sobota, 17 marca 2018 r.

Chełm

Fisz zaprzysiężona

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 grudnia 2006, 17:50

Zaprzysiężona wczoraj na prezydenta Chełma Agata Fisz będzie miała twardy orzech do zgryzienia.

Potwierdziło się, że stojący za nią radni z lewicy nie są w stanie zbudować większości. Już wczoraj pani prezydent podjęła pierwsze decyzje kadrowe.

Pierwsze starcie dotyczyło porządku obrad. Przewodniczący sesji, radny senior Kazimierz Mazurek, zaproponował porządek, przewidujący jedynie wybór przewodniczącego rady, stwierdzenie wygaśnięcia mandatów dwóm radnym: Agacie Fisz i wybranemu do Zarządu Województwa Krzysztofowi Grabczukowi oraz zaprzysiężenie elekt Fisz na prezydenta. Sprzeciwił się temu Zbigniew Bajko, który wystąpił z wnioskiem o poszerzenie porządku również o wybór wiceprzewodniczących i przewodniczących stałych komisji rady. - Rada powinna wreszcie zacząć pracować - powiedział Bajko.

Głos Bajki poderwał z miejsca Pawła Siepsiaka z lewicowego "Postaw na Chełm”. Zgłosił wniosek o zarządzenie przez przewodniczącego Mazurka półgodzinnej przerwy, potrzebnej jemu i jego kolegom na przygotowanie się do udziału w sesji z takim porządkiem. Wniosek upadł. Mazurkowi nie pozostało nic innego, jak poprowadzić obrady zgodnie z oczekiwaniami koalicji: "Razem dla Chełma”, PO i "Rozwój i Demokracja”.
Po tym przełomie niespodzianek już nie było.
Na stanowisko przewodniczącego został zgłoszony jedynie Stanisław Mościcki. Wbrew wczorajszym przewidywaniom uzyskał 14 głosów.
O trzy więcej niż wskazywałaby liczba mandatów posiadanych przez zgłaszającą
go koalicję.
Zaprzysiężenie Agaty Fisz było już tylko czystą formalnością. - Chcę być prezydentem wszystkich chełmian - deklaruje nowa prezydent. Zwróciła uwagę na zbieżność programów poszczególnych komitetów wyborczych, co jej zdaniem ułatwi zarządzanie miastem. Dobrym prognostykiem była także deklaracja Bajki, który, wręczając jej wspólnie z Grabczukiem kwiaty, zapowiedział wolę współpracy. Złośliwi zauważyli natomiast, że wiązanka, którą wręczył Fisz przewodniczący Mościcki, była ozdobiona plasterkami... cytryny.
Agata Fisz już wczoraj podjęła pierwszą decyzję kadrową. Z funkcji wiceprezydenta miasta odwołała Leszka Burakowskiego. Na jego miejsce powołany został Józef Górny (PSL). Nadal nie wiadomo, kto będzie drugim zastępcą prezydenta Chełma.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!