piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Indeksy dla seniorów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 lutego 2008, 18:52

W sobotę oficjalnie ruszył Uniwersytet Trzeciego Wieku w Chełmie.

Już w przyszłym tygodniu naukę rozpocznie na nim ponad 350 studentów.

Liczba chętnych przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. - Bardzo cieszy nas tak duże zainteresowanie - mówi Dominika Staszczyk, koordynator projektu. - Okazuje się, że chełmscy seniorzy wciąż chcą być aktywni i rozwijać swoje zainteresowania. Wielu z nich już od kilku lat czekało na taką propozycję.

Te słowa potwierdzają sami studenci. - Emeryci są zwykle pozostawieni sami sobie i bardzo samotni - przyznaje Barbara Marczydło. - Mam nadzieję, że dzięki tym studiom poszerzę swoje kontakty towarzyskie i zmobilizuję się do pogłębiania wiedzy. Przez wiele lat pracowałam jako nauczycielka. Teraz bardzo brakuje mi intelektualnej aktywności. Przy okazji chciałabym się nauczyć obsługi komputera.

- Może młodym ludziom trudno w to uwierzyć, ale głód wiedzy nie przechodzi wraz z wiekiem - zapewnia Regina Tartakowska - Jest tyle rzeczy, których chciałabym się jeszcze nauczyć. Teraz zapisałam się na zajęcia z literatury, a marzy mi się jeszcze nauka języka angielskiego.

Inne oczekiwania ma Wiesława Szczerbakowska. - Mam nadzieję, że w programie studiów pojawią się wycieczki i wizyty w galeriach i muzeach. Tego najbardziej brakuje mi na emeryturze - mówi Szczerbakowska.

Studentem Uniwersytetu Trzeciego Wieku został też Kazimierz Mazurek, radny senior, a przy tym jeden z pomysłodawców powołania uczelni. - Chcę rozwijać swoje zainteresowania. Zapisałem się na zajęcia dotyczące botaniki i biologii - mówi Mazurek. - Cieszy mnie, że w programie znalazły się warsztaty informatyczne. Sam nie mam problemów z obsługą komputera, ale wiem, że bardzo wielu emerytów chciałoby się tego nauczyć.

Uczelnia powstała przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Dla studentów przygotowano zajęcia m.in. z zakresu technologii informacyjnej, matematyki i języka mediów. Nauka jest bezpłatna.

Monika Mojsym
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Wnunio
Gość
szkot
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Wnunio
Wnunio (27 lutego 2008 o 16:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja popieram taką inicjatywę jak najbardziej. W końcu jak to powiedział jeden z nauczycieli "Człowiek jest stworzony do pracy", musi mieć jakieś zajęcie, towarzystwo, bo inaczej staje się bezużyteczny, podupada na zdrowiu fizycznym i psychicznym. Seniorzy - naukę czas zacząć
Rozwiń
Gość
Gość (27 lutego 2008 o 12:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wnuki bawić i gotować im obiadki, a nie na studia. Ludziom kompletnie powywracało się w głowach.
Rozwiń
szkot
szkot (27 lutego 2008 o 12:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tak, przyda im sie ta wiedza do rozwiązywania krzyżówek, albo do startowania w teleturniejach tupu jeden z dizesięciu. a może których ze "studentów" zgarnie milion w milionerach?
Rozwiń
wnuk
wnuk (27 lutego 2008 o 12:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludziom na emeryturze sie nudzi, i dlatego szukają dla siebie zajęcia. niektórzy zapewne chcą nadrobic zaległości z całewgo zycia. W końcu niektórzy pokończyli zaledwie podstawówki czy zawodówki. Teraz przynajmniej dla siebie cos będa mieli, bo wątpię, żeby im sioe to przydąło w jakiejś pracy
Rozwiń
maria
maria (27 lutego 2008 o 12:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zazdroszczę studentom tego uniwersytetu, że im się jeszcze chce chcieć. Oni, przynajmniej duchem są jeszcze młodzi. Tak trzymać
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!