środa, 21 marca 2018 r.

Chełm

Jak poradzić sobie z wysoką wodą na Wieprzu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 lutego 2015, 18:45
Autor: bar

U starosty krasnostawskiego spotkali się przedstawiciele służb by rozmawiać o sytuacji przeciwpowodziowej na Wieprzu. Ubiegłoroczna wiosenna powódź spowodowała w mieście i powiecie olbrzymie straty.

Zebrani czekali szczególnie na wystąpienie Stanisław Jakimiuka, dyrektora Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Lublinie. Ten poinformował słuchaczy, że wyniki kontroli przeprowadzonej przez NIK rozwiały podejrzenia, że do skali ubiegłorocznej powodzi swoimi decyzjami przyczynili się zarządcy zbiornika w Nieliszu. W ich działaniu NIK nie dopatrzył się uchybień.

Wstępem do dyskusji było poparte multimedialną prezentacją wystąpienie Andrzeja Pichla, zastępcy Stanisława Jakimiuka, który skupił się na głównych zagrożeniach powodziowych w dolinie środkowego Wieprza oraz przedsięwzięciach, które mają im przeciwdziałać.

Ustalono, że w ramach ochrony przeciwpowodziowej odpowiedzialne służby odmulą koryto rzeki Wieprz, zbudują mobilne zabezpieczenia jego prawego brzegu, wał przeciwpowodziowy o długości 1650 m., przepompownię z budowlami hydrotechnicznymi dla odprowadzenia wód przesiąkowych. Mówiono o suchych zbiornikach na takich dopływach Wieprza, jak Łabuńka Łętownia, Werbka, Rakówka, Wojsławka, Łopuszanka, Żółkiewka i Wolica. Ponadto zaplanowano odbudowę długiego na ponad kilometr lewego wału przeciwpowodziowego rzeki Wieprz.

We wspólnych zamierzeniach uwzględniono także wykorzystanie planowanego zbiornika Oleśnicki oraz odbudowę i uszczelnienie koryta Kanału Wieprz-Krzna. Kolejne takie spotkanie wyznaczono na kwiecień.
  Edytuj ten wpis
marek67887
"dobry poczatek"
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

marek67887
marek67887 (15 lutego 2015 o 20:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

widzieliśćie to video z sejmu ? : http://my.rs/mfa <-- ale tam wczoraj były zamieszki ... :/ 

Rozwiń
"dobry poczatek"
"dobry poczatek" (15 lutego 2015 o 18:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

...zacznijcie od radykalnego pogłębienia (odmulenia) koryta rzeki, a od razu polepsza się warunki przepustowe ... Planowane inne inwestycje na pewno są konieczne, ale może jednak pogłębić na wszelki wypadek, bo zarówno wiedza technologiczna, jak i koszty nie wymagają wielkiego zaangażowania władz centralnych....

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!