piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Chełm

Internetowy oszust namierzony

Dodano: 1 lipca 2003, 14:53
Autor: (szer)

Prokuratura Rejonowa w Chełmie prowadzi śledztwo przeciwko młodemu mieszkańcowi miasta, który za pomocą portalu internetowego Allegro oferował do sprzedaży po atrakcyjnych cenach części komputerowe i telefony komórkowe. Niestety żadna z osób, która odpowiedziała na jego ofertę nie otrzymała zamówionych rzeczy. Zamiast tego z paczek wyjmowali cegły, plik starych gazet czy uszkodzone części komputerowe.
- Mechanizm działania był bardzo prosty - mówi Krzysztof Grzesiuk, z Prokuratury Rejonowej w Chełmie. - Mężczyzna dawał ogłoszenia w Internecie. Następowała licytacja. Wygrywał ten, kto dał najwyższą cenę. Za zamówiony towar płacili przy odbiorze. Przedstawiciel firmy dostarczającej przesyłkę po odliczeniu kosztów własnych wpłacał pieniądze na rachunek sprzedającego.
Oszust założył konto w jednym z banków, który umożliwia otwarcie rachunku drogą pocztową lub elektroniczną. Najprawdopodobniej posłużył się fałszywymi danymi osobowymi. Podobnie zresztą jak w przypadku ogłoszeń zamieszczanych w Internecie. Zarówno policja jak i prokuratura obawiała się, że ustalenie prawdziwych personaliów sprawcy będzie niemożliwe. Tymczasem namierzono oszusta. Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy zamieniony później na poręczenie majątkowe.
Sprawa ma charakter rozwojowy - mówi K. Grzesiuk. - Wciąż zgłaszają się nowi poszkodowani.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24