środa, 21 marca 2018 r.

Chełm

Firmy mamią szkoły prezentami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 lutego 2007, 18:45

Mieczysława Stefańska żali się, że jest na straconej pozycji w stosunku do firm, które we włodawskich szkołach fotografują uczniów.

Jej zdaniem, przebijają jej ofertę nie ceną czy jakością usług, a kosztownymi prezentami.

- Mnie nie stać, by w zamian za możliwość wejścia z aparatem fotograficznym
do szkoły, ufundować na przykład komputer - mówi Stefańska. Zżyma się, że szkoły nie wypracowały klarownego i sprawiedliwego systemu zapraszania do współpracy zakładów fotograficznych. Jej zdaniem, taka sytuacja sprzyja korupcji.
Dariusz Semeniuk, dyrektor Gimnazjum nr 2 we Włodawie, na hasło komputer jako prezent, tylko się roześmiał. Jedyne co przyjął od firmy fotograficznej, z którą od lat współpracuje, to kalendarze dla nauczycieli. Dyrektor nie uważa, aby dla drobiazgu, jakim jest fotografowanie uczniów trzeba było ogłaszać konkurs ofert. - Nawet nie wiem, skąd jest ta firma - mówi Semeniuk.

Janina Klimczuk, dyrektor Gimnazjum nr 1 przyznaje, że przychodzą do niej przedstawiciele fotograficznych firm spoza Włodawy i coś oferują. Co, tego nie wie, gdyż zawczasu ucina rozmowę. - W takich sytuacjach wolę dmuchać na zimne - mówi Klimczuk. - Jeśli już mamy dać komuś zarobić,
to dlaczego nie miejscowym? Na kalendarze i długopisy szkołę jeszcze stać.
Stefańska nie wierzy, że firmy zabiegające o wejście do szkół okupują się tylko kalendarzami. Z jej wiedzy wynika, że zwyczajowo wartość "odsypu” w formie gotówki, bądź jakiegoś sprzętu sięga 25-30 proc. wartości usługi. O tyle też w jednej z włodawskich szkół musiała zmniejszyć rachunek, bo inaczej w ogóle by jej nie zapłacono. - Nie mam nic przeciwko konkurencji - zapewnia Stefańska. - Ale niech to się dzieje na zdrowych i przewidywalnych zasadach.
- Ufam dyrektorom szkół i nie podejrzewam, że wpuszczając do siebie firmy fotograficzne dopuścili się czegoś niewłaściwego - mówi Jerzy Wrzesień, burmistrz Włodawy. - Po skardze pani Stefańskiej zwróciłem się do nich wszystkich o wyjaśnienia. Przyjąłem je do wiadomości i na tej podstawie ustosunkowałem się do skargi.
Stefańska uważa, że jedynym sposobem na poskromienie nieuczciwej konkurencji w szkołach jest przyjęcie zasady, że poza uroczystościami szkolnymi w placówkach tych zdjęć w ogóle nie powinno się wykonywać. A już na pewno w czasie zajęć lekcyjnych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!