wtorek, 20 lutego 2018 r.

Chełm

Fałszywką w rywala

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 stycznia 2005, 21:24

Alfons Koska, tymczasowo pełniący obowiązki wójta gminy Ruda Huta (pow. Chełm) jest jednym z pięciu kandydatów na wójta w wyborach wyznaczonych na 23 stycznia. Ostatnio na jego biurko trafił kilkustronicowy wykaz osób popierających go w tym zamiarze. Problem w tym, że większość z nich już nie żyje, dawno wyjechała z gminy, bądź jest obłożnie chora.

– Już na pierwszy rzut oka było widać, że podpisy były złożone jedną ręką – mówi Koska. – Fałszywe okazały się też adresy i numery PESEL. Po konsultacji ze Zdzisławem Mikulskim, dyrektorem chełmskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego zdecydowałem się złożyć podejrzane listy w prokuraturze, jako dowód popełnienia przestępstwa.
Koska podejrzewa, że osoba, bądź osoby, które sfałszowały listę jego domniemanych zwolenników chciały go w ten sposób wsadzić na minę. Po prostu w odpowiednim czasie zanegowały by wiarygodność listy. Zanim wszystko by się wyjaśniło rywal przepadł by w wyborach. Tymczasem wydaje się, że ustalenie sprawców nie będzie problemem, tym bardziej, że Koska wskazał prokuraturze osobę, która dostarczyła listę do urzędu Gminy. Podkreśla, że mężczyzna ten nie był członkiem jego komitetu wyborczego. Jak nas poinformował Zbigniew Betka, szef chełmskiego Ośrodka Zamiejscowego Prokuratury Okręgowej w Lublinie, za sporządzanie list wyborczych ze sfałszowanymi podpisami grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.
Rywalami Koski są popierany przez PSL Kazimierz Smal, Jerzy Jaskóła, pracownik firmy drogowej, Dariusz Laskowski, pracownik UG, który od czasu odwołania wójta Jana Kruka przebywa na zwolnieniu lekarskim oraz Andrzej Bąk, zameldowany w Leśniczówce, natomiast zatrudniony w Warszawie. Najbardziej aktywną kampanię wyborczą rozpętał Smal, którego wspierają Teresa Królikowska z Zarządu Województwa Lubelskiego oraz Adam Rychliczek, prezes Zarządu Powiatowego PSL w Chełmie, w przeszłości poseł i senator RP. Między innymi uczestniczą w jego spotkaniach z wyborcami.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!