piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Chełm

Gimnazjaliści z Chełma będą uczyć się w Akademii Przyszłości

Dodano: 24 marca 2010, 15:08
Autor: Monika Mojsym

Nauka przy użyciu nowoczesnych technologii, dodatkowe zajęcia dla uczniów zdolnych i tych mających problemy z nauką. A także udział w konferencjach i projektach badawczych. Tak już od września będzie w Gimnazjum nr 2.

To wszystko będzie możliwe dzięki Projektowi "e-Akademia Przyszłości”, do którego zakwalifikowała się szkoła. Jest jedną z 200 placówek w Polsce i jedyną w Chełmie, które do nauki będą wykorzystywać najnowocześniejsze technologie.

– To będzie milowy krok w edukacji naszych uczniów i pracy nauczycieli – mówi Bogdan Grochola, dyrektor Gimnazjum nr 2. – Będziemy uczyć korzystając z tablic interaktywnych i specjalnych materiałów dydaktycznych stworzonych na potrzeby programu. Nauczyciele dostaną do dyspozycji laptopy. Większość zajęć będzie się odbywać w pracowniach komputerowych.

Czego będą uczyć się gimnazjaliści? Szczególny nacisk ma zostać położony na przedmioty ścisłe i przyrodnicze. Program przewiduje dodatkowe cykle zajęć dla uczniów szczególnie uzdolnionych i tych, którym nauka przychodzi dużo trudniej. Z myślą o tych pierwszych powstaną m.in. wirtualne koła naukowe.

– Dzięki specjalnej platformie informatycznej będzie możliwa nauka na odległość. Będą na niej umieszczone wszystkie materiały dydaktyczne – mówi Grochola. – Ciekawostką jest też to, że nasi uczniowie będą mogli nawiązać kontakty z uczestnikami projektu z całej Polski. Będą wspólnie pracować nad wieloma przedsięwzięciami. Do tego projektu włączyli się też nauczyciele akademiccy. Mają służyć uczniom radą i pomocą.

– O tej szkole słyszałam wiele dobrego. Chcę tam posłać moją córkę – mówi pani Marta. – Sara świetnie radzi sobie z matematyką. Liczę na to, że ten projekt pomoże jej w lepszym przygotowaniu do egzaminu gimnazjalnego i dostaniu się do dobrego liceum.

Nowoczesna akademia dla gimnazjalistów ma nie tylko służyć rozwijaniu ich wiedzy i zainteresowań, ale uczyć pracy na rzecz innych. Przez trzy lata nauki uczniowie będą musieli zrealizować osiem projektów na rzecz miasta i regionu. Nie zabraknie też wyjazdów na ogólnopolskie konferencje.

Te wszystkie nowinki nie obejmą obecnych uczniów gimnazjum. To propozycja dla tych, którzy od września rozpoczną naukę w tej szkole. – Trochę szkoda, że my już z tego nie skorzystamy, to mogłoby być naprawdę ciekawe – mówi Ewa Kodeniec, która w tym roku kończy gimnazjum.
Czytaj więcej o:
dana
rodzic
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

dana
dana (3 kwietnia 2013 o 15:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
fajna podłoga...taka nowoczesna ..jak to w Akademii
Rozwiń
rodzic
rodzic (24 marca 2010 o 18:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedy będzie widać efekty tych zmian i jak będzie się je mierzyć?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!