Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

8 marca 2010 r.
19:32
Edytuj ten wpis

Juwenalia w Chełmie: To będzie impreza dla wszystkich

Autor: Zdjęcie autora Monika Mojsym
0 15 A A

Zaczęły się przygotowania do Juwenaliów. Organizatorzy obiecują, że nie zabraknie atrakcji dla studentów, ale też starszych i młodszych mieszkańców miasta. Będą koncerty, turnieje koszykówki ulicznej i występy kabaretów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Imprezę, tak jak w poprzednich latach, zorganizują wszystkie chełmskie uczelnie. Jednak oficjalnie będzie jej przewodzić Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa.

– Juwenalia planujemy w drugim lub trzecim tygodniu maja – mówi Przemysław Stopa, jeden z organizatorów. – Zapraszamy do parku Miejskiego przy ul. Lubelskiej. Jestem przekonany, że świetnie będą się bawić wszyscy mieszkańcy Chełma, nie tylko studenci.

Impreza ma przebiegać pod znakiem różnych nurtów muzycznych. Coś dla siebie znajdą wielbiciele rocka, reggae, hip-hopu, ale też disco polo. Swoje występy podczas święta studentów potwierdziły już m.in zespoły East West Rockers, Myly Ludzie, Rotten Bark, Skaner i Chłopaki z Szarego Tłumu.

O dobre nastroje publiczności zadba prowadzący Juwenalia kabaret Szarpanina ze Szczecina. Nie zabraknie też rozrywek dla wielbicieli sportowej rywalizacji.

– Będą mecze piłki nożnej i siatkowej oraz zawody strongmanów – mówi Stopa. – Szczególnie ciekawie zapowiada się turniej koszykówki ulicznej. Chcemy go zorganizować w środku miasta, na parkingu przy ul. Sybiraków. Mamy nadzieję, że przyciągnie dużą grupę publiczności.

W organizację imprezy włączy się Młodzieżowa Rada Miasta. Radni mają już nawet kilka pomysłów. Na razie zdradzają, że przeprowadzą bieg w szpilkach na trasie 200 m. W sfinansowaniu Juwenaliów ma pomóc Urząd Miasta.

– Studenci mogą na nas liczyć, tak jak w poprzednich latach – zapewnia Roland Kurczewicz, pełnomocnik prezydent miasta. – Szczególnie cieszy nas to, że w tym przedsięwzięciu chcą uczestniczyć młodzi radni. To będzie dla nich ciekawe doświadczenie, które w przyszłości na pewno zaprocentuje.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa na czas Juwenaliów udostępni do zwiedzania samoloty. Będą po nich oprowadzać studiujący tam przyszli piloci.

– Zależy nam na tym, żeby o imprezie dowiedziało się jak najwięcej osób. Dlatego już za kilkanaście dni po mieście zacznie jeździć niezwykły pojazd – zdradza Stopa. – Będzie bardzo kolorowy i oklejony plakatami Juwenaliów. Za jego pośrednictwem będziemy przypominać i zachęcać do udziału w imprezie.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 maja 2010 o 11:51
Przyjdźcie na juwenalia... posłuchajcie, zapytajcie się o budżet i ceny GWIAZD to zobaczycie czy uda się zrobić coś lepszego dla większości!
Avatar
stachuuuuuuu / 5 maja 2010 o 22:24
a jak można się zapisać na zawody??? o co kaman z tym strongman'em?
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2010 o 12:31
przy discopolo baby sie pie....
Avatar
apic / 29 kwietnia 2010 o 01:10
walić resztę aby EWR grało jak naj dłużej i żeby było na samym końcu. sukces murowany....... tylko żeby Chełm pokazał że potrafi się bawić a nie jak na ostatnich same drechy i oszołomy za byle co do gardła się rzucają, a to 21 wiek do hu... pokażcie że potraficie a nie średniowiecze gdzie ciemnota się pleni i siłą zdobywa władzę a juwenalia są dla ludzi inteligentnych (dla studentów deb***e chełmscy)
Avatar
[*] / 11 kwietnia 2010 o 17:54
Aaaa kiedy w ogóle są Juwenalia?????????????????????????????????????
Avatar
Asiaa / 10 kwietnia 2010 o 21:54
ee co wam sie nie podoba? właśnie w tym roku zapowiada się całkiem fajnie ;]
East Weat Rockers <3333 !! przecież oni sa naprwde świetni i myślę że ten koncert przyciągnie fanów reggae z całeo woj . ;] wg mnie to duży sukces że chłopaki zagrają w Chełómi i to jeszcze za free ;p ja już się nie mogę doczekać .
poza ty Chzst też nie są źli . przecież dużo w Chełmie fanów Fanatyków Flow ;] ;**
poza tym jest i disco polooo ;d niby nikt nuie słucha.. wszyscy mówią że to szajs , ale każdy sie przy tym najlepiej bawi ;]]
tak więc jak na Chełm to i tak jest całkime spoko . no chyba że oczekiwaliście Madonny ;> hahha xd
ee co wam sie nie podoba? właśnie w tym roku zapowiada się całkiem fajnie ;]
East Weat Rockers <3333 !! przecież oni sa naprwde świetni i myślę że ten koncert przyciągnie fanów reggae z całeo woj . ;] wg mnie to duży sukces że chłopaki zagrają w Chełómi i to jeszcze za free ;p ja już się nie mogę doczekać .
poza ty Chzst też nie są źli . przecież dużo w Chełmie fanów Fanatyków Flow ;] ;**
poza tym jest i disco polooo ;d niby nikt nuie słucha.. wszyscy mówią że to szajs , ale każdy sie przy tym najlepiej bawi ;]... rozwiń
Avatar
Gość / 9 marca 2010 o 21:28
Żeby NASZE juwenalia były na poziomie Lubelskich...brakuje nam kilkuset tysięcy złotych (bez przesady!) Jeżeli chcesz pomóc zrób kwestę zbierz pieniądze i przynieś organizatorom! Pozdrawiam:)
Avatar
yyy / 9 marca 2010 o 19:50
haha. a co ma ksiadz do gadania?
pisze ze w Maju sie odbywa, po swietach i poscie.
Avatar
baton / 9 marca 2010 o 12:56
MC.LU napisał:
No to sie bawcie przy wulgarnym hiphopie,totalne SLUMSY.

przecież jest wielki post, co na to ksiądz proboszcz???????
Avatar
baton / 9 marca 2010 o 12:55
polonistka napisał:
Jak zwykle nic ciekawego w Chełmie! Czemu w Lublinie mogą być "gwiazdy" a w Chełmie nie??? Czy nie stać was by kogoś lepszego ściągnąć do Chełma???

jaka uczelnia takie gwiazdy
Avatar
Gość / 8 maja 2010 o 11:51
Przyjdźcie na juwenalia... posłuchajcie, zapytajcie się o budżet i ceny GWIAZD to zobaczycie czy uda się zrobić coś lepszego dla większości!
Avatar
stachuuuuuuu / 5 maja 2010 o 22:24
a jak można się zapisać na zawody??? o co kaman z tym strongman'em?
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2010 o 12:31
przy discopolo baby sie pie....
Avatar
apic / 29 kwietnia 2010 o 01:10
walić resztę aby EWR grało jak naj dłużej i żeby było na samym końcu. sukces murowany....... tylko żeby Chełm pokazał że potrafi się bawić a nie jak na ostatnich same drechy i oszołomy za byle co do gardła się rzucają, a to 21 wiek do hu... pokażcie że potraficie a nie średniowiecze gdzie ciemnota się pleni i siłą zdobywa władzę a juwenalia są dla ludzi inteligentnych (dla studentów deb***e chełmscy)
Avatar
[*] / 11 kwietnia 2010 o 17:54
Aaaa kiedy w ogóle są Juwenalia?????????????????????????????????????
Avatar
Asiaa / 10 kwietnia 2010 o 21:54
ee co wam sie nie podoba? właśnie w tym roku zapowiada się całkiem fajnie ;]
East Weat Rockers <3333 !! przecież oni sa naprwde świetni i myślę że ten koncert przyciągnie fanów reggae z całeo woj . ;] wg mnie to duży sukces że chłopaki zagrają w Chełómi i to jeszcze za free ;p ja już się nie mogę doczekać .
poza ty Chzst też nie są źli . przecież dużo w Chełmie fanów Fanatyków Flow ;] ;**
poza tym jest i disco polooo ;d niby nikt nuie słucha.. wszyscy mówią że to szajs , ale każdy sie przy tym najlepiej bawi ;]]
tak więc jak na Chełm to i tak jest całkime spoko . no chyba że oczekiwaliście Madonny ;> hahha xd
ee co wam sie nie podoba? właśnie w tym roku zapowiada się całkiem fajnie ;]
East Weat Rockers <3333 !! przecież oni sa naprwde świetni i myślę że ten koncert przyciągnie fanów reggae z całeo woj . ;] wg mnie to duży sukces że chłopaki zagrają w Chełómi i to jeszcze za free ;p ja już się nie mogę doczekać .
poza ty Chzst też nie są źli . przecież dużo w Chełmie fanów Fanatyków Flow ;] ;**
poza tym jest i disco polooo ;d niby nikt nuie słucha.. wszyscy mówią że to szajs , ale każdy sie przy tym najlepiej bawi ;]... rozwiń
Avatar
Gość / 9 marca 2010 o 21:28
Żeby NASZE juwenalia były na poziomie Lubelskich...brakuje nam kilkuset tysięcy złotych (bez przesady!) Jeżeli chcesz pomóc zrób kwestę zbierz pieniądze i przynieś organizatorom! Pozdrawiam:)
Avatar
yyy / 9 marca 2010 o 19:50
haha. a co ma ksiadz do gadania?
pisze ze w Maju sie odbywa, po swietach i poscie.
Avatar
baton / 9 marca 2010 o 12:56
MC.LU napisał:
No to sie bawcie przy wulgarnym hiphopie,totalne SLUMSY.

przecież jest wielki post, co na to ksiądz proboszcz???????
Avatar
baton / 9 marca 2010 o 12:55
polonistka napisał:
Jak zwykle nic ciekawego w Chełmie! Czemu w Lublinie mogą być "gwiazdy" a w Chełmie nie??? Czy nie stać was by kogoś lepszego ściągnąć do Chełma???

jaka uczelnia takie gwiazdy