Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

14 stycznia 2010 r.
16:21
Edytuj ten wpis

Kolejki w chełmskim PUP. Ludzie zajmują miejsca już w nocy

0 14 A A

Pan Mieczysław na rejestrację czekał od czwartej nad ranem. Udało się. Był 30. Pani Małgorzata odeszła z kwitkiem, bo przyszła dopiero o... szóstej i dla niej numerków już zabrakło.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Automat biletowy dla bezrobotnych wydaje numerki od godz. 7.30. Dziennie tylko 45. Nic więc dziwnego, że ludzie zajmują sobie kolejkę jeszcze w nocy. – To jakaś paranoja – skarżą się bezrobotni. Anonimowo, by – jak mówią – nie podpaść urzędnikom.

– Ja jestem tu już siódmy raz i dopiero teraz udało mi się dostać numerek. A stoję od czwartej rano – mówi pan Mieczysław. – Gdyby nie to, że zależy mi na ubezpieczeniu, odpuściłbym sobie. Ale nie daj Boże jakiejś choroby, to musiałbym sam płacić za leczenie. A z czego? Skoro człowiek nie ma pracy.

Pani Janina numerku już nie dostała. – Przyszłam przed godz. 6 – mówi. – Będę czekała i cały dzień. A nuż urzędnicy zlitują się nade mną i przyjmą, choć nie udało mi się zarejestrować. Muszę załatwić wszystkie formalności w ciągu najbliższego tygodnia, bo inaczej zasiłek mi przepadnie.

W podobnej sytuacji jest również pani Katarzyna spod Dorohuska. – Chyba następnym razem będę koczowała tu całą noc – mówi. – Innej możliwości nie widzę. Pytałam urzędniczki, czy mogę zarejestrować się na następny dzień. Powiedziały, że mają wolne terminy dopiero w lutym. Mnie to nie urządza.

Ludzie czekają w kolejce i klną. Dlaczego przyjmują tylko 45 osób? – pytają. – Gdyby dali więcej urzędników do rejestracji, można by załatwić więcej spraw.

Dla pani Anny kolejki w pośredniaku to nie nowość. – Przychodzę tu już kolejny dzień – mówi. Ale nie miałam wcześniej szczęścia by się dostać. Zauważyłam natomiast, że ludzie tworzą społeczną listę. Utworzenie takiej listy i ja zaproponowałam, a inni na to przystali. Cóż z tego skoro dostało mi się od urzędniczki.

– To był bardzo dobry pomysł, bo przynajmniej nikt nie czeka tu na darmo – dodaje pan Marian. – Wiadomo, że przyjmą 45 osób i tyle czeka. – Inaczej mielibyśmy tu wolnoamerykankę. A urzędnikom wara od tego, jak my tu sobie radzimy. I niech nie zganiają na nas winy za te kolejki. Jakby choć raz postali na mrozie parę godzin, to nie wydawaliby takich opinii.

– To nieprawda, że przyjmujemy tylko 45 osób dziennie – mówi Ewa Jasińska, kierownik działu rejestracji. W ciągu ośmiu dni obsłużyliśmy 551 bezrobotnych. Owszem automat wydaje 45 numerków. Ale przychodzą również osoby, które zapisały się wcześniej lub takie, które nie mogą czekać z rejestracją, bo są na przykład chore i mają umówioną wizytę u lekarza.

Skąd więc kolejki? Tak jest na początku każdego roku. – tłumaczy kierownik. – Wielu osobom z końcem roku wygasły umowy o prace. Spora grupa potrzebuje od nas zaświadczeń niezbędnych przy ubieganiu się świadczenia socjalne. Ale główny powód jest taki, że od stycznia wzrosły zasiłki dla bezrobotnych z 563 zł do 717 zł. Ich wypłata następuje już po siedmiu dniach od rejestracji. Im później się ktoś zarejestruje otrzyma mniejszy zasiłek.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marek / 11 czerwca 2013 o 10:23

Ostatnio byłem o 12, dostałem numerek 32, przede mną było kilka osób. Zrobiła się nagonka i wszyscy walą rano a o 11 nikogo już nie ma! :D

Avatar
Katarzyna / 9 stycznia 2012 o 09:54
Stoją tam od 4 nad ranem i tworzą kolejkę kolejki. Do maszyny ustawiają się według nocnej kolejki a przy tym zachowują się jak bydło. A dlaczego? Bo większość z nich pracuje na czarno i stoją by się zarejestrować bo nie mają ubezpieczenia. I niech nikt mi nie wmawia, że młodzież jest niekulturalna... niech przyjdzie i zobaczy 45-50 latków i ich zachowania gdy trzeba wydrukować numerek. PRZYJDZ CZŁOWIEKU O 13-TEJ TO NIE BĘDZIESZ STAŁ W KOLEJKACH. URZĄD REJESTRUJE DO 12:30. ALE IM NIE PRZETŁUMACZYSZ! KOMUNA!!!!!
Avatar
bezrobotny / 17 stycznia 2010 o 20:17
Nika napisał:
To co napisałaś jest trochę śmieszne. Wystarczy przyjść o 7.30 tak jak wydają numerki i stanąć w kolejkę. Nawet jak się nie dostanie numerka to warto poczekać i zająć sobie kolejkę za ostatnią osobą bo są duże szanse na zarejestrowanie. Ktoś kto nie zna prawdy może sobie wypisywać co mu się podoba. Wystarczy porozmawiać z urzędniczkami i zapytać o szanse na rejestrację. Ja poczekałam i się zarejestrowałam bez numerka i nie miałam problemów z urzędniczkami. A może warto się zastanowić jak jest na ich miejscu?

A Ty znasz prawde? zapraszam do urzedu o 7:30 to napewno sie zarejestrujesz.... kolejka sie ustawia od 2-3 w nocy. jak o 6 rano jest juz 50 osob to jaki sens ma czekanie?

A Ty znasz prawde? zapraszam do urzedu o 7:30 to napewno sie zarejestrujesz.... kolejka sie ustawia od 2-3 w nocy. jak o 6 rano jest juz 50 osob to jaki sens ma czekanie? rozwiń
Avatar
mona / 17 stycznia 2010 o 14:53
Nika napisał:
To co napisałaś jest trochę śmieszne. Wystarczy przyjść o 7.30 tak jak wydają numerki i stanąć w kolejkę. Nawet jak się nie dostanie numerka to warto poczekać i zająć sobie kolejkę za ostatnią osobą bo są duże szanse na zarejestrowanie. Ktoś kto nie zna prawdy może sobie wypisywać co mu się podoba. Wystarczy porozmawiać z urzędniczkami i zapytać o szanse na rejestrację. Ja poczekałam i się zarejestrowałam bez numerka i nie miałam problemów z urzędniczkami. A może warto się zastanowić jak jest na ich miejscu?



może i śmieszne ale prawdziwe....mądralo



może i śmieszne ale prawdziwe....mądralo rozwiń
Avatar
bezrobotny / 15 stycznia 2010 o 20:03
Nika napisał:
To co napisałaś jest trochę śmieszne. Wystarczy przyjść o 7.30 tak jak wydają numerki i stanąć w kolejkę. Nawet jak się nie dostanie numerka to warto poczekać i zająć sobie kolejkę za ostatnią osobą bo są duże szanse na zarejestrowanie. Ktoś kto nie zna prawdy może sobie wypisywać co mu się podoba. Wystarczy porozmawiać z urzędniczkami i zapytać o szanse na rejestrację. Ja poczekałam i się zarejestrowałam bez numerka i nie miałam problemów z urzędniczkami. A może warto się zastanowić jak jest na ich miejscu?


Jest duża różnica one mają prace a ty jesteś szczęśliwa bo jesteś bezrobotna i czeka na ciebie tysiąc ofert.


Jest duża różnica one mają prace a ty jesteś szczęśliwa bo jesteś bezrobotna i czeka na ciebie tysiąc ofert. rozwiń
Avatar
Nika / 15 stycznia 2010 o 18:58
To co napisałaś jest trochę śmieszne. Wystarczy przyjść o 7.30 tak jak wydają numerki i stanąć w kolejkę. Nawet jak się nie dostanie numerka to warto poczekać i zająć sobie kolejkę za ostatnią osobą bo są duże szanse na zarejestrowanie. Ktoś kto nie zna prawdy może sobie wypisywać co mu się podoba. Wystarczy porozmawiać z urzędniczkami i zapytać o szanse na rejestrację. Ja poczekałam i się zarejestrowałam bez numerka i nie miałam problemów z urzędniczkami. A może warto się zastanowić jak jest na ich miejscu?
Avatar
Nika / 15 stycznia 2010 o 18:52
mona napisał:
......żeby być jednym z pierwszych trzeba przed trzecią godziną rano stawić się przed urzędem....
smutna ta nasza rzeczywistość
Avatar
mona / 15 stycznia 2010 o 18:44
......żeby być jednym z pierwszych trzeba przed trzecią godziną rano stawić się przed urzędem....
smutna ta nasza rzeczywistość
Avatar
~mariolka~ / 15 stycznia 2010 o 11:03
Bzdury! Niekompetentna Pani "redaktor" bzdury wipisuje a ci biedni ludzie w to wierzą i nakręca się spirala. Zasiłek jest uzalezniony od wielu czynników ale napewno nie od "szybkiej" rejestracji. To przez takie artykuły w takich gazetach tworzą się te kolejki.
Avatar
P.Ł. / 15 stycznia 2010 o 08:43
wystarczy kilku z tych najwcześniej czekających bezrobotnych zatrudnić by rejestrowali innych i mamy 2 korzyści : mniej bezrobotnych i szybszą obsługę w urzędzie
Avatar
Marek / 11 czerwca 2013 o 10:23

Ostatnio byłem o 12, dostałem numerek 32, przede mną było kilka osób. Zrobiła się nagonka i wszyscy walą rano a o 11 nikogo już nie ma! :D

Avatar
Katarzyna / 9 stycznia 2012 o 09:54
Stoją tam od 4 nad ranem i tworzą kolejkę kolejki. Do maszyny ustawiają się według nocnej kolejki a przy tym zachowują się jak bydło. A dlaczego? Bo większość z nich pracuje na czarno i stoją by się zarejestrować bo nie mają ubezpieczenia. I niech nikt mi nie wmawia, że młodzież jest niekulturalna... niech przyjdzie i zobaczy 45-50 latków i ich zachowania gdy trzeba wydrukować numerek. PRZYJDZ CZŁOWIEKU O 13-TEJ TO NIE BĘDZIESZ STAŁ W KOLEJKACH. URZĄD REJESTRUJE DO 12:30. ALE IM NIE PRZETŁUMACZYSZ! KOMUNA!!!!!
Avatar
bezrobotny / 17 stycznia 2010 o 20:17
Nika napisał:
To co napisałaś jest trochę śmieszne. Wystarczy przyjść o 7.30 tak jak wydają numerki i stanąć w kolejkę. Nawet jak się nie dostanie numerka to warto poczekać i zająć sobie kolejkę za ostatnią osobą bo są duże szanse na zarejestrowanie. Ktoś kto nie zna prawdy może sobie wypisywać co mu się podoba. Wystarczy porozmawiać z urzędniczkami i zapytać o szanse na rejestrację. Ja poczekałam i się zarejestrowałam bez numerka i nie miałam problemów z urzędniczkami. A może warto się zastanowić jak jest na ich miejscu?

A Ty znasz prawde? zapraszam do urzedu o 7:30 to napewno sie zarejestrujesz.... kolejka sie ustawia od 2-3 w nocy. jak o 6 rano jest juz 50 osob to jaki sens ma czekanie?

A Ty znasz prawde? zapraszam do urzedu o 7:30 to napewno sie zarejestrujesz.... kolejka sie ustawia od 2-3 w nocy. jak o 6 rano jest juz 50 osob to jaki sens ma czekanie? rozwiń
Avatar
mona / 17 stycznia 2010 o 14:53
Nika napisał:
To co napisałaś jest trochę śmieszne. Wystarczy przyjść o 7.30 tak jak wydają numerki i stanąć w kolejkę. Nawet jak się nie dostanie numerka to warto poczekać i zająć sobie kolejkę za ostatnią osobą bo są duże szanse na zarejestrowanie. Ktoś kto nie zna prawdy może sobie wypisywać co mu się podoba. Wystarczy porozmawiać z urzędniczkami i zapytać o szanse na rejestrację. Ja poczekałam i się zarejestrowałam bez numerka i nie miałam problemów z urzędniczkami. A może warto się zastanowić jak jest na ich miejscu?



może i śmieszne ale prawdziwe....mądralo



może i śmieszne ale prawdziwe....mądralo rozwiń
Avatar
bezrobotny / 15 stycznia 2010 o 20:03
Nika napisał:
To co napisałaś jest trochę śmieszne. Wystarczy przyjść o 7.30 tak jak wydają numerki i stanąć w kolejkę. Nawet jak się nie dostanie numerka to warto poczekać i zająć sobie kolejkę za ostatnią osobą bo są duże szanse na zarejestrowanie. Ktoś kto nie zna prawdy może sobie wypisywać co mu się podoba. Wystarczy porozmawiać z urzędniczkami i zapytać o szanse na rejestrację. Ja poczekałam i się zarejestrowałam bez numerka i nie miałam problemów z urzędniczkami. A może warto się zastanowić jak jest na ich miejscu?


Jest duża różnica one mają prace a ty jesteś szczęśliwa bo jesteś bezrobotna i czeka na ciebie tysiąc ofert.


Jest duża różnica one mają prace a ty jesteś szczęśliwa bo jesteś bezrobotna i czeka na ciebie tysiąc ofert. rozwiń
Avatar
Nika / 15 stycznia 2010 o 18:58
To co napisałaś jest trochę śmieszne. Wystarczy przyjść o 7.30 tak jak wydają numerki i stanąć w kolejkę. Nawet jak się nie dostanie numerka to warto poczekać i zająć sobie kolejkę za ostatnią osobą bo są duże szanse na zarejestrowanie. Ktoś kto nie zna prawdy może sobie wypisywać co mu się podoba. Wystarczy porozmawiać z urzędniczkami i zapytać o szanse na rejestrację. Ja poczekałam i się zarejestrowałam bez numerka i nie miałam problemów z urzędniczkami. A może warto się zastanowić jak jest na ich miejscu?
Avatar
Nika / 15 stycznia 2010 o 18:52
mona napisał:
......żeby być jednym z pierwszych trzeba przed trzecią godziną rano stawić się przed urzędem....
smutna ta nasza rzeczywistość
Avatar
mona / 15 stycznia 2010 o 18:44
......żeby być jednym z pierwszych trzeba przed trzecią godziną rano stawić się przed urzędem....
smutna ta nasza rzeczywistość
Avatar
~mariolka~ / 15 stycznia 2010 o 11:03
Bzdury! Niekompetentna Pani "redaktor" bzdury wipisuje a ci biedni ludzie w to wierzą i nakręca się spirala. Zasiłek jest uzalezniony od wielu czynników ale napewno nie od "szybkiej" rejestracji. To przez takie artykuły w takich gazetach tworzą się te kolejki.
Avatar
P.Ł. / 15 stycznia 2010 o 08:43
wystarczy kilku z tych najwcześniej czekających bezrobotnych zatrudnić by rejestrowali innych i mamy 2 korzyści : mniej bezrobotnych i szybszą obsługę w urzędzie
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 236 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 62 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!