczne oraz działacze sportowi o statusie VIP.

Dzięki wspólnym odprawom podróżni przekraczający przejścia graniczne w Dorohusku, Hrebennem, Korczowej i Medyce będą zatrzymywali się do kontroli tylko raz. Obecnie poddawani są oddzielnym kontrolom, paszportowej i celnej po obu stronach granicy.

– Pierwsze ćwiczenia wspólnych odpraw przeprowadziliśmy jeszcze jesienią ubiegłego roku – mówi Marzena Siemieniuk, rzecznik Izby Celnej w Białej Podlaskiej. – Ostatnie planujemy tuż przed Euro 2012.
Kibice i uczestnicy mistrzostw, którzy zdecydują się podróżować koleją, będą kontrolowani jeszcze przed przejściami granicznymi, czyli na odcinku dojazdowym do granicznej stacji.

Ze specjalnie wydzielonych pasów odpraw kibice, obsługa i uczestnicy turnieju skorzystają pod warunkiem, że nie będą mieli ze sobą nic do oclenia.

– W zależności od natężenia ruchu będziemy mieli możliwość zwiększenia liczby takich pasów – dodaje Siemieniuk. – Aby sprawnie regulować ruch na przejściach, nad pasami zostaną zainstalowane podświetlane tablice informujące, dla kogo dany pas jest przeznaczony.

Kolejne udogodnienie, to elektroniczny system rejestracji autokarów "e-booking”. Warunkiem skorzystania z tego przywileju będzie wcześniejsze elektroniczne zgłoszenie w granicznym oddziale celnym przez organizatora wyjazdu danych pojazdu i pasażerów oraz podanie przewidywanej godziny przybycia na przejście graniczne. Pozwoli to na wcześniejsze przygotowanie od-prawy całej grupy i skrócenie czasu przejazdu przez granicę.

Celnicy ostrzegają też, że na czas Euro 2012 będą obecni nie tylko na przejściach, ale też tam, gdzie może być prowadzony nielegalny handel. Odwiedzą nawet puby, bary, czy strefy kibica.

Więcej informacji

Informacje, które mogą zainteresować kibiców i uczestników mistrzostw, są już dostępne są na stronie internetowej www.sluzbacelna.gov.pl w zakładce Euro 2012 oraz pod numerem informacji celnej InfoSC: 801 470 477. A od 1 czerwca również pod specjalnym numerem Informacji Celnej dla kibiców tel. +48 33 85 76 300. (bar)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
grzesiek
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

grzesiek
grzesiek (18 kwietnia 2012 o 19:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak będzie rozwiązany system pobierania łapówek i haraczy??
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!