środa, 21 lutego 2018 r.

Chełm

Inwestycje w Chełmie, Krasnymstawie, Włodawie i Rejowcu Fabrycznym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 stycznia 2011, 15:53

W ubiegłym roku sztandarową chełmską inwestycją była przebudowa ul. Lubelskiej (Jacek Barczyński)
W ubiegłym roku sztandarową chełmską inwestycją była przebudowa ul. Lubelskiej (Jacek Barczyński)

Po wyborach w czterech miastach dawnego województwa chełmskiego pozostali ci sami gospodarze. Dzięki temu prezydent Chełma oraz burmistrzowie Krasnegostawu, Włodawy i Rejowca Fabrycznego mogą po prostu spokojnie kontynuować to, co zaczęli, bądź zaplanowali jeszcze ubiegłej kadencji.

Andrzej Jakubiec zapowiada, że w ciągu najbliższych czterech lat priorytetem będzie dla niego inwestycje drogowe. Między innymi wraz ze swoimi współpracownikami chce się zmierzyć z budową kilku ulic na nowym Osiedli orląt Lwowskich.

Pozyskaliśmy na ten cel pieniądze w ramach schetynówek – mówi burmistrz. – Ulice zbudujemy wraz z kanalizacją, chodnikami i oświetleniem. Wartość tego przedsięwzięcia to około 5 mln zł.

Tyle samo ma kosztować kolejna planowana inwestycja drogowa, jaką jest budowa ul. Bojarczuka. W tym przypadku równorzędnym partnerem miasta w tym przedsięwzięciu jest starostwo powiatowe. Już poza drogownictwem miasto przygotowuje się także do obliczanej na 10 mln zł przebudowy Krasnostawskiego Domu Kultury.

Budowę kilku kolejnych ulic planują także gospodarze Chełma. Na tym tle jednak znacznie efektowniej wypada planowana budowa wzdłuż Uherki jednego z najdłuższych w Polsce nadrzecznych bulwarów spacerowo-rowerowych.

Równie spektakularnym przedsięwzięciem na ten rok jest także uruchomienie taniego Internetu oraz wprowadzenie w Urzędzie Miasta elektronicznego obiegu dokumentów i elektronicznego biura podawczego.

– Chociaż w porównaniu do lat poprzednich udało nam się znacznie zwiększyć liczbę inwestycji w mieście, to mam świadomość, że potrzeby są dużo większe – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Dlatego dokładamy starań, aby poziom środków przeznaczonych właśnie na inwestycje wciąż był możliwie wysoki. Wśród nich znajdzie się także przebudowa szkolnego kompleksu ZSO nr 6, modernizacja sztucznego lodowiska oraz rozbudowa skateparku oraz stoku narciarskiego.

Mówiąc o planowanych inwestycjach Jerzy Wrzesień, burmistrz Włodawy na pierwszym miejscu stawia budowę krytej pływalni wraz z modernizacją hali sportowej przy MOSiR. Rozłożone na dwa lata zadanie ma pochłonąć 17 mln zł.

W tym przypadku miasto zawczasu zadbało o unijne dofinansowanie. Z tego samego źródła (RPO) otrzyma także pieniądze na przebudowę ulic Ogrodowej i Żołnierzy WiN. Podjęło się tego zadania wspólnie z gospodarzami powiatu.

– Po ubiegłym roku, który pod względem inwestycji był wyjątkowy – zbudowaliśmy ul. Jana Pawła II, kanalizację w południowej części miasta, ukończyliśmy projekt pod nazwą Sportowe Centrum Promocji Zdrowia oraz zmodernizowaliśmy zabytkowy dworek, w którym mieści się nasz ośrodek kultury – przyszedł czas finansowego oddechu – mówi Stanisław Bodys, burmistrz Rejowca Fabrycznego.

– Nie oznacza to, że nic nie będziemy robić, chociaż przyznaję, że relatywnie mniejszym kosztem.

Z planowanych inwestycji burmistrz Bodys wymienił między innymi przede wszystkim modernizację budynku starej kotłowni na Centrum Aktywności Społecznej i potrzeby kulturalne.

Ponadto w rachubę wchodzi dalsza przebudowa chodników na ul. Chełmskiej i osiedlu Stajne A, rekultywacja starego wysypiska w Pawłowie, przebudowa amfiteatru miejskiego, czy też budowa przydomowych oczyszczalni ścieków. Jacek Barczyński
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
Gość
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 stycznia 2011 o 13:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wjazd od Lublina do chełma na rondo jedna wielka dziura , pomyslec jak spadnie deszcz,mozliwa jazda ale czołgiem , pozdrawiam Panią Prezydent, goraco.
Rozwiń
Gość
Gość (13 stycznia 2011 o 13:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='aaaaa' timestamp='1294747429' post='420750']
Burmistrz Krasnegostawu będzie mógł skończyć to zaczął czyli cooo?Drogi to dziura na dziurze,po opadach śniegu czeka aż samochody rozjeżdżą i wypatruje wiosny, most na Wieprzu to się lada chwila chyba rozleci bo trzyma się na się kupy tylko z przyzwyczajenia, miasto nie ma żadnego parkingu bo po co nasza Straż Wiejska ma jak na siebie zarobić. Obiecuje "cuda i cudeńka" a jak co do czego to się chowa na tylnej kanapie za czarnymi szybami Partnera Straży Wiejskiej a jak nie daj boże ktoś zada mu niewygodne pytanie to rozkłada ręce i twierdzi że przepisy go wiążą i blokują i naśladując innego prezydenta mówi "chcem ale nie mogem"
[/quote]
nie jest tak źle ,chyba ktoś czyta te posty bo dzisiaj widziałem załatane dziury na moście i nie tylko, gratulacje.
Rozwiń
Gość
Gość (12 stycznia 2011 o 10:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='nunes' timestamp='1294779368' post='420975']
A w naszym pięknym mieście Krasnymstawie przydał by się jeszcze zalew na który można by się wykąpać, złapać jakąś rybkę, ładną oczywiście "WYMIAROWA" wypuścić ją albo zabrać jak kto lubi jeść. Bo te "Tuligłowy" to porażka, siedzą tam same szuwarki cały dzień biorą wszystko co się czepi haczyka, nawet jakby było gówno. a w nim owsiki i się ruszały to też by wzięli,
[/quote]
to samo w Chełmie, bierze płotki wielkości palca, bo dla kota, a wiadomo ze zeżre sam. Karpie po 100 sztuk, najlepiej w nocy, bo nie widać co sie bierze. A i miejsce jego, zajęte na zawsze a miejsc na zalewie z 10. Odrębny temat to łódkarze, tych juz nikt nie kontroluje i biorą wszystko co sie złapie, mięsiarze. Przodków tym działki po 60 tce. A na rowerach po nocy np. o 2.00 z..........ja jak na wyścigu pokoju.
Rozwiń
nunes
nunes (11 stycznia 2011 o 21:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A w naszym pięknym mieście Krasnymstawie przydał by się jeszcze zalew na który można by się wykąpać, złapać jakąś rybkę, ładną oczywiście "WYMIAROWA" wypuścić ją albo zabrać jak kto lubi jeść. Bo te "Tuligłowy" to porażka, siedzą tam same szuwarki cały dzień biorą wszystko co się czepi haczyka, nawet jakby było g..wno. a w nim owsiki i się ruszały to też by wzięli,
Rozwiń
Gość
Gość (11 stycznia 2011 o 17:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja myślę że trzeba pisać tak jak Ty to robisz i domagać się działania - nie tylko w trakcie wyborów ale i po

Także fotografujmy piszmy i domagajmy się w końcu płacimy podatki
Wierzę że dziennikarze pomogą i małymi kroczkami do przodu da się tą dziurę załatać

mi się już kilka udało

pzdr
mk[quote name='Gość' timestamp='1294745662' post='420738']
własnie po zimie ukazały sie setki dziur, a na Lubelskiej dziura straszy od wrzesnia, był pachołek ale ktoś go zwinął i tak dziura przetrwała cały remont Lubleskiej i spokojnie doczekała sie nowego pachołka, no ma już pół roku to może jakąs imprezke przy dziurze zrobić, albo snieg zasypie i tak doczeka do wiosny. A Trubakowska jest już dostepna dla furmanek na żelaznych kołach, tak bo niczym innym po tych kocich łabach nie da sie jechać. No i może ktos odsniezy chodnik na krzyzówce Lubelska , SZpitalna, Trubakowska bo od grudnia nikogo z łopata tam nie było, wogóle to chyba jst letnia wersja tego skzrzyzowania bo nikt go nie ośnieża i z 3 pasów na zjazd ze skrzyzowania jest dostepne 1/2 bo reszta pod lodem. No ale wybory juz były teraz jest życie.
[/quote]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!