piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Jeszcze zdążysz pomóc

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 marca 2005, 19:31

Potrzebne jest wszystko: artykuły spożywcze, słodycze, środki czystości i drobny sprzęt gospodarstwa domowego.
Tym, którzy nie mają nic, przyda się nawet najmniejszy dar.

Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Chełmie ciągle czeka na dary, z których będzie mógł przygotować świąteczne paczki dla najuboższych. Niestety, ofiarodawców jest jak na lekarstwo, a do biura PCK codziennie przychodzą ci, którzy na pomoc oczekują. Chełmski PCK zamierza rozdawać paczki już jutro. Będzie to robił ściśle współpracując z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie. Co jednak zrobić, jeśli magazyn świeci pustkami?
- Zamierzamy kupić potrzebne artykuły za pieniądze, które zostały nam z zeszłorocznej zbiórki ulicznej - mówi Irena Kondraciuk, kierownik biura. - Mamy 800 zł, to wystarczy do przygotowania 40 paczek żywnościowych. Niestety, potrzeby są o wiele większe.
Dlatego tak ważne jest wsparcie prywatnych osób, zakładów pracy, instytucji i samorządu. Niezawodna na razie jest tylko młodzież, która w szkolnych kołach PCK organizuje pomoc dla potrzebujących. Wczoraj, to co udało się zebrać uczniom, przekazała do magazynu PCK Jolanta Piwowar, opiekunka szkolnego koła w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Chełmie. Zapowiedziała, że w szkole zbiórka będzie kontynuowana.
- O akcji poinformowaliśmy wszystkie szkolne koła - mówi Kondraciuk. - Ale nie wszystkie zebrane przez nich dary trafiają do nas. Uczniowie często prowadzą zbiórkę dla kolegów ze swojej szkoły. Potrzebujący są wszędzie.
Dary dla potrzebujących można przynosić do siedziby chełmskiego biura PCK, przy ul. Wolności 3 a, w godzinach 9-15, nie tylko przed świętami. Pomoc potrzebna jest cały czas. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!