sobota, 24 marca 2018 r.

Chełm

Hańsk: Powiatowy Przeglad Widowisk Obrzędowych za nami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 grudnia 2010, 16:23
Autor: sad

Trzy dni, trwał XII Powiatowy Przegląd Widowisk Obrzędowych. Artystycznej imprezie towarzyszył, zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Kulczynie, kiermasz stroików świątecznych. Całkowity dochód ze sprzedaży stroików przeznaczony zostanie dla Hospicjum we Włodawie.

Pierwszego dnia imprezy, podczas Powiatowych Międzyszkolnych Konfrontacji zaprezentowały się 4 zespoły: "Maluch Retro” z GOK w Hańsku ("Wilia św. Jana), uczniowie PG nr 1 we Włodawie ("Nadbużańskie Wigilie”), "Przebierańcy” ze SP w Kulczynie ("Idą kolędnicy”) oraz Teatr Szkolny "Do Woli” z SP w Woli Wereszczyńskiej ("Czary i uroki Polesia”).

Jury zdecydowało przyznać nagrody wszystkim zespołom, zaś "Malucha Retro” nominować do zaprezentowania się podczas "dorosłego” przeglądu widowisk obrzędowych.

Nazajutrz publiczności prezentował się zespół "Mołodiczki” z Ukrainy. Trzeciego dnia imprezy na scenie można było obejrzeć zespoły, które zgłosiły się do tegorocznego przeglądu.

Oprócz wspomnianych już młodych wykonawców z "Maluch Retro” i zespołu "Mołodiczki” przed publicznością i jury wystąpili: zespół obrzędowy z GOK w Hańsku, "Załucznie” z Załucza Starego, "Seniorzy”z Urszulina, "Wyrykowiacy” z Wyryk, "Wesołe sąsiadki” z Kołacz, Szkolne Koło Teatralne z ZSCKR w Korolówce Osadzie, "Kresowianki” z Włodawy, "Uhruszczanki” z Uhruska, "Jutrzenka”z Dołhobród, "Seniorki” z DK w Dubecznie oraz kapela "Hańszczanie” z GOK w Hańsku.

Artyści w swoich prezentacjach pokazali przekrój zwyczajów i obrzędów wiejskich towarzyszących m.in. zapustom, żniwom, weselom, wigilii, pieczeniu chleba i kiszeniu kapusty.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!