Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

6 maja 2008 r.
22:02
Edytuj ten wpis

Gimnazjalistka stawia pierwsze kroki w polityce

Autor: Zdjęcie autora Monika Mojsym
0 8 A A

Chełm ma jeszcze jednego parlamentarzystę. To piętnastoletnia Karolina Baryła. Swoją funkcję będzie pełniła przez rok.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tyle bowiem trwa kadencja Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Karolina znalazła się w gronie 27 uczniów z województwa lubelskiego, którzy zasiądą w ławach poselskich. To nie jedyny jej sukces. Razem z trójką młodych lubelskich posłów będzie pracowała w komisji problemowej. Karolina uczy się drugiej klasie Gimnazjum nr 2.

Do rywalizacji o mandat posła nie trzeba jej było długo namawiać. - Spodobała mi się formuła konkursu - tłumaczy Karolina. - Mieliśmy do napisania esej. Ja wybrałam temat dotyczący kryteriów, które powinien spełniać kandydat na posła. W pisaniu pomagał mi mój nauczyciel, pan Bogdan Grochola. No i się udało.

Według Karoliny, idealny poseł powinien być inteligentny i wykształcony. Musi też dostrzegać codzienne problemy zwyczajnych ludzi. - Przedstawiając te zalety, nie myślałam o konkretnym polityku. Śledzę poczynania posłów, ale jeszcze żaden nie zaimponował mi na tyle, żeby stawiać go jako wzór- śmieje się młoda parlamentarzystka. - Jednak cieszy mnie, że polityką zajmuje się coraz więcej kobiet

Gimnazjalistka nie ma wygórowanych oczekiwań związanych z pracą w młodzieżowym Sejmie. Przyznaje jednak, że ma cichą nadzieję na spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem.

- To duma naszej szkoły - nie kryje zadowolenia Bogdan Grochola, dyrektor gimnazjum, który przygotowywał ją do konkursu. - Karolina jest bardzo zdolna i inteligentna. Teraz zdobyła mandat posła. Wcześniej z powodzeniem startowała w konkursie krasomówczym i została jego finalistką. Jestem przekonany, że obecny sukces, to dopiero początek jej przygody z polityką.

Młodej parlamentarzystce pomoc zaproponowała Beata Mazurek, posłanka PiS. - Chętnie się z nią spotkam i udzielę niezbędnych wskazówek - zapewnia Mazurek. - Już teraz mogę jej poradzić, żeby zastanowiła się nad kwestiami ważnymi dla chełmskiej młodzieży, ale także sprawami ogólnopolskimi. Z konkretnym pomysłem może zwrócić się nawet do samego premiera.

Zanim weźmie udział w obradach, powinna się spotkać z przedstawicielami szkolnych samorządów.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tajemniczy wielbiciel / 26 sierpnia 2008 o 16:07
droga baryłko!!!!!!!!!!!!
moja lubov
chciałbym ci powiedzieć że kocham się w tobie od 4 roku życia
nie umiem wyrazić moich uczuć do ciebie
samotność mnie przytłacza
kocham Cię i wierze że spotkamy się na łące wsród zajączków
odpisz mi
bo nie umiem bez ciebie żyć
jesteś taka inteligentna jak sowa
a ja taki głupi
wiem że nie zechcesz mnie
ale wiec że płacze za tobą co noc
całe wiadro wypłakałem
cały pokój mam w twoich zdjęciach z sejmu uwierz mi kochana
malinko Karolinko słodka dziewczynko
goodbye my butterfly love love love love love
droga baryłko!!!!!!!!!!!!
moja lubov
chciałbym ci powiedzieć że kocham się w tobie od 4 roku życia
nie umiem wyrazić moich uczuć do ciebie
samotność mnie przytłacza
kocham Cię i wierze że spotkamy się na łące wsród zajączków
odpisz mi
bo nie umiem bez ciebie żyć
jesteś taka inteligentna jak sowa
a ja taki głupi
wiem że nie zechcesz mnie
ale wiec że płacze za tobą co noc
całe wiadro wypłakałem
cały pokój mam w tw... rozwiń
Avatar
Lina / 27 maja 2008 o 00:38
Baryłka Baryłka Baryłka majjaaaaaaaa : D

bos z II b ; D
uwielbiam Cię , wiesz : D?
inteligentna Karolinka^^ ; ****** BRAWO
w przyszłym roku też to piszę ^ ^ !
Avatar
alicjusz / 14 maja 2008 o 19:31
brawo Karolino! nie oglądaj się na ludzi do tyłu tylko rób swoje - dużo w życiu osiągniesz! pozdrawiam gorąco )
Avatar
slawomirek / 7 maja 2008 o 22:44
POsłaniec napisał:
tak,tak najlepiej niech się zgłosi do cudotwórców z PO ,jedynej słusznej wiodacej partii w narodzie , a jesli ma pieniądze to i do partii ją wezmą- wszak są bez zarzutów,wszyscy praworządni(nawet ci z zarzutami prokuratorskimi)-wszystko wtedy zrobi dla Chełma i lubelszczyzny

Zakasaj rekawy i sam zrob cos dla miasta i dla samego siebie.
Najepiej czekac na manne z nieba i az ktos da!
Chelmszczyzna zawsze nalezala do zadupia i to nie swoim polozeniam geograficznym, ale metalnoscia mieszkancow tego regionu.
Leniwi i po czesci zapijaczeni nieudacznicy nie widzacy brudu ich otaczajacego. Ale zaden "´Tytan" intelektu nie pomysli ´posprzatac wokol siebie.
Przykre jest to i wcale nie dziwie sie kreatywnym mlodym ludziom, ze uciekaja za przyslowiowe morza i gory.

Zakasaj rekawy i sam zrob cos dla miasta i dla samego siebie.
Najepiej czekac na manne z nieba i az ktos da!
Chelmszczyzna zawsze nalezala do zadupia i to nie swoim polozeniam geograficznym, ale metalnoscia mieszkancow tego regionu.
Leniwi i po czesci zapijaczeni nieudacznicy nie widzacy brudu ich otaczajacego. Ale zaden "´Tytan" intelektu nie pomysli ´posprzatac wokol siebie.
Przykre jest to i wcale nie dziwie sie kreatywnym mlodym ludziom, ze uciekaja za przyslowiowe morza i gory. rozwiń
Avatar
czytelniczka / 7 maja 2008 o 19:09
Gratuluję Karolino!!! Właśnie takiej zdolnej,inteligentnej młodzieży nam potrzeba jak najwięcej. Trzymam kciuki za dalsze Twoje sukcesy.
Niech inni nie myśla,że Chełm to zaścianek-tutaj też mamy zdolnych i inteligentnych młodych ludzi . POWODZENIA.
Avatar
rydzykant / 7 maja 2008 o 09:33
Naiwna, naiwna, naiwna !!!
Dobry poseł powinien być pazerny na kasę, posłuszny liderowi swojej partii,
dbać w pierwszej kolejności o interesy kościoła katolickiego, no i postępować podobnie
jak R. Giertych
Avatar
POsłaniec / 7 maja 2008 o 00:47
tak,tak najlepiej niech się zgłosi do cudotwórców z PO ,jedynej słusznej wiodacej partii w narodzie , a jesli ma pieniądze to i do partii ją wezmą- wszak są bez zarzutów,wszyscy praworządni(nawet ci z zarzutami prokuratorskimi)-wszystko wtedy zrobi dla Chełma i lubelszczyzny
Avatar
slawommirek / 6 maja 2008 o 23:04
Niech PiS-owscy "geniusze", ale tez i SLD-owscy, trzymaja sie daleko od naszej uzdolnionej mlodziezy.
To zagraza ich zdrowiu psychicznemu. Moralnosc socjalistyczna zaszczepiano nam (rodzicom obecnej mlodziezy)
w PRL-owskich szkolach.
Ale najweselsza jest deklaracja owej poslanki o checi udzielenia tej mlodej osobie WSKAZOWEK.
Chyba jak szczuc i obrazac blizniego!
Avatar
tajemniczy wielbiciel / 26 sierpnia 2008 o 16:07
droga baryłko!!!!!!!!!!!!
moja lubov
chciałbym ci powiedzieć że kocham się w tobie od 4 roku życia
nie umiem wyrazić moich uczuć do ciebie
samotność mnie przytłacza
kocham Cię i wierze że spotkamy się na łące wsród zajączków
odpisz mi
bo nie umiem bez ciebie żyć
jesteś taka inteligentna jak sowa
a ja taki głupi
wiem że nie zechcesz mnie
ale wiec że płacze za tobą co noc
całe wiadro wypłakałem
cały pokój mam w twoich zdjęciach z sejmu uwierz mi kochana
malinko Karolinko słodka dziewczynko
goodbye my butterfly love love love love love
droga baryłko!!!!!!!!!!!!
moja lubov
chciałbym ci powiedzieć że kocham się w tobie od 4 roku życia
nie umiem wyrazić moich uczuć do ciebie
samotność mnie przytłacza
kocham Cię i wierze że spotkamy się na łące wsród zajączków
odpisz mi
bo nie umiem bez ciebie żyć
jesteś taka inteligentna jak sowa
a ja taki głupi
wiem że nie zechcesz mnie
ale wiec że płacze za tobą co noc
całe wiadro wypłakałem
cały pokój mam w tw... rozwiń
Avatar
Lina / 27 maja 2008 o 00:38
Baryłka Baryłka Baryłka majjaaaaaaaa : D

bos z II b ; D
uwielbiam Cię , wiesz : D?
inteligentna Karolinka^^ ; ****** BRAWO
w przyszłym roku też to piszę ^ ^ !
Avatar
alicjusz / 14 maja 2008 o 19:31
brawo Karolino! nie oglądaj się na ludzi do tyłu tylko rób swoje - dużo w życiu osiągniesz! pozdrawiam gorąco )
Avatar
slawomirek / 7 maja 2008 o 22:44
POsłaniec napisał:
tak,tak najlepiej niech się zgłosi do cudotwórców z PO ,jedynej słusznej wiodacej partii w narodzie , a jesli ma pieniądze to i do partii ją wezmą- wszak są bez zarzutów,wszyscy praworządni(nawet ci z zarzutami prokuratorskimi)-wszystko wtedy zrobi dla Chełma i lubelszczyzny

Zakasaj rekawy i sam zrob cos dla miasta i dla samego siebie.
Najepiej czekac na manne z nieba i az ktos da!
Chelmszczyzna zawsze nalezala do zadupia i to nie swoim polozeniam geograficznym, ale metalnoscia mieszkancow tego regionu.
Leniwi i po czesci zapijaczeni nieudacznicy nie widzacy brudu ich otaczajacego. Ale zaden "´Tytan" intelektu nie pomysli ´posprzatac wokol siebie.
Przykre jest to i wcale nie dziwie sie kreatywnym mlodym ludziom, ze uciekaja za przyslowiowe morza i gory.

Zakasaj rekawy i sam zrob cos dla miasta i dla samego siebie.
Najepiej czekac na manne z nieba i az ktos da!
Chelmszczyzna zawsze nalezala do zadupia i to nie swoim polozeniam geograficznym, ale metalnoscia mieszkancow tego regionu.
Leniwi i po czesci zapijaczeni nieudacznicy nie widzacy brudu ich otaczajacego. Ale zaden "´Tytan" intelektu nie pomysli ´posprzatac wokol siebie.
Przykre jest to i wcale nie dziwie sie kreatywnym mlodym ludziom, ze uciekaja za przyslowiowe morza i gory. rozwiń
Avatar
czytelniczka / 7 maja 2008 o 19:09
Gratuluję Karolino!!! Właśnie takiej zdolnej,inteligentnej młodzieży nam potrzeba jak najwięcej. Trzymam kciuki za dalsze Twoje sukcesy.
Niech inni nie myśla,że Chełm to zaścianek-tutaj też mamy zdolnych i inteligentnych młodych ludzi . POWODZENIA.
Avatar
rydzykant / 7 maja 2008 o 09:33
Naiwna, naiwna, naiwna !!!
Dobry poseł powinien być pazerny na kasę, posłuszny liderowi swojej partii,
dbać w pierwszej kolejności o interesy kościoła katolickiego, no i postępować podobnie
jak R. Giertych
Avatar
POsłaniec / 7 maja 2008 o 00:47
tak,tak najlepiej niech się zgłosi do cudotwórców z PO ,jedynej słusznej wiodacej partii w narodzie , a jesli ma pieniądze to i do partii ją wezmą- wszak są bez zarzutów,wszyscy praworządni(nawet ci z zarzutami prokuratorskimi)-wszystko wtedy zrobi dla Chełma i lubelszczyzny
Avatar
slawommirek / 6 maja 2008 o 23:04
Niech PiS-owscy "geniusze", ale tez i SLD-owscy, trzymaja sie daleko od naszej uzdolnionej mlodziezy.
To zagraza ich zdrowiu psychicznemu. Moralnosc socjalistyczna zaszczepiano nam (rodzicom obecnej mlodziezy)
w PRL-owskich szkolach.
Ale najweselsza jest deklaracja owej poslanki o checi udzielenia tej mlodej osobie WSKAZOWEK.
Chyba jak szczuc i obrazac blizniego!