sobota, 24 marca 2018 r.

Chełm

Jezioro wystawione na sprzedaż. Kiedyś było tu kąpielisko


Gmina zamierza uzyskać dostęp do jeziora zamieniając się działkami z leśnikami (fot. Urząd Gminy Rejowiec)
Gmina zamierza uzyskać dostęp do jeziora zamieniając się działkami z leśnikami (fot. Urząd Gminy Rejowiec)

Niecodzienna okazja. Prywatny właściciel wystawił na sprzedaż 40-hektarową nieruchomość wraz z popularnym jeziorkiem o nazwie Biały Rów i kompleksem stawów rybnych.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Pierwotnie Biały Rów należał do nieistniejącej już Cukrowni Rejowiec. Jeziorko traktowane jako kąpielisko było wówczas ogólnodostępne. Jako fragment większej całości nabył je miejscowy przedsiębiorca. Teraz chce się go pozbyć.

– Niestety nie udało nam się wejść w posiadanie Białego Rowu, chociaż bardzo nam na tym zależało – mówi Tadeusz Górski, wójt gminy Rejowiec. – Podobnie było z zajmującymi ponad 12 ha gruntu odstojnikami po cukrowni. Nabył ją kolejny przedsiębiorca, który jest zresztą naszym dłużnikiem. Akurat na tym majątku rękę położył już komornik. Liczymy na to, że sprzeda nam odstojniki. Byłaby to idealna rezerwa terenu pod ewentualną działalność gospodarczą.

Gmina nie odwróciła się jeszcze od Białego Rowu, chociaż nie stać jej na jego kupno. Zamierza uzyskać do niego dostęp zamieniając się działkami z leśnikami. Za przylegającą do jeziorka bagnistą działkę proponuje im działkę zalesioną.

– Sprawa oparła się o Zarząd Główny Lasów Państwowych – dodaje wójt. – Leśnicy są zainteresowani zamianą. Jednak aby ją przeprowadzić należy najpierw zmienić plan zagospodarowania przestrzennego. Już nad tym pracujemy.

Jeśli chodzi o zorganizowanie kąpieliska dla mieszkańców i ich gości, gmina ma także plan B. W ostatnich latach kupiła teren, na którym może powstać nowy zbiornik o 12-hektarowym lustrze wody. Pieniądze na jego budowę wójt chce pozyskać z Unii.

Bez wsparcia z zewnątrz rejowieccy samorządowcy nie poradzą sobie także z zagospodarowaniem przejętego niedawno Pałacu Ossolińskich wraz z oficyną i zabytkowym parkiem. Sam Urząd Gminy do pałacu zamierza przeprowadzić się już w pierwszym kwartale przyszłego roku. Przed końcem listopada ma być tam czynne centralne ogrzewanie. Z kolei do końca grudnia w pałacowych pomieszczeniach zostanie uruchomiona sieć komputerowa z serwerownią. Już wcześniej z własnych środków gminie udało się odnowić instalację elektryczną, poprawić stan wewnętrznych tynków oraz parkietów.

Czytaj więcej o: Rejowiec Tadeusz Górski
Gość
Endi
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 października 2015 o 09:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy jezioro jest prywatne?? To niesamowite, to oznacza, że gmina nawet jeśli kupi przybrzeżną działkę, nie będzie mogła zanurzyć palca w przybrzeżnej wodzie. I zresztą bardz odobrze. Prywatne to prywatne!!
Rozwiń
Endi
Endi (20 października 2015 o 20:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie ma najważniejszej informacji. Jaka cena ???????

650 tys do negocjacji
Rozwiń
Gość
Gość (20 października 2015 o 18:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie ma najważniejszej informacji. Jaka cena ???????
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!