Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

8 grudnia 2016 r.
21:32

Gm. Kraśniczyn: Wyremontowany most na Wojsławce już otwarty

0 12 A A
Uroczysty moment otwarcia mostu na Wojsławce (fot. Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie)
Uroczysty moment otwarcia mostu na Wojsławce (fot. Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie)

W zimowej scenerii w gminie Kraśniczyn (pow. krasnostawski) oddano uroczyście do użytku wyremontowany most wraz z przebudowanymi dojazdami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W Kolonii Bończa symbolicznego otwarcia nowego mostu i przecięcia wstęgi dokonało całe grono osób począwszy od starosty krasnostawskiego po przedstawicieli miejscowej społeczności. Obiekt poświęcił proboszcz miejscowej parafii ks. Janusz Ryń.

Przebudowa mostu o długości 19 metrów pochłonęła 379,9 tys. zł. Wykonawcą była prywatna firma z Zamościa. Kolejnym trzem innym firmom, z Zamościa, Pruszkowa i Sitna inwestorzy, czyli starostwo krasnostawskie i gmina Kraśniczyn, powierzyli remonty dróg dojazdowych. Prace pochłonęły ponad półtora miliona złotych.

– Wszystkie te zadania zostały wykonane przy udziale finansowym Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, które przekazało z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa 732,4 tys. złote – mówi Janusz Szpak, starosta krasnostawski. – Nasz powiat i gmina Kraśniczyn dołożyły się równo po blisko 432 tys. zł.

Roboty budowlane obejmowały przebudowę istniejącego mostu żelbetowego
przez rzekę Wojsławkę. Chodziło o jego poszerzenie, wzmocnienie, naprawę i wymianę wszystkich uszkodzonych elementów. Drogowcy wymienili też nawierzchnię bitumiczną zarówno na samym moście jak i na przylegających do niego dojazdach. Ponadto wykonano płyty przejściowe na styku most – droga, wyremontowano całą konstrukcję nośną oraz umocniono skarpy. Wymieniono też na nową izolację płyty mostu oraz konstrukcję betonową pobocza technicznego. Zbudowano także nowy chodnik oraz zainstalowano bezpieczne bariery ochronne.

Wszystkie metalowe elementy zostały zabezpieczone antykorozyjnie. Z kolei towarzyszące przebudowie mostu roboty drogowe obejmowały przebudowę przepustów pod jezdnią, wykonanie wzmocnienia istniejącej nawierzchni betonem oraz jej poszerzeniem. Pobocza zostały zaś umocnione kruszywem.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
JA / 10 grudnia 2016 o 18:01
Więcej sztuk ludzi niż metrów mostu lub drogi.
Avatar
ubawiony widokiem... / 9 grudnia 2016 o 16:57
...oby tylko szczota była dobrze wykalibrowana.... katabas powinien regularnie ten przedmiot tzw. kultu oddawać do przeglądu technicznego tak, jak inni obywatele robią ze swoimi autami ...
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 11:31
A kto wysłał policjantów ,nie mają innych zadań
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 11:29
Zamieszczajcie zdięcia z tych patologii społecznych, będziemy punktować tych pseudo-samorządowców
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 10:59
a ten klecha to co tam robi??????? Dlaczego polacy sa tak zabobobnnie i pogansko katoliccy?
Avatar
eh .... / 9 grudnia 2016 o 10:20
...radość serce ogarnia z faktu wykończenia tej inwestycji. Mamy prawo spodziewać się, ze będzie służyła nam wszystkim przez długie lata tym bardziej, ze został obficie poświęcony.... Co prawda za kwotę zacną, bo cos około 4.5 tys. zł.., ale zawsze to lepszy gwarant ......
Avatar
krasnostawiak / 9 grudnia 2016 o 09:30
Do tego, który nie zna historii świata " W Bończy świat się kończy, koło Kraśniczyna się zaczyna, a w Surhowie jest w połowie". To miejscowości w powiecie krasnostawskim  połozone przy drodze w kierunku Wojsławic.wojewódzkiej
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 07:53
Musi być wóda i cołaska dla czarnego.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 07:16
Zobaczcie ile ludzi traci czas to jest chore .czas skończyć z tymi szopkami
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 06:57
Czy ta banda weżmie się za pracę .przecież wystarczyło by otworzyli fachowcy ale wóda musi być
Avatar
JA / 10 grudnia 2016 o 18:01
Więcej sztuk ludzi niż metrów mostu lub drogi.
Avatar
ubawiony widokiem... / 9 grudnia 2016 o 16:57
...oby tylko szczota była dobrze wykalibrowana.... katabas powinien regularnie ten przedmiot tzw. kultu oddawać do przeglądu technicznego tak, jak inni obywatele robią ze swoimi autami ...
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 11:31
A kto wysłał policjantów ,nie mają innych zadań
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 11:29
Zamieszczajcie zdięcia z tych patologii społecznych, będziemy punktować tych pseudo-samorządowców
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 10:59
a ten klecha to co tam robi??????? Dlaczego polacy sa tak zabobobnnie i pogansko katoliccy?
Avatar
eh .... / 9 grudnia 2016 o 10:20
...radość serce ogarnia z faktu wykończenia tej inwestycji. Mamy prawo spodziewać się, ze będzie służyła nam wszystkim przez długie lata tym bardziej, ze został obficie poświęcony.... Co prawda za kwotę zacną, bo cos około 4.5 tys. zł.., ale zawsze to lepszy gwarant ......
Avatar
krasnostawiak / 9 grudnia 2016 o 09:30
Do tego, który nie zna historii świata " W Bończy świat się kończy, koło Kraśniczyna się zaczyna, a w Surhowie jest w połowie". To miejscowości w powiecie krasnostawskim  połozone przy drodze w kierunku Wojsławic.wojewódzkiej
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 07:53
Musi być wóda i cołaska dla czarnego.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 07:16
Zobaczcie ile ludzi traci czas to jest chore .czas skończyć z tymi szopkami
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 06:57
Czy ta banda weżmie się za pracę .przecież wystarczyło by otworzyli fachowcy ale wóda musi być
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 2

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 11

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 0

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca
Alarm 24

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca 0 3

Od 30 godzin nie mamy wody z powodu awarii. Gmina nam nie pomaga, zostaliśmy potraktowani gorzej, niż zwierzęta - w środę rano napisał do nas mieszkaniec Bystrzejowic Pierwszych (pow. świdnicki).

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 1 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 1 8

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 3

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 7

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!