wtorek, 20 marca 2018 r.

Chełm

Gimnastyka w nowej sali

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 grudnia 2001, 15:11

Publiczne Gimnazjum w Żmudzi wzbogaciło się o nową salę gimnastyczną. Obiekt wybudowany w ciągu dwóch lat jest jedynym na terenie gminy obiektem sportowym tego typu wzniesionym w powojennej Polsce.

- W 1998 roku zrodziła się inicjatywa budowy sali gimnastycznej - mówi Waldemar Moliński, kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Żmudzi. - W tym samym roku zleciliśmy opracowanie dokumentacji.
Ekipy budowlane przystąpiły do pracy w październiku następnego roku. Roboty przebiegały na tyle sprawnie, że już w 2000 roku wykonany był stan surowy budynku. Władze gminy poszły za ciosem i ogłosiły przetarg na wykończenie budynku wykonanie przyłączy. Wygrał ten sam wykonawca, który stawiał budynek od podstaw. Przedsiębiorstwo weszło na plac budowy w czerwcu 2001 roku. W listopadzie cały obiekt był już gotowy.
Nowa sala ma wymiary 12 na 24 metry. Zamontowano w niej drabinki i kosze. Na podłodze wykonanej według najnowszej technologii, w samym centrum sali, widnieje herb gminy. Rozgrywane tam mecze kibice będą mogli oglądać z galerii widokowej.
- Sala gimnastyczna z budynkiem gimnazjum połączona jest łącznikiem - mówi W. Moliński. - Znalazły w nim miejsce szatnie, sanitariaty, pokój nauczycielski i sekretariat z gabinetem dyrektora, są też dwie dodatkowe sale lekcyjne i pracownia komputerowa. W przyszłości zamierzamy wygospodarować tam również pomieszczenie na stołówkę, tak by każdy z uczniów mógł zjeść jeden gorący posiłek w szkole.
Obiekt służyć ma nie tylko 183 gimnazjalistom, ale również uczniom oddalonej o około 200 metrów miejscowej szkoły podstawowej. Będą z niego korzystać także uczniowie z innych szkół na terenie gminy.
- Chcemy, żeby obiekt służył wszystkim - mówi W. Moliński. - By tętnił życiem również popołudniami. Dlatego też zaprojektowaliśmy osobne wejście, które umożliwi korzystanie z sali, gdy w szkole nie będzie już zajęć.
Koszt budowy obiektu wraz z łącznikiem zamknął się kwotą 1,5 mln. zł. Blisko 70 proc. pieniędzy wygospodarował ze swojego budżetu Urząd Gminy. Przedsięwzięcie to wsparł finansowo również Urząd Kultury
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!