czwartek, 22 lutego 2018 r.

Chełm

Grabniak: Kąpielisko nad jeziorem Rotcze tonie w kurzu

Dodano: 10 sierpnia 2015, 20:04

– Od kilku lat mieszkańcy Grabniaka i właściciele tamtejszych domków letniskowych zasypują nas pismami w sprawie budowy drogi przez tę miejscowość – mówi Dariusz Kozłowski z UG Urszulin (Fot. Jacek Barczyński)
– Od kilku lat mieszkańcy Grabniaka i właściciele tamtejszych domków letniskowych zasypują nas pismami w sprawie budowy drogi przez tę miejscowość – mówi Dariusz Kozłowski z UG Urszulin (Fot. Jacek Barczyński)

Nasza Czytelniczka z Grabniaka nad jeziorem Rotcze (pow. włodawski) upomniała się o drogę przecinającą miejscowość.  Jest utwardzona tłuczniem i zwłaszcza teraz każdy przejeżdżający tam samochód wznieca tumany kurzu.

Zwraca też uwagę, że Urząd Gminy w Urszulinie już wcześniej urządził tam zatoki parkingowe i zagospodarował plażę. Wszystko to z myślą o mieszkańcach, ale też tysiącu letników wypoczywających nad jeziorem Rodcze. W samym Grabniaku jest już ponad tysiąc domków letniskowych.

– Od kilku lat mieszkańcy Grabniaka i właściciele tamtejszych domków letniskowych zasypują nas pismami w sprawie budowy drogi przez tę miejscowość – mówi Dariusz Kozłowski z UG Urszulin. – Niektóre z tych petycji opatrzone były kilkudziesięcioma podpisami. – Nam pozostaje jedynie przekazywać je starostwu, do którego należy droga.

Ostatnio w sprawie drogi Andrzej Romańczuk, starosta włodawski, wypowiedział się w piśmie adresowanym do Kazimiery Kliszcz, sołtys Grabniaka. Przypomniał, że starostwo wielokrotnie remontowało tę drogę i ponosiło w związku z tym znaczne koszty. Do współpracy w tej sprawie zaprosił też urszuliński samorząd. Starosta podkreślił, że warunkiem przystąpienia do budowy drogi jest pozyskanie środków zewnętrznych. – Wójt jest skłonny wziąć na siebie połowę udziału własnego tak w ramach kosztów związanych z opracowaniem projektu budowy drogi, jak i samym wykonawstwem – dodaje Kozłowski.

Dokumentacja budowy drogi miała być gotowa już w ubiegłym roku. Projektant, który wygrał przetarg na to zadanie jednak w pewnym momencie się wycofał.

– Nie ukrywam, że to trudny projekt – mówi Sławomir Poniewozik z Zarządu Dróg Powiatowych we Włodawie. – Problemem jest odprowadzenie wody, istniejąca tam szczelna zabudowa letniskowa oraz potrzeba wywłaszczenia działek dla uzyskania odpowiedniego pasa drogowego. A kiedy w końcu ta droga zostanie przykryta asfaltem? To zależy przede wszystkim od powiatowych radnych, którzy uchwalają budżet i od woli współpracy ze strony zainteresowanej gminy.

Czytaj więcej o: Rotcze Grabniak jezioro Grabniak
Janusz
moczydupa
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Janusz
Janusz (4 kwietnia 2016 o 13:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

sprzedam działki nad jeziorem Rotcze w miejscowości Grabniak grabniak.pl

Rozwiń
moczydupa
moczydupa (8 listopada 2015 o 17:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

bo nad jeziorem nie powinny jeździć samochody,tylko pichotką,piechotką w bikini i kąpielowkach na  bosaka.

Rozwiń
Gość
Gość (3 listopada 2015 o 10:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Powinno być dodane zdjęcie jak unoszą się tumany kurzu, że nie ma czym oddychać jak się idzie. Mam nieszczęście mieszkać przy tej drodze, więc problem jest mi doskonale znany.
Rozwiń
Gość
Gość (11 sierpnia 2015 o 12:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ale znaleźli projektanta!!!!!! i tak już zabrali ludziom działki jak doprowadzali wodę i kanalizację a szerokość drogi jest dostateczna tylko chęci wykonania drogi nie ma!!!! mam działkę od 16 lat i naprawdę powinna już być dawno zrobiona!!!! to skandal!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (11 sierpnia 2015 o 07:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kochany glupolu!! To nie ma potrzeby remontowac kilkakrotnie,. To trzeba zrobic ,raz a porzadnie!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!