czwartek, 22 marca 2018 r.

Chełm

Gorący wywiad

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 lutego 2005, 22:13
Autor: (bar)

Opublikowana wczoraj rozmowa z Janem Paszkiewiczem "Wiem kto na mnie donosił” już wywołała gorące reakcje.
Do naszego rozmówcy zdążył zadzwonić jego znajomy z pytaniem, czy aby "Zbyszek” (człowiek, który donosił na Paszkiewicza) to nie on. Paszkiewicz zapewnił go, że za tym pseudonimem kryje się inna osoba. Dotychczas w udostępnionych mu materiałach z IPN doczytał się imion i nazwisk dwóch ludzi z jego dawnego otoczenia, które na niego donosiły. Kolejne trzy osoby zna na razie tylko z pseudonimów.
Wywiad z Paszkiewiczem sprowokował też do odwiedzenia naszej chełmskiej redakcji Zenona Lewczuka, dawnego działacza "Solidarności” nauczycielskiej. W krótkiej rozmowie podzielił się z nami wspomnieniami, które wciąż zaprzątają jego myśli. W ten sposób dał nam odczuć, w jakim stopniu posierpniowe wydarzenia rzutują na losy i sposób postrzegania rzeczywistości przez ich bezpośrednich uczestników.

Wierzymy, że wyznania Paszkiewicza spowodują szerszą dyskusję na temat ludzkich postaw w czasie posierpniowej euforii, a następnie w stanie wojennym. Dlatego zapraszamy naszych czytelników do wyrażania swoich opinii na naszym internetowym (www.dziennikwschodni.pl) forum oraz umieszczonej tam ankiecie. Pytamy w niej: Czy chciałbyś poznać imiona i nazwiska tajnych współpracowników i informatorów SB?
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!