czwartek, 14 grudnia 2017 r.

Chełm

Jak poradzić sobie z wysoką wodą na Wieprzu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 lutego 2015, 18:45
Autor: bar

U starosty krasnostawskiego spotkali się przedstawiciele służb by rozmawiać o sytuacji przeciwpowodziowej na Wieprzu. Ubiegłoroczna wiosenna powódź spowodowała w mieście i powiecie olbrzymie straty.

Zebrani czekali szczególnie na wystąpienie Stanisław Jakimiuka, dyrektora Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Lublinie. Ten poinformował słuchaczy, że wyniki kontroli przeprowadzonej przez NIK rozwiały podejrzenia, że do skali ubiegłorocznej powodzi swoimi decyzjami przyczynili się zarządcy zbiornika w Nieliszu. W ich działaniu NIK nie dopatrzył się uchybień.

Wstępem do dyskusji było poparte multimedialną prezentacją wystąpienie Andrzeja Pichla, zastępcy Stanisława Jakimiuka, który skupił się na głównych zagrożeniach powodziowych w dolinie środkowego Wieprza oraz przedsięwzięciach, które mają im przeciwdziałać.

Ustalono, że w ramach ochrony przeciwpowodziowej odpowiedzialne służby odmulą koryto rzeki Wieprz, zbudują mobilne zabezpieczenia jego prawego brzegu, wał przeciwpowodziowy o długości 1650 m., przepompownię z budowlami hydrotechnicznymi dla odprowadzenia wód przesiąkowych. Mówiono o suchych zbiornikach na takich dopływach Wieprza, jak Łabuńka Łętownia, Werbka, Rakówka, Wojsławka, Łopuszanka, Żółkiewka i Wolica. Ponadto zaplanowano odbudowę długiego na ponad kilometr lewego wału przeciwpowodziowego rzeki Wieprz.

We wspólnych zamierzeniach uwzględniono także wykorzystanie planowanego zbiornika Oleśnicki oraz odbudowę i uszczelnienie koryta Kanału Wieprz-Krzna. Kolejne takie spotkanie wyznaczono na kwiecień.
  Edytuj ten wpis
marek67887
"dobry poczatek"
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

marek67887
marek67887 (15 lutego 2015 o 20:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

widzieliśćie to video z sejmu ? : http://my.rs/mfa <-- ale tam wczoraj były zamieszki ... :/ 

Rozwiń
"dobry poczatek"
"dobry poczatek" (15 lutego 2015 o 18:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

...zacznijcie od radykalnego pogłębienia (odmulenia) koryta rzeki, a od razu polepsza się warunki przepustowe ... Planowane inne inwestycje na pewno są konieczne, ale może jednak pogłębić na wszelki wypadek, bo zarówno wiedza technologiczna, jak i koszty nie wymagają wielkiego zaangażowania władz centralnych....

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

15-17 grudnia
komentarze (0)0
polubienia (0)0
14-12-2017

15-17 grudnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!