środa, 21 marca 2018 r.

Chełm

Ponad milion złotych otrzymał powiat Krasnystaw na wyrównywanie uczniowskich szans edukacyjnych. W sumie z dofinansowania skorzystają 62 placówki.

- Pieniądze dostaną wszystkie szkoły, które złożyły wnioski - mówi Ewa Gajewska, naczelnik Wydziału Zarządzania Projektami, Rozwoju i Promocji Powiatu oraz Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie, a równocześnie koordynator programu wyrównywania uczniowskich szans edukacyjnych.
Wstępnie planowano przyznanie dotacji dla 56 placówek. Okazało się jednak, że eksperci oceniający złożone projekty, wydali o nich jak najlepsze opinie i zadecydowali, że szkoda by było przy rozdziale pieniędzy pominąć jakąkolwiek ze szkół. Dlatego starostwo postarało się o zwiększenie środków potrzebnych do podziału.
- Dzięki temu, że dostaliśmy więcej pieniędzy niż początkowo zakładaliśmy, program będzie realizowało 27 szkół podstawowych, 19 gimnazjów, 14 szkół ponadgimnazjalnych oraz dwie placówki oświatowe - wylicza Gajewska.
Jedną z takich szkół jest gimnazjum w Zespole Szkół nr 4 w Krasnymstawie. Złożony przez nich wniosek uzyskał 96,5 pkt. na 100 możliwych.
- Pieniądze wykorzystamy na zajęcia pozalekcyjne z przedmiotów ścisłych i przyrodniczych - wyjaśnia Kazimiera Poniewozik, dyrektor placówki. - Zaczynamy już w tym miesiącu i prowadzić je będziemy do końca czerwca. We wrześniu rozpoczynamy realizację drugiej tury tych zajęć.

Uczestniczyć w nich będą mogli wszyscy uczniowie, nie tylko ci mający kłopoty w nauce. Projekt zakłada, że na jeden przedmiot zarezerwowana zostanie jedna godzina tygodniowo.
Poszerzoną ofertę zajęć pozalekcyjnych zaproponowało też Gimnazjum w Siennicy Różanej. - Nasz projekt zakłada utworzenie interdyscyplinarnego koła zainteresowań - zdradza Renata Malczewska, nauczycielka geografii, a równocześnie koordynator programu. - Przygotowałam go wspólnie z Małgorzatą Domańską.
Program łączy wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych skupiającą wiadomości dotyczące gminy Siennica Różana na regionu.
- Zajęcia będą prowadzone w formie warsztatów, kursów, zajęć terenowych, zajęć laboratoryjnych wywiadów i spotkań z ciekawymi ludźmi - wylicza Malczewska.
Uczestniczyć w nich będzie 32 uczniów. Każdy z nich będzie mógł wybrać jedno z czterech kół, w którym chce pracować.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!