czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Chełm

Hańsk: Powiatowy Przeglad Widowisk Obrzędowych za nami

Dodano: 5 grudnia 2010, 16:23
Autor: sad

Trzy dni, trwał XII Powiatowy Przegląd Widowisk Obrzędowych. Artystycznej imprezie towarzyszył, zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Kulczynie, kiermasz stroików świątecznych. Całkowity dochód ze sprzedaży stroików przeznaczony zostanie dla Hospicjum we Włodawie.

Pierwszego dnia imprezy, podczas Powiatowych Międzyszkolnych Konfrontacji zaprezentowały się 4 zespoły: "Maluch Retro” z GOK w Hańsku ("Wilia św. Jana), uczniowie PG nr 1 we Włodawie ("Nadbużańskie Wigilie”), "Przebierańcy” ze SP w Kulczynie ("Idą kolędnicy”) oraz Teatr Szkolny "Do Woli” z SP w Woli Wereszczyńskiej ("Czary i uroki Polesia”).

Jury zdecydowało przyznać nagrody wszystkim zespołom, zaś "Malucha Retro” nominować do zaprezentowania się podczas "dorosłego” przeglądu widowisk obrzędowych.

Nazajutrz publiczności prezentował się zespół "Mołodiczki” z Ukrainy. Trzeciego dnia imprezy na scenie można było obejrzeć zespoły, które zgłosiły się do tegorocznego przeglądu.

Oprócz wspomnianych już młodych wykonawców z "Maluch Retro” i zespołu "Mołodiczki” przed publicznością i jury wystąpili: zespół obrzędowy z GOK w Hańsku, "Załucznie” z Załucza Starego, "Seniorzy”z Urszulina, "Wyrykowiacy” z Wyryk, "Wesołe sąsiadki” z Kołacz, Szkolne Koło Teatralne z ZSCKR w Korolówce Osadzie, "Kresowianki” z Włodawy, "Uhruszczanki” z Uhruska, "Jutrzenka”z Dołhobród, "Seniorki” z DK w Dubecznie oraz kapela "Hańszczanie” z GOK w Hańsku.

Artyści w swoich prezentacjach pokazali przekrój zwyczajów i obrzędów wiejskich towarzyszących m.in. zapustom, żniwom, weselom, wigilii, pieczeniu chleba i kiszeniu kapusty.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!