niedziela, 25 marca 2018 r.

Chełm

Forsa przeszła koło nosa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 lipca 2005, 21:05
Autor: Anna Cykier

Rolnicy, którzy chcieli skorzystać z dopłat w ramach programów rolnośrodowiskowych, do 15 czerwca powinni złożyć wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nie złożyli, ponieważ pracownicy Ośrodka Doradztwa Rolniczego nie zdążyli w terminie opracować planów upraw na najbliższe pięć lat.

– Zapisałem się na listę w marcu i czekałem na telefon z ośrodka – mówi Zbigniew Czelej, rolnik z Wyryk. – Do tej pory cisza. Kazali czekać aż dadzą znać, kiedy mi ten plan wypełnią. Liczę na dopłatę prawie 4 tys. zł. W Wyrykach wielu innych też czeka. To jest na pewno jakaś pomyłka.
W Ośrodku Doradztwa Rolniczego we Włodawie na gotowe plany nadal czeka ponad 250 osób. Dokumenty będą jeszcze mogli złożyć w sierpniu. Nikt jednak nie poinformował rolników, że wnioski złożone po 15 czerwca będą rozpatrywane dopiero na rok 2007. – Rolnicy nie byli świadomi, że czekają na darmo – mówi Andrzej Rusiński, członek Zarządu Powiatu włodawskiego. – Na zebraniach mówiono o drugim terminie w sierpniu, ale nie mówiono, że pieniądze za ten rok przepadną.
W ODR tłumaczą rolnikom, że wszyscy otrzymają pieniądze. Nikt jednak nie dodaje, że nie za ten rok, ale za 2006. Wypłaty będą więc dopiero w 2007 roku. W zależności od powierzchni gospodarstwa rolnicy stracili około 600 złotych dopłaty do jednego hektara. Pieniędzy tych już nie odzyskają.
– W powiecie włodawskim zrobiliśmy 311 planów rolnośrodowiskowych – mówi Norbert Hoefler, kierownik ODR we Włodawie. – To dużo więcej niż było zamierzone i wszystko co udało nam się zrobić. Pracowaliśmy nawet w soboty i niedziele. Niestety, mamy za mało pracowników. Nie byliśmy w stanie obsłużyć wszystkich. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!