poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Chełm

Kary za spóźnienie nie będzie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 maja 2007, 17:15

Co dziesiąty czytelnik Chełmskiej Biblioteki Publicznej nie zwraca wypożyczonych książek na czas. Nie skutkują ani upomnienia, ani kary.

Jak dotąd najbardziej skutecznym sposobem odzyskiwania przetrzymywanych książek jest tzw. amnestia.

Wypożyczone z biblioteki pozycje można przetrzymywać bezkarnie przez miesiąc. Tymczasem niektórzy czytelnicy nie potrafią rozstać się z książką nawet przez kilka lat. I nie bardzo przejmują się faktem, że na przetrzymywany przez nich tytuł czekają inni. Chełmska Biblioteka Publiczna, podobnie jak inne książnice w kraju, umożliwia niezdyscyplinowanym czytelnikom zwrócenie wypożyczonych zbiorów, bez konsekwencji finansowych. W tym roku jednak biblioteczna amnestia będzie trwała tylko jeden dzień. Zaplanowana jest na 1 czerwca. Stąd nazwa akcji: "Dzień Dziecka bez kar”. Mimo szczególnej daty, z prezentu biblioteki mogą skorzystać wszyscy czytelnicy. Nie tylko dzieci.

- Mamy nadzieję, że przy tej okazji do biblioteki wróci wiele tytułów - mówi Anna Pietuch z ChPB i dodaje, że wśród czytelników chełmskiej biblioteki aż 10 procent stanowią osoby nie dotrzymujące terminów. Chodzi tu o czytelników, którzy przetrzymują książki ponad pół roku. Ale zdarzają się też niechlubni rekordziści.
- Podczas ubiegłorocznej akcji do biblioteki wróciła książka, którą ktoś przetrzymywał... siedem lat - mówi Pietuch. - Najtrudniej odzyskać książki popularnonaukowe. Ale zdarza się też, że czytelnicy "zapominają” oddać beletrystykę czy nawet romanse. Prawda jest taka, że im ktoś dłużej książkę trzyma, tym potem trudniej mu ją zwrócić. Niektórzy boją się kar. Innym jest po prostu głupio. Dlatego zachęcamy do odwiedzenia biblioteki pierwszego czerwca. Będzie można zwrócić przetrzymywane zbiory bez żadnych konsekwencji. Najważniejsze, aby wróciły do biblioteki i mogli z nich korzystać inni czytelnicy.
Aby z amnestii nie trzeba było korzystać przypominamy, że według regulaminu wypożyczoną książkę należy zwrócić najdalej po miesiącu. Jest jednak możliwość przedłużenia tego terminu. Wystarczy to zgłosić osobiście lub telefonicznie w wypożyczalni.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!