środa, 21 marca 2018 r.

Chełm

Jan Peszek na teatralnej imprezie w Rudzie Hucie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 sierpnia 2010, 14:25

Już po raz drugi Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie Hucie przygotowuje jedyną w swoim rodzaju w regionie imprezę, nazwaną Wyżyna Teatralna. W dniach 5-8 sierpnia weźmie w niej udział dziewięć różnego rodzaju teatrów.

Ponadto z recitalem poezji śpiewanej wystąpi Amanda Lepusińska z Chełma.

Absolutną gwiazdą imprezy będzie natomiast Jan Peszek, który wystąpi w monodramie według Bogusława Schaeffera zatytułowanej "Scenariusz dla nieistniejącego ale możliwego aktora instrumentalnego.

Marcin Woszczewski, kierownik GOK Wyżynę Teatralną przejął przed rokiem z Kopiny w gminie Cyców. Z powodzeniem, skoro organizuje tę imprezę już drugi raz z kolei.

Sekunduje mu w tym działający przy ośrodku Teatr OKO, który naturalną koleją rzeczy dla pozostałych formacji będzie pełnił rolę gospodarza.

– Na początek ograniczyliśmy się jedynie do teatrów z Lubelszczyzny – mówi – Tym razem zaprosiliśmy do Rudki także formacje teatralne z kraju, między innymi z Rybnika, Jarosławia, czy Goleniowa.

Skąd wzięła się nazwa imprezy?

– To nawiązanie do Wyżyny Lubelskiej – dodaje pan Marcin. – Na swój sposób staramy się i my wpisać na teatralną mapę Lubelszczyzny. Mam nadzieję, że z roku na rok będzie przyjeżdżało do nas coraz więcej teatrów z korzyścią dla poziomu naszej imprezy.

Woszczewski chce, aby Wyżyna Teatralna udowadniała, że teatr to także dobra zabawa. Dlatego stara się nadać imprezie charakter biesiady, w której nie ma jurorów i nikt nie jest ogłaszany jako lepszy od drugiego.

Chodzi natomiast o to, aby bawiąc się, uczestnicy też się wzajemnie od siebie uczyli. Właśnie temu mają służyć wplecione w program Wyżyny warsztaty, które poprowadzą instruktorzy z poszczególnych grup.

Jan Peszek wystąpi w Rudce 8 sierpnia o godz. 16. Swoją osobowością znakomicie wpisuje się w biesiadną konwencję imprezy.

Z natury kontaktowy i otwarty na ludzi, a do tego jeszcze znakomity gawędziarz, już po swoim spektaklu chce pozostać z uczestnikami spotkania i bawić się razem z nimi przy ognisku.

Organizatorzy zapewniają, że przy tym ognisku jest miejsce dla każdego, kto kocha teatr. Wszystkie przedstawienia teatralne są otwarte.

Na Wyżynę Teatralną będą się wspinać:

Teatr Krzyk – Maszewo
Teatr Tańca Narvas – Rybnik
Teatr Tańca ES – Lublin
Teatr Plaster (jedyna formacja, która wystąpi w plenerze) – Jarosław
Teatr Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki – Goleniów
Teatr Pierwszego Kontaktu – Lublin
Teatrzyk Straszydełka – Ulan Majorat
Teatr Jarzębina Czerwona – Rudka
Teatr OKO – Ruda Huta
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Rudczanin
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Rudczanin
Rudczanin (4 sierpnia 2010 o 20:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Marcin doucz się historii,geografi.Ruda Huta leźy na chełmszczyznie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!