Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

4 czerwca 2010 r.
13:35
Edytuj ten wpis

Jezioro Białe: W Okunince ma być weselej, ładniej i czyściej

0 13 A A

Pohasać po lesie – pod takim hasłem gospodarze gminy Włodawa chcą zainaugurować sezon letni w Okunince nad Jeziorem Białym. W tym sezonie obiecują jeszcze kilkanaście równie atrakcyjnych festynów. Dostali na to pół miliona złotych z unijnych pieniądze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Po okunińskim lesie pohasamy już w najbliższą niedzielę. Od godz. 13 na głównej plaży rozpoczną się koncerty z udziałem takich wykonawców, jak zespoły Skaner, Zagi, Avans, czy Muszkieterowie znad Wisły, którzy specjalizują się w interpretowaniu niezapomnianych przebojów Czerwonych Gitar.

– Polecam też występ kabaretu Hanka Podlasianka i jej Babeczki – mówi Tadeusz Sawicki, wójt gminy Włodawa. – Miałem już okazję go poznać i świetnie się bawiłem. Wierzę, że tak na pierwszym z naszych festynów, jak i podczas następnych każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

W tym roku na promocję gminy jej gospodarze chcą wydać 720 tys. zł. Półmilionowe wsparcie swojego projektu "Kresy piękne z natury” otrzymali w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Lubelszczyzny. Wydarzą je m.in. na organizację tradycyjnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej oraz szczególnie utrwalone w kalendarzu kulturalnym Dni Krokodyla.

– Pieniędzy ma nam wystarczyć także na wyprodukowanie folderów, telewizyjnych spotów reklamowych, a nawet kilkuminutowych filmów – wyjaśnia Sawicki. – Ponadto przy wjazdach na obwodnicę od strony Chełma oraz Włodawy staną zaprojektowane już witacze. Będą to, jakżeby mogłoby być inaczej, sympatyczne krokodyle w przebraniu ratowników.

Bywało już, że w czasie letnich weekendów nad Jeziorem Białym wypoczywało nawet po ponad 40 tys. letników. Dzięki takim wynikom Okuninka broni się w roli rekreacyjnego centrum Lubelszczyzny. A że nie jest to dane raz na zawsze, to gospodarze gminy wciąż muszą mieć dla swoich gości coś nowego do zaproponowania. Dotyczy to nie tylko rozrywki, ale i standardu ośrodka. Sawicki zapewnia, że w tym roku goście zastaną nad jeziorem ładniejsze plaże, nowe pomosty i wygodne bulwary.

– Chyba nam się to należy – mówi pani Elżbieta z Chełma, która od lat spędza w Okunince niemal wszystkie swoje letnie urlopy. – Tysiące turystów zostawiają w tym ośrodku swoje pieniądze i chcieliby za to w zamian otrzymać nie tylko kawałek plaży, kufel piwa i miejsce do spania z dochodzącą z sąsiedztwa hałaśliwą muzyką.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anonim / 3 lutego 2013 o 15:07
Skoro wam się tam nie podoba to po prostu nie przyjeżdżajcie do Okuninki tylko wybierajcie inne jeziora. Proste.
Avatar
gość z Lublina / 15 czerwca 2010 o 11:10
Jezioro Białe = 3 chamy na metr kwadratowy :/
Avatar
Turysta / 8 czerwca 2010 o 14:42
Ja pie#%$@ jak to jest dziwna gmina!
Co Wy wyprawiacie?! Zadbajcie o bezpieczeństwo a nie o festyny! Zadbajcie o zaplecze sanitarne! Zadbajcie o to żeby dzieci miały się gdzie załatwić na plaży a nie szczać do wody! Zadbajcie o to żeby można było bezpiecznie wyjść na miasteczko na obiad! Zadbajcie o to żeby policja tam była!
Zadbajcie o to żeby kwestia śmieci była tak jak wcześniej, a nie tak jest teraz! Worek na śmieci 18zł! Co to ma być? To nie Sopot tylko miejsce dla turystów ze wsi i dla warszawiaków wieśniaków! hehe! Niestety ale tak jest prawda!
Dla mnie to jest tragedia jeżeli wychodze na obiad w ubiegłym tygodniu a jakiś zasraniec rzuca butelkami po ulicy! Zadbajcie o turystów i o ich bezpieczeństwo, a nie jakieś turnusy! 720tys! Wystarczyłoby na wieloletnie utrzymanie tam komisariatu policji a nie spot telewizyjny!
Kolejna rzecz jest taka ze to jezioro juz umiera bilogicznie i nikt mi nie powie ze tak nie jest.
Jezdze tam od lat, od dziecka czyli jakieś 20 lat przeszło i jest mi wstyd za to miejsce. Jak to możliwe ze jade nad piaseczno, zagłebocze, łukcze itp i czuje sie bezpiecznie, a tu nie, Tu gdzie ludzie zostawiaja takie pieniadze.

TRAGEDIA!
Ja pie#%$@ jak to jest dziwna gmina!
Co Wy wyprawiacie?! Zadbajcie o bezpieczeństwo a nie o festyny! Zadbajcie o zaplecze sanitarne! Zadbajcie o to żeby dzieci miały się gdzie załatwić na plaży a nie szczać do wody! Zadbajcie o to żeby można było bezpiecznie wyjść na miasteczko na obiad! Zadbajcie o to żeby policja tam była!
Zadbajcie o to żeby kwestia śmieci była tak jak wcześniej, a nie tak jest teraz! Worek na śmieci 18zł! Co to ma być? To nie Sopot tylko miejsce dla turystów ze wsi i d... rozwiń
Avatar
Amu Zabi / 6 czerwca 2010 o 08:21
Gość napisał:
a ja jadę!!!!!mam już zarezerwowany domek,będzie super jak w tamtym roku

Taaa, znowu sie narąbiesz jak samolot i jak rok temu bedziesz spał w toj toju...
Avatar
Dżon Lenon / 6 czerwca 2010 o 08:20
Tyle plebsu, szczanie do wody, sranie po krzakach i czysto ???? He he he...dobre.
Avatar
aaa / 6 czerwca 2010 o 06:18
W tym roku na promocję gminy jej gospodarze chcą wydać 720 tys. zł........................a gdzie jest prawdziwe zaplecze turystyczne?
Jechac nad Biale z rodzina zeby dostac nozem albo w ryja ?

Oj daleko Polsce do Europy ..........a lubelszczyznie szczegolnie
Avatar
Gość / 5 czerwca 2010 o 20:20
a ja jadę!!!!!mam już zarezerwowany domek,będzie super jak w tamtym roku
Avatar
JAŚKO / 5 czerwca 2010 o 14:41
POHASAĆ PO LESIE WŚRÓD KLESZCZY ZAJEBISTA RZECZ
Avatar
prymityw / 5 czerwca 2010 o 13:34
To ciekawe, ktoś pamięta ile lubelscy lodziarze zapłacili za wyprodukowanie tego gniota telewizyjnego ?
Avatar
Gość / 5 czerwca 2010 o 11:26
Pani Elżbieta jest prawdziwą turystką. Żal
Avatar
anonim / 3 lutego 2013 o 15:07
Skoro wam się tam nie podoba to po prostu nie przyjeżdżajcie do Okuninki tylko wybierajcie inne jeziora. Proste.
Avatar
gość z Lublina / 15 czerwca 2010 o 11:10
Jezioro Białe = 3 chamy na metr kwadratowy :/
Avatar
Turysta / 8 czerwca 2010 o 14:42
Ja pie#%$@ jak to jest dziwna gmina!
Co Wy wyprawiacie?! Zadbajcie o bezpieczeństwo a nie o festyny! Zadbajcie o zaplecze sanitarne! Zadbajcie o to żeby dzieci miały się gdzie załatwić na plaży a nie szczać do wody! Zadbajcie o to żeby można było bezpiecznie wyjść na miasteczko na obiad! Zadbajcie o to żeby policja tam była!
Zadbajcie o to żeby kwestia śmieci była tak jak wcześniej, a nie tak jest teraz! Worek na śmieci 18zł! Co to ma być? To nie Sopot tylko miejsce dla turystów ze wsi i dla warszawiaków wieśniaków! hehe! Niestety ale tak jest prawda!
Dla mnie to jest tragedia jeżeli wychodze na obiad w ubiegłym tygodniu a jakiś zasraniec rzuca butelkami po ulicy! Zadbajcie o turystów i o ich bezpieczeństwo, a nie jakieś turnusy! 720tys! Wystarczyłoby na wieloletnie utrzymanie tam komisariatu policji a nie spot telewizyjny!
Kolejna rzecz jest taka ze to jezioro juz umiera bilogicznie i nikt mi nie powie ze tak nie jest.
Jezdze tam od lat, od dziecka czyli jakieś 20 lat przeszło i jest mi wstyd za to miejsce. Jak to możliwe ze jade nad piaseczno, zagłebocze, łukcze itp i czuje sie bezpiecznie, a tu nie, Tu gdzie ludzie zostawiaja takie pieniadze.

TRAGEDIA!
Ja pie#%$@ jak to jest dziwna gmina!
Co Wy wyprawiacie?! Zadbajcie o bezpieczeństwo a nie o festyny! Zadbajcie o zaplecze sanitarne! Zadbajcie o to żeby dzieci miały się gdzie załatwić na plaży a nie szczać do wody! Zadbajcie o to żeby można było bezpiecznie wyjść na miasteczko na obiad! Zadbajcie o to żeby policja tam była!
Zadbajcie o to żeby kwestia śmieci była tak jak wcześniej, a nie tak jest teraz! Worek na śmieci 18zł! Co to ma być? To nie Sopot tylko miejsce dla turystów ze wsi i d... rozwiń
Avatar
Amu Zabi / 6 czerwca 2010 o 08:21
Gość napisał:
a ja jadę!!!!!mam już zarezerwowany domek,będzie super jak w tamtym roku

Taaa, znowu sie narąbiesz jak samolot i jak rok temu bedziesz spał w toj toju...
Avatar
Dżon Lenon / 6 czerwca 2010 o 08:20
Tyle plebsu, szczanie do wody, sranie po krzakach i czysto ???? He he he...dobre.
Avatar
aaa / 6 czerwca 2010 o 06:18
W tym roku na promocję gminy jej gospodarze chcą wydać 720 tys. zł........................a gdzie jest prawdziwe zaplecze turystyczne?
Jechac nad Biale z rodzina zeby dostac nozem albo w ryja ?

Oj daleko Polsce do Europy ..........a lubelszczyznie szczegolnie
Avatar
Gość / 5 czerwca 2010 o 20:20
a ja jadę!!!!!mam już zarezerwowany domek,będzie super jak w tamtym roku
Avatar
JAŚKO / 5 czerwca 2010 o 14:41
POHASAĆ PO LESIE WŚRÓD KLESZCZY ZAJEBISTA RZECZ
Avatar
prymityw / 5 czerwca 2010 o 13:34
To ciekawe, ktoś pamięta ile lubelscy lodziarze zapłacili za wyprodukowanie tego gniota telewizyjnego ?
Avatar
Gość / 5 czerwca 2010 o 11:26
Pani Elżbieta jest prawdziwą turystką. Żal
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 74 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 26

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 49 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!