niedziela, 18 marca 2018 r.

Chełm

Jesteśmy coraz hojniejsi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 maja 2007, 13:29

Chełmianie podarowali na cele społeczne blisko 108 tys. zł. Pieniędzy będzie więcej, bo dotychczas wprowadzono do systemu około 90 proc. zeznań.

W tym roku pieniądze od podatników na pewno otrzyma Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Podajmy sobie ręce”. - Nasze konto już zasiliła kwota blisko 5 tys. zł - mówi Jolanta Jakubczak, prezes stowarzyszenia. - A nie wszystkie przelewy zostały jeszcze odebrane.
Pieniądze zostaną wykorzystane na zakup sprzętu rehabilitacyjnego: urządzenia do laseroterapii i magnezoterapii. Są bardzo drogie, dlatego stowarzyszenie ubiegać się o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Ale żeby złożyć wniosek musimy mieć 30 procent wkładu własnego.
- Część pieniędzy chcemy przeznaczyć również na modernizację ośrodka - dodaje prezes. - Dla nas każda złotówka jest bardzo cenna i ręczę, że nic się nie zmarnuje.
Spośród wszystkich podatników, którzy rozliczyli się z Urzędem Skarbowym w Chełmie jeden procent swojego podatku na cele społeczne przekazało 2091 osób. Bardziej hojni okazali się ci, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej. Zasiliły one konta organizacji pożytku publicznego kwotą ponad 89 tys. zł. - To są dane z dnia dzisiejszego - zaznacza Alicja Kupczyńska, zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Chełmie. - Ale wpłat na pewno będzie więcej.

Spośród wszystkich rozliczających się z Urzędem Skarbowym we Włodawie darowizny na cele społeczne potwierdzone zostały na razie w 605 przypadkach. - Szacuję, że doliczymy się blisko 800 wpłat - mówi Stanisław Kot, po naczelnika urzędu. - A kwota przekazów sięgnie około 30 tys. zł.
Blisko 90 procent wszystkich darczyńców wsparło finansowo Włodawskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum”. Pieniądze zasiliły też konto Nadbużańskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego. Tylko nieliczni zdecydowali się wspomóc organizacje spoza powiatu.
- Jeszcze nie wiem, jaka to będzie kwota, ale na pewno większa niż w roku ubiegłym - mówi lek. Wiesława Puchala, prezes stowarzyszenia, a zarazem kierownik włodawskiego hospicjum. - Dla nas ważny jest każdy grosz, bo potrzeby są ogromne.
Hospicjum, które obejmuje opieką stacjonarną i domową ponad 20 pacjentów miesięcznie pieniądze przeznaczy na zakup leków i wyposażenia.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!