sobota, 24 lutego 2018 r.

Chełm

Klikniesz i wiesz wszystko

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 stycznia 2008, 17:31

Będzie można sprawdzić, gdzie jest najbliższa restauracja i co ma w menu. Turyści znajdą informację o muzeach, hotelach i zabytkach.

Wszystko to w urządzeniach, które już niebawem zostaną zamontowane w trzech punktach miasta.

Będą pełniły rolę swoistego multimedialnego przewodnika turystycznego. Na ekranie wyświetlane będą informacje dotyczące miasta i tego, co się obecnie w nim dzieje. - Każdy będzie mógł sprawdzić szlaki turystyczne, zobaczyć gdzie warto się wybrać na wieczorny spacer - mówi Marcin Grel, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą UM Chełm.
Pomysł na zamontowanie urządzeń zrodził się podczas pisania projektu "Turystyka na pograniczu - szansą rozwoju regionu”. - Właśnie trwa przetarg na ich zakup i montaż - dodaje Grel. - Mamy nadzieję, że już pierwszego lutego zostanie wyłoniona firma, która przygotuje i zamontuje sprzęt.
Infokioski staną w trzech najbardziej ruchliwych punktach miasta. Pierwszy zostanie umieszczony na ścianie magistratu przy ulicy Lubelskiej 65, tuż pod planem miasta. Drugi zawiśnie w witrynie okiennej przy wejściu do podziemi kredowych, a trzeci na chełmskim deptaku przy ulicy Lwowskiej 9. - Dobierając lokalizację podpieraliśmy się opinią przewodników turystycznych oraz Chełmskiego Ośrodka Informacji Turystyczne - twierdzi Grel. - Ważna była także opinia konserwatora zabytków.
Przed kilkoma laty podobne urządzenie było zamontowane na ścianie tuż obok wejścia do ChOIT. - Pamiętam je jeszcze - mówi Jacek Zakrzycki. - Można było za darmo wysłać z niego wiadomość sms, a wtedy mało osób miało komórki. Niestety, aparat został zdewastowany i miasto się go pozbyło.
- Nowe urządzenia będą widoczne z systemu monitoringu miejskiego - zaznacza Grel. - Będą także zabezpieczone przez wandalami, to znaczy wyposażone w alarm. Oczywiście też je ubezpieczymy.
Obecnie jedno z podobnych urządzeń działa w Chełmskiej Informacji Turystyczne. Turyści mogą za jego pomocą poznać miasto, sprawdzić pocztę e-mail czy aktualne informacje zamieszczone na stronie internetowej ChOIT. Grel zapowiada, że infokioski nie będą miały bezpośredniego dostępu do Internetu. Informacje w nich zawarte będą jednak ciągle i na bieżąco aktualizowane.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
turysta II
piesio
gość
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

turysta II
turysta II (8 lutego 2008 o 17:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
gość napisał:
Jesteś gościu niedoinformowany.Pan Grabczuk i jego ekipa nie napisała żadnego projektu i nie pozyskała żadnych pieniędzy z Unii Europejskiej.Przebiło nas Białopole i Sawin.To Ty się wypowiadasz a nie jesteś doinformowany. Projekty były pisane jeszcze za czasów Grabczuka, natomiast realizuje je obecna władza.
Rozwiń
piesio
piesio (1 lutego 2008 o 00:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą UM Chełm HA HA HA PARODIA GODNA PRIMA APRILIS

Z CZYM DO EUROPY ?
chelmska turystyka lezy i niht nic nie robi aby ja podniesc
Rozwiń
gość
gość (30 stycznia 2008 o 18:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jesteś gościu niedoinformowany.Pan Grabczuk i jego ekipa nie napisała żadnego projektu i nie pozyskała żadnych pieniędzy z Unii Europejskiej.Przebiło nas Białopole i Sawin.
Rozwiń
turystya II
turystya II (30 stycznia 2008 o 14:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~chełmianin~ napisał:
dziwne ze wydzial promocji i rozxwoju calyc zas kreci kase na jakis projektach, a pozostale wydzialy i urzedasy nie. czy tam sa jacys inni ludzie? a moze nie sa z Chełma, że tak dobrze "gospodarzą"?


Te projekty , o których wspominasz były pisane jeszcze za poprzedniej ekipy. Teraz następuje tylko ich realizacja włącznie z najbliższymi targami gospodarczymi. Nie pisali ich Ci, którzy teraz je realizują.
Rozwiń
ja
ja (30 stycznia 2008 o 12:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dobrze ze cos takiego powstaje, szkoda tylko, że nie bedzie mozna np. sprawdzic maila czy wyslac smsa jak kiedys przed laty w infokiosku przy informacji turystycznej.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!