Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

8 września 2008 r.
17:25
Edytuj ten wpis

Jak trudno zostać bezrobotnym

0 4 A A

Trzecia, czwarta rano. O tej porze najbardziej zdeterminowani stają przed Urzędem Pracy w Chełmie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ci, którzy o tej porze przyjdą, mają szansę, że zarejestrują się tego samego dnia jako bezrobotni. Ci, którzy przyjdą po otwarciu urzędu, nie załatwią nic.

- To jest po prostu skandal! - denerwuje się Iwona Stepczuk. - Przychodzę tutaj już czwarty raz. Siedzę kilka godzin z małym dzieckiem. Nie mam numerka, bo nie jestem w stanie zająć rano kolejki. A tylko tak można go zdobyć.

Numerki wydawane są od godz. 7.40. To one ustalają kolejność przyjmowania interesantów. Kolejność tych, którzy je dostaną, ustalają wcześniej sami bezrobotni, tworząc kolejkową listę. - Komunistyczny budynek i komunistyczne zwyczaje, kwituje jeden z oczekujących, nawiązując do historii "Gmachu”, w którym ma swoją siedzibę urząd pracy.

W kolejce oczekujących na rejestrację, beznadzieja kilkugodzinnego czekania miesza się ze złością na urzędników. - Nie powinno tak być - mówi Anna Kowalczyk-Kokot z Chełma. - Mam chore dziecko i zamiast siedzieć przy nim, koczuję pod tymi drzwiami.

- Ja przyjechałem tu z Sawina - mówi Zdzisław Sawicki. - Po szóstej, bo na czwartą nie mam czym dojechać. Jak się nie dostanę, będę musiał przyjeżdżać jeszcze raz. Nikt mi za to pieniędzy nie zwróci.

Małżeństwo Walczuków przyjechało do Chełma z Dubienki. Już po raz trzeci. - Cierpliwość ma swoje granice. Za czwartym razem chyba wyważę te drzwi - denerwuje się Walczuk.
Zdaniem pracowników urzędu, kolejki są, bo to okres, gdy o rejestrację zabiega najwięcej bezrobotnych. Większość właśnie wtedy potrzebuje zaświadczeń, potrzebnych m.in. do szkół i pomocy społecznej. A to, że ludzie wystają przed urzędem o świcie?

- Sami nakręcają tę spiralę - mówi Ewa Jasińska, kierownik działu rejestracji i świadczeń. - Gdyby wszyscy przychodzili o 7-8 rano, nie byłoby tego problemu.
Jasińska dodaje, że rejestrację trudno przyspieszyć, bo na stałe pracuje przy niej dwóch pracowników. A obsługa jednego interesanta może trwać nawet 40 minut. - To nieprawda, że przyjmujemy tylko osoby z numerkami. Jeśli czas na to pozwala, rejestrujemy także tych bez numerków - mówi Jasińska.

- Mamy za mało pracowników, ale za to duże bezrobocie - tłumaczy Alicja Nawrocka, dyrektor PUP w Chełmie. - Ale przy rejestracji bezrobotnych będzie pracowała dodatkowa osoba. To powinno usprawnić pracę.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~dupa~ / 8 grudnia 2009 o 00:07
bezrobotna krowa pewnie na zasilku leci! ale tipsy ma! smiech na sali nie szkoda mi takich nieudacznikow zyciowych!
Avatar
Michał23 / 9 września 2008 o 14:32
Teraz już wszystko rozumiem,dwoje urzędników rejestruje bezrobotnych a pozostali urzędnicy(około30 osó szuka dla tych bezrobotnych pracę.
Avatar
baton / 9 września 2008 o 09:22
takie kolejki do pośredniaka? przecież bezrobocie leci na łeb na szyję sztukę kłamstwa opanowano w tym je....nym kraju do perfekcji. a tak wogóle to dlaczego te panie do rejestracji są tylko dwie. przecież w urzędach pracy urzędnicy mało co nie rozdepczą się na korytarzch.
Avatar
Gość / 9 września 2008 o 04:15
....a ile razy (i o ktorej godzinie) Jasnie Panny Urzedniczki maja sieste na kawe i plotki?
Avatar
~dupa~ / 8 grudnia 2009 o 00:07
bezrobotna krowa pewnie na zasilku leci! ale tipsy ma! smiech na sali nie szkoda mi takich nieudacznikow zyciowych!
Avatar
Michał23 / 9 września 2008 o 14:32
Teraz już wszystko rozumiem,dwoje urzędników rejestruje bezrobotnych a pozostali urzędnicy(około30 osó szuka dla tych bezrobotnych pracę.
Avatar
baton / 9 września 2008 o 09:22
takie kolejki do pośredniaka? przecież bezrobocie leci na łeb na szyję sztukę kłamstwa opanowano w tym je....nym kraju do perfekcji. a tak wogóle to dlaczego te panie do rejestracji są tylko dwie. przecież w urzędach pracy urzędnicy mało co nie rozdepczą się na korytarzch.
Avatar
Gość / 9 września 2008 o 04:15
....a ile razy (i o ktorej godzinie) Jasnie Panny Urzedniczki maja sieste na kawe i plotki?
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec 0 0

23 maja w Opolu Lubelskim szykuje się niezwykły wyścig. Tego dnia w urzędzie będzie można składać papiery na 17 wakatów w projekcie „Ekologiczny dom w Gminie Opole Lubelskie – etap I”. Chodzi o montaż solarów i jednego pieca na biomasę. Podania będą przyjmowane według zasady: kto pierwszy, ten lepszy.

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane?

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane? 0 1

LOTTO - wyniki losowania z 19 maja 2018 r. Padły dwie szóstki w LOTTO Plus.

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi 1 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Porażki Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska, Te rezultaty niczego jednak nie zmieniają – Górnik jest mistrzem Polski, a bialczanki utrzymały się w rozgrywkach

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim 2 2

Aż sześciokrotnie wzrosła w ubiegłym roku liczba zakażeń śmiertelnie niebezpieczną bakterią New Delhi. Coraz częściej dochodzi też do zakażeń bakterią wywołującą zapalenie jelita grubego i sepsy. Tymczasem lekarzy specjalistów brak.

Koncert zespołu Syny w Klubie Muzycznym w CSK
25 maja 2018, 20:00

Koncert zespołu Syny w Klubie Muzycznym w CSK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 20 w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się koncert duetu Syny, promujący ich drugą płytę.

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady
galeria

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady 3 1

W sobotę po godzinie 20 łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu na przejeździe kolejowym w miejscowości Wagram. Jadący z Lublina do Świnoujścia pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę ciągniętą przez samochód osobowy.

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza?

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza? 2 4

Nietypowe zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego puławskiej policji w sobotę przed południem.

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu 6 2

Do zdarzenia doszło nocą z piątku na sobotę w Zamościu.

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu
24 maja 2018, 18:00

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu 1 0

Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu organizuje koncert charytatywny. Tym razem dochód z niego przeznaczony zostanie na rzecz 14-letniej chorej na autyzm Diany Czugały, wychowanki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu.

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń 0 0

Wartość rat, które opłacasz miesięcznie, przerasta Twoje możliwości finansowe? Aby pokonać swoje problemy finansowe, możesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, który w łatwy sposób pozwoli Ci obniżyć koszt, jaki regularnie ponosisz. Łącząc kilka zobowiązań w jedno, znacznie zwiększysz swoje szanse na spłatę zadłużeń, bez ryzyka opóźnienia w ratach i zdobycia negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej.

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA W derbach powiatu radzyńskiego lepszy okazał się Grom Kąkolewnica, który pokonał Unię Żabików 2:0. Huragan Międzyrzec Podlaski rozbił LKS AGROTEX Milanów 9:2. Unia Krzywda ograła LZS Dobryń 5:0. Kolejny komplet punktów lidera Orląt Łuków

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu 5 3

Przebudowa ulicy Filtrowej w Puławach może być znacznie droższa, niż zakładał Zarząd Dróg Miejskich. Oferty, które wpłynęły do przetargu przekraczają kwotę ujętą w budżecie o prawie pół miliona złotych.

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7 0 0

Gruntownego remontu ma się doczekać sala gimnastyczna podstawówki przy ul. Plażowej.

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej 1 2

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Walcząca o utrzymanie Granica Dorohusk podzieliła się punktami z Ruchem Izbica. Pierwsza porażka Ogniwa Wierzbica w rundzie rewanżowej. Orzeł Srebrzyszcze zainkasował wiosną kolejny komplet punktów i to z zespołem z czołówki tabeli Spartą Rejowiec Fabryczny

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin
25 maja 2018, 19:00

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 19 w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!