wtorek, 20 marca 2018 r.

Chełm

IV Dyktando Chełmskie. Super sprawdzian z poprawnej polszczyzny

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 lutego 2012, 14:31
Autor: (bar)

Dyktando adresowane jest do osób powyżej 14 roku życia (Archiwum)
Dyktando adresowane jest do osób powyżej 14 roku życia (Archiwum)

Wyzwanie dla tych, którzy mienią się mistrzami języka polskiego. To IV Dyktando Chełmskie organizowane przez Instytut Nauk Humanistycznych oraz Chełmskie Towarzystwo Naukowe.

W tym roku konkurs został zaplanowany 16 marca o godzinie 10 w auli nr 311 budynku Instytutu Nauk Humanistycznych przy ul. Nowy Świat 3. Nad przebiegiem konkursu będzie czuwało jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Małgorzaty Karwatowskiej. Celem rywalizacji jest propagowanie poprawnej polszczyzny, a także motywowanie do doskonalenia umiejętności ortograficznych.

Patronat nad projektem objęli: prof. dr hab. Józef Zając, rektor PWSZ w Chełmie, Agata Fisz, prezydent Chełma, Paweł Ciechan, starosta chełmski i Wiesław Kociuba, wójt gminy Chełm.

Dyktando adresowane jest do osób powyżej 14 roku życia (zarówno do młodzieży, jak i do seniorów) związanych z Chełmem i ziemią chełmską. W konkursie nie mogą uczestniczyć absolwenci filologii polskiej z tytułem magistra bądź licencjata, pracownicy naukowi z tego zakresu, a także zwycięzcy poprzednich dyktand, czyli osoby, które zajęły pierwsze miejsce.

Tekst dyktanda zostanie opracowany na podstawie zasad pisowni i interpunkcji zawartych w Wielkim Słowniku Ortograficznym PWN pod red. Edwarda Polańskiego, Warszawa 2006.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie www.pwsz.chelm.pl i przesłanie go pocztą elektroniczną na adres: humanistyka@pwsz.chelm.pl. Formularz jest dostępny także w Dziale Obsługi Studenta Instytutu Nauk Humanistycznych PWSZ w Chełmie przy ul. Nowy Świat 3, pok. 102.

Zgłoszenia przyjmowane są do 9 marca. O udziale w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń. Ostatecznie zakwalifikowanych zostanie pierwszych 60 osób. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!