piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Chełm

Forsa przeszła koło nosa

Dodano: 25 lipca 2005, 21:05
Autor: Anna Cykier

Rolnicy, którzy chcieli skorzystać z dopłat w ramach programów rolnośrodowiskowych, do 15 czerwca powinni złożyć wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nie złożyli, ponieważ pracownicy Ośrodka Doradztwa Rolniczego nie zdążyli w terminie opracować planów upraw na najbliższe pięć lat.

– Zapisałem się na listę w marcu i czekałem na telefon z ośrodka – mówi Zbigniew Czelej, rolnik z Wyryk. – Do tej pory cisza. Kazali czekać aż dadzą znać, kiedy mi ten plan wypełnią. Liczę na dopłatę prawie 4 tys. zł. W Wyrykach wielu innych też czeka. To jest na pewno jakaś pomyłka.
W Ośrodku Doradztwa Rolniczego we Włodawie na gotowe plany nadal czeka ponad 250 osób. Dokumenty będą jeszcze mogli złożyć w sierpniu. Nikt jednak nie poinformował rolników, że wnioski złożone po 15 czerwca będą rozpatrywane dopiero na rok 2007. – Rolnicy nie byli świadomi, że czekają na darmo – mówi Andrzej Rusiński, członek Zarządu Powiatu włodawskiego. – Na zebraniach mówiono o drugim terminie w sierpniu, ale nie mówiono, że pieniądze za ten rok przepadną.
W ODR tłumaczą rolnikom, że wszyscy otrzymają pieniądze. Nikt jednak nie dodaje, że nie za ten rok, ale za 2006. Wypłaty będą więc dopiero w 2007 roku. W zależności od powierzchni gospodarstwa rolnicy stracili około 600 złotych dopłaty do jednego hektara. Pieniędzy tych już nie odzyskają.
– W powiecie włodawskim zrobiliśmy 311 planów rolnośrodowiskowych – mówi Norbert Hoefler, kierownik ODR we Włodawie. – To dużo więcej niż było zamierzone i wszystko co udało nam się zrobić. Pracowaliśmy nawet w soboty i niedziele. Niestety, mamy za mało pracowników. Nie byliśmy w stanie obsłużyć wszystkich. •
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!