czwartek, 22 marca 2018 r.

Chełm

Idziesz? Włóż kamizelkę odblaskową

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 stycznia 2007, 17:50
Autor: Paweł Puzio

Na wniosek chełmskich kierowców szykują się zmiany w prawie drogowym.

Automobilklub Chełmski chce, aby piesi po zmroku i w przypadku kiepskiej widoczności obowiązkowo ubierali się w kamizelki odblaskowe. Chodzi o obszary poza terenem zabudowanym. Propozycją zainteresowali się już parlamentarzyści.
– Ostatnio w powiecie chełmskim i w ogóle w całym województwie doszło do kilku tragicznych wypadków. Ginęli piesi. Wszystkie nieszczęścia zdarzyły się po zmroku, poza obszarem zabudowanym. To dlatego, że kierowcy nie dostrzegli w porę ludzi – tłumaczy Grzegorz Gorczyca, prezes Automobilklubu Chełmskiego. – Stąd nasza propozycja zmian w prawie.

Chodzi o obowiązek nakładania kamizelek odblaskowych lub innych dużych, wyraźnych elementów odblaskowych. Prezydent i premier oraz marszałkowie Sejmu i Senatu dostali już w tej sprawie pisma z Chełma. O poparcie został też poproszony komendant główny policji i prezes Polskiego Związku Motorowego.
– Problem jest chyba ważny, bo dostaliśmy odpowiedź z Senatu RP z informacją, że marszałek izby skierował nasz wniosek do Komisji Gospodarki Narodowej. A razem z nim prośbę o wprowadzenie poprawek do prawa drogowego. Jesteśmy przekonani, że koszty zmian nie będą duże. Kamizelki są bardzo tanie. Kosztują około 4 złotych, a mogą wielu ludziom uratować życie i zdrowie – kończy Grzegorz Gorczyca.

Adam Biela, senator z naszego regionu, członek Komisji Gospodarki Narodowej, o propozycji Automobilklubu Chełmskiego dowiedział się od nas. – Wprawdzie to pomysł kontrowersyjny, bo nakłada na obywateli kolejny obowiązek. Ale skoro ma poprawić bezpieczeństwo na polskich marnych drogach, to będę go popierać.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!