środa, 26 kwietnia 2017 r.

Chełm

Gimnastyka w nowej sali

Dodano: 4 grudnia 2001, 15:11

Publiczne Gimnazjum w Żmudzi wzbogaciło się o nową salę gimnastyczną. Obiekt wybudowany w ciągu dwóch lat jest jedynym na terenie gminy obiektem sportowym tego typu wzniesionym w powojennej Polsce.

- W 1998 roku zrodziła się inicjatywa budowy sali gimnastycznej - mówi Waldemar Moliński, kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Żmudzi. - W tym samym roku zleciliśmy opracowanie dokumentacji.
Ekipy budowlane przystąpiły do pracy w październiku następnego roku. Roboty przebiegały na tyle sprawnie, że już w 2000 roku wykonany był stan surowy budynku. Władze gminy poszły za ciosem i ogłosiły przetarg na wykończenie budynku wykonanie przyłączy. Wygrał ten sam wykonawca, który stawiał budynek od podstaw. Przedsiębiorstwo weszło na plac budowy w czerwcu 2001 roku. W listopadzie cały obiekt był już gotowy.
Nowa sala ma wymiary 12 na 24 metry. Zamontowano w niej drabinki i kosze. Na podłodze wykonanej według najnowszej technologii, w samym centrum sali, widnieje herb gminy. Rozgrywane tam mecze kibice będą mogli oglądać z galerii widokowej.
- Sala gimnastyczna z budynkiem gimnazjum połączona jest łącznikiem - mówi W. Moliński. - Znalazły w nim miejsce szatnie, sanitariaty, pokój nauczycielski i sekretariat z gabinetem dyrektora, są też dwie dodatkowe sale lekcyjne i pracownia komputerowa. W przyszłości zamierzamy wygospodarować tam również pomieszczenie na stołówkę, tak by każdy z uczniów mógł zjeść jeden gorący posiłek w szkole.
Obiekt służyć ma nie tylko 183 gimnazjalistom, ale również uczniom oddalonej o około 200 metrów miejscowej szkoły podstawowej. Będą z niego korzystać także uczniowie z innych szkół na terenie gminy.
- Chcemy, żeby obiekt służył wszystkim - mówi W. Moliński. - By tętnił życiem również popołudniami. Dlatego też zaprojektowaliśmy osobne wejście, które umożliwi korzystanie z sali, gdy w szkole nie będzie już zajęć.
Koszt budowy obiektu wraz z łącznikiem zamknął się kwotą 1,5 mln. zł. Blisko 70 proc. pieniędzy wygospodarował ze swojego budżetu Urząd Gminy. Przedsięwzięcie to wsparł finansowo również Urząd Kultury
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24