środa, 21 marca 2018 r.

Chełm

Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa. Przez most na Ukrainę

Dodano: 1 sierpnia 2015, 16:46

Najwięcej będzie działo się w niedzielę (Fot. Agnieszka Mazuś / Archiwum)
Najwięcej będzie działo się w niedzielę (Fot. Agnieszka Mazuś / Archiwum)

Na cztery dni polską wieś Zbereże i ukraińskie Adamczuki połączy most pontonowy. W czwartek, 6 sierpnia, rozpoczynają się Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa

Jak zwykle, by dostać się tą drogą na Ukrainę niezbędny jest paszport. W czwartek przekroczyć granicę na moście będzie można od godz. 9, a w pozostałe dni od godz. 8. W czwartek i piątek odprawy skończą się o godzinie 20, w sobotę o 22, a w niedzielę o 23.

Ale Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa w polskim Zbereżu i ukraińskich Adamczukach to nie tylko możliwość ekspresowego przekroczenia polsko-ukraińskiej granicy. Organizatorzy zadbali, by wiele się działo w okolicach tymczasowego przejścia.

W piątek o godz. 7 rano obok tak zwanej „Pompki”, czyli dawnej przepompowni mają się rozpocząć Otwarte Spławikowe Zawody Wędkarskie. Zapisy: tel. 500 651 329, www.wolauhruska.pzw.org.pl.
Następnie o godz. 10 na boisku w Woli Uhruskiej rozpocznie się VI Transgraniczny Turniej Służb Mundurowych. Zgłosiły się drużyny z regionu oraz Ukrainy i Białorusi.

W sobotę w programie spływ kajakowy, V Transgraniczny Bieg Polesie i rajd rowerowy. Kajakarze mają się zebrać o godz. 10 w Siedliszczu przy ujściu Uherki do Bugu. Popłyną do podwłodawskiego Orchówka. Zapisy i informacje: tel. 505 514 813, www.splywbugiem.eu.

O tej samej godzinie ze Zbereża wyruszą biegacze. Mają dotrzeć do położonego po ukraińskiej stronie jeziora Świtaź i wrócić. Szczegóły na stronie www.biegpolesie.pl. Pół godziny później tę samą trasę mają pokonać rowerzyści.

Najwięcej będzie działo się w niedzielę. Od godz. 10 Jarmark Nadbużański. W jego atmosferze na moście pontonowym spotkają się władze powiatu włodawskiego i ukraińskiego rejonu szackiego. Samorządowcy wezmą udział w modlitwie ekumenicznej, po której zacznie się festyn. Na scenę wejdą zespoły z Polski i Ukrainy. Zabawa ma trwać do godziny 23. Wtedy też zakończone zostaną graniczne odprawy i most zostanie zamknięty.

Czytaj więcej o:
leoncio
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

leoncio
leoncio (1 sierpnia 2015 o 22:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Takie dzialania integracyjne sluza dobrej sprawie Oby rzecz dobrze rozpoczeta dala dobry wynik

ale przyjaciół sobie znaleźliśmy :)

Rozwiń
Gość
Gość (1 sierpnia 2015 o 19:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Takie dzialania integracyjne sluza dobrej sprawie Oby rzecz dobrze rozpoczeta dala dobry wynik
Rozwiń
Gość
Gość (1 sierpnia 2015 o 17:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
falacha , faja takie dni DOBROPRZEMYTU, przez kilka dni okiliczne chlopy poijo bermeluchy taniej
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!