sobota, 24 marca 2018 r.

Chełm

Gmina Chełm znowu zdobyła pieniądze na drogę

Dodano: 14 listopada 2016, 15:14

Wójt Wiesław Kociuba przy drodze na przebudowę której gmina właśnie otrzymała dofinansowanie (fot. Urząd Gminy Chełm)
Wójt Wiesław Kociuba przy drodze na przebudowę której gmina właśnie otrzymała dofinansowanie (fot. Urząd Gminy Chełm)

Po raz dziewiąty gmina Chełm zbuduje drogę w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-19, czyli tak zwanych schetynówek. Jej wniosek znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Pod względem liczby przyznanych punktów wniosek gminy Chełm okazał się lepszy od 83 pozostałych, złożonych przez gminy z województwa.

– Tym razem nasz wniosek dotyczy przebudowy drogi gminnej w miejscowości Rożdżałów, od świetlicy w stronę stadionu – mówi Wiesław Kociuba, wójt gminy Chełm. – Wartość całego projektu to 450 tys. zł, a przyznane nam dofinansowanie to połowa tej kwoty.

W inwestycyjnych planach gmina ma modernizację drogi na odcinku 225 m. Zostanie wykonany także chodnik, przejście dla pieszych, zatoka parkingowa i autobusowa. Efektem prac drogowych ma być nie tylko poprawa jakości i bezpieczeństwa ruchu, ale też poprawa dostępności do terenów inwestycyjnych.

– Jest to już kolejna nasza „schetynówka” z pierwszą lokatą na liście rankingowej – dodaje Kociuba. – Mamy zatem prawo do satysfakcji. Tym bardziej, że drogowych powodów do radości mamy więcej. Trafiła nam się dodatkowa wygrana w postaci pieniędzy na drogę powiatową, której odcinek przebiega przez naszą gminę. Starosta chełmski wniosek o dofinansowanie tej inwestycji złożył w partnerstwie z nami oraz gminą Kamień.

Wspólny projekt starostwa i dwóch gmin dotyczy rozbudowy drogi powiatowej Strachosław-Mołodutyn-Rożdżałów, po czym kolejnego odcinka od drogi krajowej nr 12 do Ignatowa i Kamienia. Na terenie gminy Chełm wykonany zostanie odcinek o długości 1,3 km. Jako partner gmina dołoży do tego przedsięwzięcia 381 tys. zł.

Kolejnym drogowym efektem finansowanym w ramach schetynówek może być dla gminy także projekt związany z przebudową chełmskiej ul. Wojsławickiej do granicy miasta w kierunku Strupina. Gmina ze swoim wkładem w wysokości 1 mln zł jest partnerem miasta w tym zadaniu. Problem w tym, że chełmski wniosek nie został zakwalifikowany, za to zajmuje wysokie miejsce na liście rezerwowej. Jeśli przetargi na inne inwestycje przyniosą oszczędności, to również wniosek z Chełma będzie miał duże szanse na dofinansowanie.

Czytaj więcej o: Chełm drogi Wiesław Kociuba
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!