Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

11 września 2017 r.
12:18

Kocie skóry i nielegalny arsenał u 54-latka (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora jsz
394 17 A A

54-latek z okolic Ludwina odpowie za kłusownictwo, nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji. Mężczyznę zatrzymali kryminalni z Łęcznej. Na jego posesji znaleźli ponad setkę wyprawionych skór zwierząt, w tym również kotów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Skóry odnaleziono podczas przeszukania budynków gospodarczych, na posesji 54-latka. Były tam również zamrożone tusze zwierząt, a także ich poroża i racice.

Kryminalni trafili również na pokaźny arsenał: karabin, dubeltówkę, kilkanaście sztuk amunicji oraz przyrządy do jej wyrobu. Mundurowi znaleźli także urządzenia do nielegalnego połowu ryb. Kłusownik usłyszy zarzuty za nielegalne posiadane broni palnej, a także bezprawne pozyskanie tuszy oraz trofeów zwierząt łownych.

Posiadanie, wytwarzanie czy wprowadzanie do obrotu narzędzi i urządzeń przeznaczonych do kłusownictwa jest przestępstwem. Grozi za to grzywna, ograniczenia wolności lub do roku więzienia. Samo kłusownictwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Za natomiast posiadane broni palnej można spędzić w więzieniu nawet 8 lat.

Czytaj więcej o:

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 15:05
+1
Skur... Powinni z niego zrobić skórkę.
Avatar
gość / 11 września 2017 o 14:49
+1
undefined napisał:
Kocie skóry są najlepsze na reumatyzm. Każdy to wie.
 A po co trudzić się,mordować kota i ściągać z niego skórę? Kiedy to żywy, mruczący kot sam się położy na bolące miejsce i je wygrzej.
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 14:34
+1
s***el!
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 13:40
+1
śmierć dla tego smiecia
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 13:04
+1
50tysiecy kary dla tego smiecia
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 12:58
+1
powinni mu dojepac taką kare że się zesra
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 12:44
+1
A co na to obrońcy zwierząt?
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 12:31
+1
A to bydle.
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 20:02
Po słowiańsku skarpety z kociąt robili... Ksiądz w skarpetach z kota chodził. W Lublinie gacie, portki i Bóg wie co jeszcze mieli z kotów. Dominikanie w XII wieku już posiadali skarpety z kotów i innych futerkowców. W Lublinie to było. Resztą fekaliów karmili zwierzęta domowe. Lublin ma Pi x 700 lat. Jeszcze parę lat wstecz mieli w zagrodach i wielbłądy, słonie, a jeszcze wcześniej mamuty. W Piaskach w woj. lubelskim są odnotowane te przypadki. Jak myślicie? Co się z nimi stało? Za sto lat będą takie krzywdzące komentarze jak będziesz niszczył smartfona. .. .?
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 19:49
s***el
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 20:02
Po słowiańsku skarpety z kociąt robili... Ksiądz w skarpetach z kota chodził. W Lublinie gacie, portki i Bóg wie co jeszcze mieli z kotów. Dominikanie w XII wieku już posiadali skarpety z kotów i innych futerkowców. W Lublinie to było. Resztą fekaliów karmili zwierzęta domowe. Lublin ma Pi x 700 lat. Jeszcze parę lat wstecz mieli w zagrodach i wielbłądy, słonie, a jeszcze wcześniej mamuty. W Piaskach w woj. lubelskim są odnotowane te przypadki. Jak myślicie? Co się z nimi stało? Za sto lat będą takie krzywdzące komentarze jak będziesz niszczył smartfona. .. .?
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 19:49
s***el
Avatar
TakaPrzyczyna / 11 września 2017 o 17:00
Btw. czy to nie jest przypadkiem ten typek z Podzamcza, co zbierał potrącone martwe zwierzęta z pobocza trasy 820? Robił lepszą robotę niż KOM-EKO. Tam się ciagle samochody nad jeziorka śpieszą, i potrącają głupie zwierzęta, czasem ludzi, rowerzystów, i czasem dzieci, i niejednokrotnie sarny i jelenie. Wiem, bo niejedna osoba znajoma zginęła, też dziesięciokrotnie dopadła mnie w ten sposób utrata prywatnych kotów i psów. On zbierał już nieżywe, z pobocza. Zlecam ostrożność w pochopnych samo-sądach, bo winą obarczać należy najbardziej Dyrekcję Dróg, Marszałka, Starostę i Wojewodę, czyli WŁADZE... za to, że od akcesji do UE, tylko obiecują i obiecują i obiecują, że przy Trasie 820 na Sosnowicę będzie zbudowany chodnik i  ścieżka rowerowa. Póki co potrącenia są tam codziennością. I nie mówię tylko o rozjechanych ślimakach! Status własnościowy jezdni nie pozwala Gminie Ludwin, ani Podzamczu zbudować tam własnych ścieżek, aby poprawic BEZPIECZEŃSTWO.
Btw. czy to nie jest przypadkiem ten typek z Podzamcza, co zbierał potrącone martwe zwierzęta z pobocza trasy 820? Robił lepszą robotę niż KOM-EKO. Tam się ciagle samochody nad jeziorka śpieszą, i potrącają głupie zwierzęta, czasem ludzi, rowerzystów, i czasem dzieci, i niejednokrotnie sarny i jelenie. Wiem, bo niejedna osoba znajoma zginęła, też dziesięciokrotnie dopadła mnie w ten sposób utrata prywatnych kotów i psów. On zbierał już nieżywe, z pobocza. Zlecam ostrożność w pochopnych samo-sądach, bo winą obarczać należy najbardziej Dyrekcj... rozwiń
Avatar
GARBARZ_GinącyZawód / 11 września 2017 o 16:46
undefined napisał:
W miastach hipsterzy się bawią w piwiarniach i burgerowniach,
 w sieciowych kawiarniach i kosmicznych burgerowniach*
To Łowca i Artysta!
i przy okazji nielicencjonowany morderca
undefined napisał:
50tysiecy kary dla tego smiecia
 Tysiąc pięćset max i rekwirancja towaru
undefined napisał:
Kocie skóry są najlepsze na reumatyzm. Każdy to wie.
 Alle to psie mięsko najlepiej smakuje :)
 Alle to psie mięsko najlepiej smakuje :) rozwiń
Avatar
fretyssfg / 11 września 2017 o 15:33
-1
Oczywiście z jedną uwagą : kot musi byc żywy i ciepły. Taka ściągnięta skóra jest równie skuteczna co niedżwiedzia, z dzika, z lisa. Tak samo "wygrzeje" reumatyzm.
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 15:05
+1
Skur... Powinni z niego zrobić skórkę.
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 15:05
-1
Co wy ludzie tu wypisujecie? Śmierci mu życzycie? Za kota? Co to za różnica czy kot czy kura obdzierana z piór? Tą świnię co wczoraj jadłeś na obiad to myślisz, ze urodziła się martwa? Ryba też pływała śnięta w wodzie? Też trzeba odciąć głowę i wypatroszyć. Kara należy się tylko za posiadanie broni i kłusownictwo bo nie miał licencji. W sumie to nie głupi pomysł by był, żeby otworzyć sezon na koty. Zapotrzebowanie na sierść kota jest bardzo duże i wiele ludzi potrzebuje tego towaru. Nie widzę tu żadnego problemu.
Avatar
gość / 11 września 2017 o 14:49
+1
undefined napisał:
Kocie skóry są najlepsze na reumatyzm. Każdy to wie.
 A po co trudzić się,mordować kota i ściągać z niego skórę? Kiedy to żywy, mruczący kot sam się położy na bolące miejsce i je wygrzej.
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 14:34
+1
s***el!
Avatar
miau / 11 września 2017 o 14:32
Wiadomo już skąd pochodzą skórki na reumatyzm oferowane na targowiskach wielkiej "Warsiawki". A oprócz "skórek" można tam też nabyć "Maść na szczury...". Istrukcja obsługi: Sprzedawca:Wkładasz Pan rękę do dziury i wyciągasz pan ściura za ogon, smarujesz ściura mascią po brzuchu i następnie walisz Pan niem o ścianę  iiiii....ściur zdycha". Gościu(kupiec): Panie to po co mi w takim razie maść jak i bez smarowania szczur trzepnięty o ścianę zdechnie. Odpowiedź sprzedawcy: Panie, możesz pan robić tak a możesz pan inaczej.