Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

3 sierpnia 2013 r.
10:38
Edytuj ten wpis

Kombajn zderzył się z peugeotem. Nie żyje 52-letnia kobieta

0 42 A A
 (KWP Lublin)
(KWP Lublin)

Do tragicznego wypadku doszło w piątek po godz. 17 w miejscowości Dańce w pow. włodawskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący kombajnem rolniczym z zamontowanym urządzeniem roboczym na łuku drogi przekroczył oś jezdni - wyjaśnia asp. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Potem kombajn zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka peugeotem. - Kierująca peugeotem 52-latka z Włocławka zmarła w szpitala w wyniku poniesionych obrażeń. Ranni zostali dwoje pasażerowie peugeota. Policjanci zatrzymali kierującego kombajnem 40-latka z gm. Hanna do dyspozycji prokuratora. Mężczyzna był trzeźwy - dodaje policjant.

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BR / 12 sierpnia 2013 o 12:25

ja, jako kobieta i kierowca autobusu MPK z wieloletnim stażem przeczytawszy Twój post widzę, że nie do końca masz rację w tym co piszesz. Najpierw zacznijmy od tego, że nikt Ci nie każe wyhamowywać cysterny ani Peżota osobowego przed każdym zakrętem do prędkości 20-30km/h, -a jedynie przed tymi ostrymi oraz tymi mniej widocznymi zakrętami. Mój teść jeździł cementowozem i dwa razy zdarzyło mu się wywrócić ten ciężki pojazd -opowiadał, więc conieco wiem na ten temat. Po drugie: skoro miałeś kolizję i nawet wyrwało Ci kabinę w aucie, to prosty wniosek że raczej za szybko jechałeś -więc powiedz mi ile czasu zaoszczędziłeś tą za szybką jazdą na tej kolizji, jadąc zbyt za szybko? -bo po mojemu to poniosłeś wtedy ogromne straty czasowe i finansowe. Po trzecie: ta kobieta sama z siebie zrobiła ofiarę w tymże wypadku -bo wepchała bestii głowę do pyska -więc nie ma się co dziwić że ta bestia ją ugryzła... Po czwarte: co ma wspólnego wychamowanie cięzkiej cysterny do wychamowania Peżota na zakręcie? Po piąte: artykuł jest tu nierzetelnie napisany -bo nic nie pisze o drodze hamowania Peżota ,ani o przypuszczalnej prędkości jaką miał w chwili uderzenia w kombajn. Więc panie kolego nie ma co gdybać po Twojemu!

Kobieto jechałem 60 km/h i wyjechał mi pijany gówniarz busem , nie mogłem przewidzieć tego był prosty odcinek drogi z wyjazdami z polnych dróg ,akurat ten wyjazd był zarośnięty krzakami a gówniarz chciał przejechać przez ulicę i kontynuować jazdę polną drogą - niestety prawdopodobnie do końca życia będzie leżał :( Jeżeli chodzi o mój zmarnowany czas i straty finansowe to zostało to wszystko pokryte z OC sprawcy włącznie z opłatami za przestój i nie pisz że mi się śpieszyło bo jeżeli jesteś kierowcą zawodowym to powinnaś wiedzieć jak wygląda ta praca , ale właściwie co tu porównywać kierowanie autobusem MPK gdzie masz wyznaczoną trasę , przystanki, godziny i wszystko znasz na pamięć, poruszasz się w małym obrębie - spróbuj pojeździć pod spedycją gdzie codziennie jedziesz gdzie indziej, gdzie musisz sama liczyć czas dojazdu, pauzy, szukać miejsca na pauzy, dopchać się przez wąskie uliczki do celu tak aby nie wyrządzić szkód- ciekawe czy zwalniałbyś przed każdym ostrym  zakrętem? . Nie rozumiem jak możesz pisać że ona się do tego przyczyniła , że pchała bestii głowę do pyska ?!?!?! Pomyśl jeszcze raz ! Co ma Cysterna do "peżota"?  jedno i drugie jest użytkownikiem drogi i ma prawo po niej jechać w przeciwieństwie do kombajnu z hedrem - tylko taka różnica że jakby się natknął ten kombajn na cysternę to ofiarą byłby kombajnista czyli miałby za swoje , a nie jak w tym przypadku on cały i zdrowy , a przez jego czyn zabroniony doprowadził do śmierci niewinnego uczestnika ruchu. Gdyby nie wystawał po za oś jezdni nie doszłoby do wypadku i nie ma żadnych okoliczności łagodzących. BR

echałem 60 km/h i wyjechał mi pijany gówniarz busem , nie mogłem przewidzieć tego był prosty odcinek drogi z wyjazdami z polnych dróg ,akurat ten wyjazd był zarośnięty krzakami a gówniarz chciał przejechać przez ulicę i kontynuować jazdę polną drogą - niestety prawdopodobnie do końca życia będzie leżał :( Jeżeli chodzi o mój zmarnowany czas i straty finansowe to zostało to wszystko pokryte z OC sprawcy włącznie z opłatami za przestój i nie pisz że mi się śpieszyło bo jeżeli jesteś kierowcą zawodowym to powinnaś wiedzieć jak wygląda ta praca ... rozwiń
Avatar
lukrecja / 11 sierpnia 2013 o 19:49

poniosło mnie bo jak mozna obwiniać w tym przypadku ofiarę ? ewidentna wina leży po stronie kombajnisty i rozumiem że należy szukać argumentów łagodzących aby obiektywnie ocenić całą tą sytuację ale odwracanie kota ogonem oraz wybiórcze uwzględnianie sytuacji nadzwyczajnych , mam tuataj na mysli porównanie sytuacji leżącej za zakrętem kobiety (przykład autora -to-to) jak i mój przykład pijanego kierowcy jadącego chodnikiem gdzie jedna i druga sytuacja nie powinna mieć miejsca w  normalnych warunkach - jest nie dopuszczalne.Jeżeli podchodzilibyśmy do tego w taki sposób , że korzystając z drogi publicznej będziemy uwzgledniali , że za każdym zakrętem może leżeć kobieta , jechać kombajn z hedrem to prędkość ograniczona powinna zostać do max. 20-30 km/h ! Jeżeli ów to-to który usiłuje zaistnieć jako autorytet w kwestiach związanych z ruchem drogowym chwaląc się notabene mizerną praktyką kierowcy zawodowego cytuje artykuł kodeksu drogowego , przedstawiając swoją interpretację tegoż artykułu uważa ,że jego interpretacja jest słuszna to z ubolewaniem twierdzę , że powinien zasięgnąć opinii fachowca z dziedziny ruchu drogowego. Owszem należy dostosować prędkość tak aby panować nad pojazdem , ale nie oznacza to że da się zatrzymać pojazd natychmiast, lecz w najkrótszym czasie jaki jest możliwy przy danej dozwolonej prędkości, warunkach atmosferyczych, masie pojazdu etc. Jeżeli ktoś jechał chociaż jako pasażer cysterną z towarem płynnym ,gdzie całkowita masa zestawu wynosi 40 ton to powinien zdawać sobie sprawę o czym mówię , nawet jeżeli jechałbym z prędkością 50 km/h i natrafiłbym za zakrętem (których na jednej trasie jest tysiące) na taki kombajn to nie możliwe byłoby zatrzymanie pojazdu w taki sposób aby nie doprowadzić do kolizji- więc zdaniem "to-to" powinienem przed każdym zakrętem hamować zestaw do 10-20 km/h? miałem w życiu kilka przypadków nagłego hamowania ( ciągając cysternę) dwa razy po wyhamowaniu doszło do kolizji ponieważ towar falowaniem przesunął zestaw o ponad 3 metry !!! raz wyrwało mi kabinę.Jeżeli chodzi zaś o moją praktykę zawodową oraz przyczyny zmian miejsc pracy to nie zamierzam nikomu nic udowadniać i tłumaczyć się - poprostu tak się złożyło, od 14 lat mam swój ciągnik i swoją cysternę (zarobioną własną pracą , za cenę tułaczki, rodziny, nie przespanych nocy, kilku kolizji ,dwóch poważnych wypadków) zaś jeżeli chodzi o to że mam czas siedzieć przy kompie? hmmm.. może ktoś słyszał o necie bezprzewodowym? laptopie? - jestem ciągle w trasie od 40 lat z kilkoma przerwami ( dwa razy pobyt w szpitalu , raz w roku miesięczny urlop) a jeżeli kogoś obraziłem to przepraszam. Szerokości i przyczepności...... "BlackRider"


poniosło mnie bo jak mozna obwiniać w tym przypadku ofiarę ? ewidentna wina leży po stronie kombajnisty i rozumiem że należy szukać argumentów łagodzących aby obiektywnie ocenić całą tą sytuację ale odwracanie kota ogonem oraz wybiórcze uwzględnianie sytuacji nadzwyczajnych , mam tuataj na mysli porównanie sytuacji leżącej za zakrętem kobiety (przykład autora -to-to) jak i mój przykład pijanego kierowcy jadącego chodnikiem gdzie jedna i druga sytuacja nie powinna mieć miejsca w  normalnych warunkach - jest nie dopuszczalne.Jeżeli podchodzilibyśmy do tego w taki sposób , że korzystając z drogi publicznej będziemy uwzgledniali , że za każdym zakrętem może leżeć kobieta , jechać kombajn z hedrem to prędkość ograniczona powinna zostać do max. 20-30 km/h ! Jeżeli ów to-to który usiłuje zaistnieć jako autorytet w kwestiach związanych z ruchem drogowym chwaląc się notabene mizerną praktyką kierowcy zawodowego cytuje artykuł kodeksu drogowego , przedstawiając swoją interpretację tegoż artykułu uważa ,że jego interpretacja jest słuszna to z ubolewaniem twierdzę , że powinien zasięgnąć opinii fachowca z dziedziny ruchu drogowego. Owszem należy dostosować prędkość tak aby panować nad pojazdem , ale nie oznacza to że da się zatrzymać pojazd natychmiast, lecz w najkrótszym czasie jaki jest możliwy przy danej dozwolonej prędkości, warunkach atmosferyczych, masie pojazdu etc. Jeżeli ktoś jechał chociaż jako pasażer cysterną z towarem płynnym ,gdzie całkowita masa zestawu wynosi 40 ton to powinien zdawać sobie sprawę o czym mówię , nawet jeżeli jechałbym z prędkością 50 km/h i natrafiłbym za zakrętem (których na jednej trasie jest tysiące) na taki kombajn to nie możliwe byłoby zatrzymanie pojazdu w taki sposób aby nie doprowadzić do kolizji- więc zdaniem "to-to" powinienem przed każdym zakrętem hamować zestaw do 10-20 km/h? miałem w życiu kilka przypadków nagłego hamowania ( ciągając cysternę) dwa razy po wyhamowaniu doszło do kolizji ponieważ towar falowaniem przesunął zestaw o ponad 3 metry !!! raz wyrwało mi kabinę.Jeżeli chodzi zaś o moją praktykę zawodową oraz przyczyny zmian miejsc pracy to nie zamierzam nikomu nic udowadniać i tłumaczyć się - poprostu tak się złożyło, od 14 lat mam swój ciągnik i swoją cysternę (zarobioną własną pracą , za cenę tułaczki, rodziny, nie przespanych nocy, kilku kolizji ,dwóch poważnych wypadków) zaś jeżeli chodzi o to że mam czas siedzieć przy kompie? hmmm.. może ktoś słyszał o necie bezprzewodowym? laptopie? - jestem ciągle w trasie od 40 lat z kilkoma przerwami ( dwa razy pobyt w szpitalu , raz w roku miesięczny urlop) a jeżeli kogoś obraziłem to przepraszam. Szerokości i przyczepności...... "BlackRider"

ja, jako kobieta i kierowca autobusu MPK z wieloletnim stażem przeczytawszy Twój post widzę, że nie do końca masz rację w tym co piszesz. Najpierw zacznijmy od tego, że nikt Ci nie każe wyhamowywać cysterny ani Peżota osobowego przed każdym zakrętem do prędkości 20-30km/h, -a jedynie przed tymi ostrymi oraz tymi mniej widocznymi zakrętami. Mój teść jeździł cementowozem i dwa razy zdarzyło mu się wywrócić ten ciężki pojazd -opowiadał, więc conieco wiem na ten temat. Po drugie: skoro miałeś kolizję i nawet wyrwało Ci kabinę w aucie, to prosty wniosek że raczej za szybko jechałeś -więc powiedz mi ile czasu zaoszczędziłeś tą za szybką jazdą na tej kolizji, jadąc zbyt za szybko? -bo po mojemu to poniosłeś wtedy ogromne straty czasowe i finansowe. Po trzecie: ta kobieta sama z siebie zrobiła ofiarę w tymże wypadku -bo wepchała bestii głowę do pyska -więc nie ma się co dziwić że ta bestia ją ugryzła... Po czwarte: co ma wspólnego wychamowanie cięzkiej cysterny do wychamowania Peżota na zakręcie? Po piąte: artykuł jest tu nierzetelnie napisany -bo nic nie pisze o drodze hamowania Peżota ,ani o przypuszczalnej prędkości jaką miał w chwili uderzenia w kombajn. Więc panie kolego nie ma co gdybać po Twojemu!

ja, jako kobieta i kierowca autobusu MPK z wieloletnim stażem przeczytawszy Twój post widzę, że nie do końca masz rację w tym co piszesz. Najpierw zacznijmy od tego, że nikt Ci nie każe wyhamowywać cysterny ani Peżota osobowego przed każdym zakrętem do prędkości 20-30km/h, -a jedynie przed tymi ostrymi oraz tymi mniej widocznymi zakrętami. Mój teść jeździł cementowozem i dwa razy zdarzyło mu się wywrócić ten ciężki pojazd -opowiadał, więc conieco wiem na ten temat. Po drugie: skoro miałeś kolizję i nawet wyrwało Ci kabinę w aucie, to pro... rozwiń

Avatar
Gość / 10 sierpnia 2013 o 20:29

Nie wiem co Ci daje, że po chamsku się odzywasz do swojego oponenta. To, że go obrażasz nie o nim źle świadczy, ale o Tobie. Wyluzuj człowieku.

poniosło mnie bo jak mozna obwiniać w tym przypadku ofiarę ? ewidentna wina leży po stronie kombajnisty i rozumiem że należy szukać argumentów łagodzących aby obiektywnie ocenić całą tą sytuację ale odwracanie kota ogonem oraz wybiórcze uwzględnianie sytuacji nadzwyczajnych , mam tuataj na mysli porównanie sytuacji leżącej za zakrętem kobiety (przykład autora -to-to) jak i mój przykład pijanego kierowcy jadącego chodnikiem gdzie jedna i druga sytuacja nie powinna mieć miejsca w  normalnych warunkach - jest nie dopuszczalne.Jeżeli podchodzilibyśmy do tego w taki sposób , że korzystając z drogi publicznej będziemy uwzgledniali , że za każdym zakrętem może leżeć kobieta , jechać kombajn z hedrem to prędkość ograniczona powinna zostać do max. 20-30 km/h ! Jeżeli ów to-to który usiłuje zaistnieć jako autorytet w kwestiach związanych z ruchem drogowym chwaląc się notabene mizerną praktyką kierowcy zawodowego cytuje artykuł kodeksu drogowego , przedstawiając swoją interpretację tegoż artykułu uważa ,że jego interpretacja jest słuszna to z ubolewaniem twierdzę , że powinien zasięgnąć opinii fachowca z dziedziny ruchu drogowego. Owszem należy dostosować prędkość tak aby panować nad pojazdem , ale nie oznacza to że da się zatrzymać pojazd natychmiast, lecz w najkrótszym czasie jaki jest możliwy przy danej dozwolonej prędkości, warunkach atmosferyczych, masie pojazdu etc. Jeżeli ktoś jechał chociaż jako pasażer cysterną z towarem płynnym ,gdzie całkowita masa zestawu wynosi 40 ton to powinien zdawać sobie sprawę o czym mówię , nawet jeżeli jechałbym z prędkością 50 km/h i natrafiłbym za zakrętem (których na jednej trasie jest tysiące) na taki kombajn to nie możliwe byłoby zatrzymanie pojazdu w taki sposób aby nie doprowadzić do kolizji- więc zdaniem "to-to" powinienem przed każdym zakrętem hamować zestaw do 10-20 km/h? miałem w życiu kilka przypadków nagłego hamowania ( ciągając cysternę) dwa razy po wyhamowaniu doszło do kolizji ponieważ towar falowaniem przesunął zestaw o ponad 3 metry !!! raz wyrwało mi kabinę.Jeżeli chodzi zaś o moją praktykę zawodową oraz przyczyny zmian miejsc pracy to nie zamierzam nikomu nic udowadniać i tłumaczyć się - poprostu tak się złożyło, od 14 lat mam swój ciągnik i swoją cysternę (zarobioną własną pracą , za cenę tułaczki, rodziny, nie przespanych nocy, kilku kolizji ,dwóch poważnych wypadków) zaś jeżeli chodzi o to że mam czas siedzieć przy kompie? hmmm.. może ktoś słyszał o necie bezprzewodowym? laptopie? - jestem ciągle w trasie od 40 lat z kilkoma przerwami ( dwa razy pobyt w szpitalu , raz w roku miesięczny urlop) a jeżeli kogoś obraziłem to przepraszam. Szerokości i przyczepności...... "BlackRider"

poniosło mnie bo jak mozna obwiniać w tym przypadku ofiarę ? ewidentna wina leży po stronie kombajnisty i rozumiem że należy szukać argumentów łagodzących aby obiektywnie ocenić całą tą sytuację ale odwracanie kota ogonem oraz wybiórcze uwzględnianie sytuacji nadzwyczajnych , mam tuataj na mysli porównanie sytuacji leżącej za zakrętem kobiety (przykład autora -to-to) jak i mój przykład pijanego kierowcy jadącego chodnikiem gdzie jedna i druga sytuacja nie powinna mieć miejsca w  normalnych warunkach - jest nie dopuszcza... rozwiń

Avatar
to-to / 10 sierpnia 2013 o 20:03

Nie wiem co Ci daje, że po chamsku się odzywasz do swojego oponenta. To, że go obrażasz nie o nim źle świadczy, ale o Tobie. Wyluzuj człowieku.


Nie wiem co Ci daje, że po chamsku się odzywasz do swojego oponenta. To, że go obrażasz nie o nim źle świadczy, ale o Tobie. Wyluzuj człowieku.

Dziękuję "nef" za poparcie! Właśnie wróciłem z trasy -dziś woziłem grupkę dzieci niepełnosprawnych z Lublina do Ostrowca Świętokrzyskiego na wycieczkę. Mimo, że praca jest bardzo odpowiedzialna (wszak jest to wiezienie wprost bezbronnych osób -odpowiedzialność tym większa), to powiem że wozić takie osoby, to dla mnie czysta przyjemność :) Przez całą trasę i wycieczkę dzieciaki grzecznie się zachowywały i śpiewały piosenki, na koniec podziękowania dla Pana Kierowcy -więc cóż może być piękniejszego w pracy, jak to ujrzenie kilkunastu wesołych twarzy? Mimo, że w pracy -ale był to dla mnie swoistego rodzaju relax -bo uśmiech i radość. W odróżnieniu od tego sfrustrowanego gościa, który w poprzednich postach cwaniakuje "jakim to on jest wspaniałym i wytrawnym kierowcą i jeździł za granicami przeróżnymi sprzętami". He!He! Za granicami jeździł i tyle lat, a w Polsce kombajn z nieodczepionym hedrem go przeraża... Przypomina to bajkę Marii Konopnickiej o Stefku Burczymucha -"nawet lwa się nie bał!" -ale zwykłej szarej myszy się wystraszył  :)  Na trasie jest jeszcze coś takiego jak: Prędkość Bezpieczna albo Zasada Ograniczonego Zaufania na drodze(czyli tzw.myślenie za innych użytkowników drogi, przewidywanie zachowań innych). Poza tym: jeśli mam być "niby-szoferakiem" na wielu światowych trasach, to może faktycznie lepiej mieć tych tras do zrobienie niewiele w swoim "pakiecie" -ale robić tą robotę bardzo dobrze i bez zarzutów oraz widzieć prawdziwe zadowolenie swoich pasażerów? Poza tym jeszcze "gościa" zdradza język i słownicwo wypowiedzi -bo (jak mówią): jakie słownictwo, taki kierowca... A jeśli chodzi o mandat, że Policja ukarała kombajnistę -a niby kogo jeszcze miała ukarać?-tą zmarłą kobietę?

Dziękuję "nef" za poparcie! Właśnie wróciłem z trasy -dziś woziłem grupkę dzieci niepełnosprawnych z Lublina do Ostrowca Świętokrzyskiego na wycieczkę. Mimo, że praca jest bardzo odpowiedzialna (wszak jest to wiezienie wprost bezbronnych osób -odpowiedzialność tym większa), to powiem że wozić takie osoby, to dla mnie czysta przyjemność :) Przez całą trasę i wycieczkę dzieciaki grzecznie się zachowywały i śpiewały piosenki, na koniec podziękowania dla Pana Kierowcy -więc cóż może być piękniejszego w pracy, jak to ujrzenie kilkunastu wesoł... rozwiń

Avatar
nef / 10 sierpnia 2013 o 13:12

lepiej jak ty nauczyć się jednej trasy i udawać drivera :) idź pedale je***y , tacy jak ty to mi drewniaki mogą lizać :) wieśniaku. : :))

Nie wiem co Ci daje, że po chamsku się odzywasz do swojego oponenta. To, że go obrażasz nie o nim źle świadczy, ale o Tobie. Wyluzuj człowieku.

 

Avatar
kloc-mayster / 9 sierpnia 2013 o 20:55

 właśnie - powinieneś zmienić przewożony towar bo ci się udzieliło :) nie broń kombajnisty i nie przypisuj winy kobiecie która zginęła - jasne jest że gdyby deb*** jechał bez hedra to do wypadku by nie doszło . Bronisz go bo sam do nie dawna dyszlem powoziłeś , dostałeś posrańcu dopłaty i kupiłeś sobie sprintera :) a w pocie czoła zapracowałeś na kombajnie i dlatego bronisz chłopa małorolnego - czyżby rodzina? nie ma wątpliwości czyja wina , i nie cytuj artykułów bo to nie dla takich wieśniaków jak ty - ty niepotrafisz dobrze interpretować przepisów więc daruj sobie. Przeczytaj sobie kto według policji jest winny tego wypadku - buraku zasrany. Kombajniste posadzić do więzienia , a ciebie za głupie poglądy i płytkie myślenie oraz obwinianie nie winnych - zamknąć w sraczu publicznym żebyś innym rolnikom - kombajnistom językiem dupę podcierał - jebaj się pseudo kierowco z 20 letnim stażem - aż na podkarpaciu byłeś? ale żeś się wypuścił ? wow..... a dla twojej wiadomości , powożę 40 lat , mam wszystkie kategorie + uprzywilejowane+ wolnobieżne , jeżdziłem autokarem 6 lat po międzynarodówce ( jeszcze w orbisie) ,22 lata jeżdżę z cysterną (gaz), 6 lat w armii powoziłem wolnobieżnymi, 4 lata uprzywilejowanym (karetka) 2 lata bojowym wozem strażackim (anglia) i w du*** mam takich driverów jak ty , modlę się do Krzysztofa żeby na takich nie trafić na drodze bo muszę jeszcze 8 lat odbębnic do emerytury a z takimi deb***ami na ulicach może się różnie skończyć , tylko jak ze mną by się zderzył to w promieniu kilkuset metrów nikt by nie przeżył . Przejechałem około 8 mln km , europa, azja, wyspy brytyjskie, skandynawia - USA (rekreacyjnie 2 miesiące na testach nowego VOLVO oceanic -zasponsorowane przez VOLVO TRUCK NORWEGIAN) a tu jakiś burak będzie do mnie szczekał :) nie daj bóg żebym się z tobą i twoimi poglądami spotkał na parkingu , bo skończył byś jak nielegalny emigrant na osi.....


 właśnie - powinieneś zmienić przewożony towar bo ci się udzieliło :) nie broń kombajnisty i nie przypisuj winy kobiecie która zginęła - jasne jest że gdyby deb*** jechał bez hedra to do wypadku by nie doszło . Bronisz go bo sam do nie dawna dyszlem powoziłeś , dostałeś posrańcu dopłaty i kupiłeś sobie sprintera :) a w pocie czoła zapracowałeś na kombajnie i dlatego bronisz chłopa małorolnego - czyżby rodzina? nie ma wątpliwości czyja wina , i nie cytuj artykułów bo to nie dla takich wieśniaków jak ty - ty niepotrafisz dobrze interpretować przepisów więc daruj sobie. Przeczytaj sobie kto według policji jest winny tego wypadku - buraku zasrany. Kombajniste posadzić do więzienia , a ciebie za głupie poglądy i płytkie myślenie oraz obwinianie nie winnych - zamknąć w sraczu publicznym żebyś innym rolnikom - kombajnistom językiem dupę podcierał - jebaj się pseudo kierowco z 20 letnim stażem - aż na podkarpaciu byłeś? ale żeś się wypuścił ? wow..... a dla twojej wiadomości , powożę 40 lat , mam wszystkie kategorie + uprzywilejowane+ wolnobieżne , jeżdziłem autokarem 6 lat po międzynarodówce ( jeszcze w orbisie) ,22 lata jeżdżę z cysterną (gaz), 6 lat w armii powoziłem wolnobieżnymi, 4 lata uprzywilejowanym (karetka) 2 lata bojowym wozem strażackim (anglia) i w du*** mam takich driverów jak ty , modlę się do Krzysztofa żeby na takich nie trafić na drodze bo muszę jeszcze 8 lat odbębnic do emerytury a z takimi deb***ami na ulicach może się różnie skończyć , tylko jak ze mną by się zderzył to w promieniu kilkuset metrów nikt by nie przeżył . Przejechałem około 8 mln km , europa, azja, wyspy brytyjskie, skandynawia - USA (rekreacyjnie 2 miesiące na testach nowego VOLVO oceanic -zasponsorowane przez VOLVO TRUCK NORWEGIAN) a tu jakiś burak będzie do mnie szczekał :) nie daj bóg żebym się z tobą i twoimi poglądami spotkał na parkingu , bo skończył byś jak nielegalny emigrant na osi.....

Wszystko się zgadza panie koleszko oprócz tego, że nie 40 lat powozisz, lecz 4 lata i to na komputerowych symulatorach jazdy na swojej chacie. Starzy Ci kupowali coraz to nowe gierki, bo poprzednie szybko ci sie nudziły :D

Wszystko się zgadza panie koleszko oprócz tego, że nie 40 lat powozisz, lecz 4 lata i to na komputerowych symulatorach jazdy na swojej chacie. Starzy Ci kupowali coraz to nowe gierki, bo poprzednie szybko ci sie nudziły :D

rozwiń
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2013 o 20:47

Jeśli takiś dobry i hardy, to powiem Ci, że nawet i na Księżycu i na Marsie chyba też już jeździłeś? Widzę, że nie jesteś kompetentnym człowiekiem do rozmów -i tyle! Jeśli masz tak aż sporo roboty i fachów, to czemu w każdej chwili siedzisz przed kompem? Jesteś marnym "szoferakiem" w swojej branży! Widać to po Twoim słownictwie i po tak wielu zmianach pracy -bo wszędzie długo miejsca nie zagrzałeś, bo zaraz Cię z roboty wywalali... Ja tutaj nie używam wulgarnych słów i nie piszę nic złego -podczas gdy Ty siejesz wulgaryzmami co krok i życzysz innym źle. To Cię zdradza, że jesteś bezmyślny i za to Cię z wielu robót  wywalali, nawet nie umiesz swego słownictwa opanować... Ja pracuję w jednej firmie od wielu lat -a skoro w jednej firmie, to chyba jednak jestem dobry w tym, co robię i nie potrzebuję zmieniać pracy "co chwilę"., tak jak Ty. Mam dobrą płacę i wiele premii -więc po co kombinować ze zmianą pracy??? Fakty mówią same za siebie...

Nie bronię kombajnisty i nie jestem związany ze wsią. Że nie ściągnął hedra -to fakt i jego błąd -ale to nie zmienia faktu, że kobieta jechała nieodpowiedzialnie. Ciekawe co by było, gdyby tam za zakrętem (zamiast tego kombajnu) leżał na szosie ktoś nieprzytomny z Twojej rodziny i ta kobieta by go rozjechała??? -też byś bronił kobiety, że dobrze jechała ? Ciekawe, czy Ty jadąc swoimi "wspaniałymi turbo-maszynami" nigdy nie złamałeś przepisów drogowych -choćby "gadając" przez komórę czy CBradio, albo nie zabezpieczając prawidłowo ładunku czy jakiegoś innego zaniedbania mającego wpływ na bezpieczeństwo drogowe nie zrobiłeś???

lepiej jak ty nauczyć się jednej trasy i udawać drivera :) idź pedale je***y , tacy jak ty to mi drewniaki mogą lizać :) wieśniaku. : :))

k ty nauczyć się jednej trasy i udawać drivera :) idź pedale je***y , tacy jak ty to mi drewniaki mogą lizać :) wieśniaku. : :))

rozwiń
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2013 o 20:46

to ześ kur*a pojechał! Skoro aż tyle lat jeździsz, to chyba zaraz po wyjściu z kołyski zacząłeś jeździć? Jesteś zwykłym komputerowym trolem, któremu starzy kupili kompa, aby ich niemądry synek w jeziorze się nie utopił -bo ostatnio tak wiele 'młodzieńców' się utopiło. Starzy uznali : bedzie mniejsze zło, gdy ich syn bedzie trolował przy kompie. :lol:

naucz sie ku*** ruda liczyć :)

Avatar
kloc-mayster / 9 sierpnia 2013 o 20:39

 właśnie - powinieneś zmienić przewożony towar bo ci się udzieliło :) nie broń kombajnisty i nie przypisuj winy kobiecie która zginęła - jasne jest że gdyby deb*** jechał bez hedra to do wypadku by nie doszło . Bronisz go bo sam do nie dawna dyszlem powoziłeś , dostałeś posrańcu dopłaty i kupiłeś sobie sprintera :) a w pocie czoła zapracowałeś na kombajnie i dlatego bronisz chłopa małorolnego - czyżby rodzina? nie ma wątpliwości czyja wina , i nie cytuj artykułów bo to nie dla takich wieśniaków jak ty - ty niepotrafisz dobrze interpretować przepisów więc daruj sobie. Przeczytaj sobie kto według policji jest winny tego wypadku - buraku zasrany. Kombajniste posadzić do więzienia , a ciebie za głupie poglądy i płytkie myślenie oraz obwinianie nie winnych - zamknąć w sraczu publicznym żebyś innym rolnikom - kombajnistom językiem dupę podcierał - jebaj się pseudo kierowco z 20 letnim stażem - aż na podkarpaciu byłeś? ale żeś się wypuścił ? wow..... a dla twojej wiadomości , powożę 40 lat , mam wszystkie kategorie + uprzywilejowane+ wolnobieżne , jeżdziłem autokarem 6 lat po międzynarodówce ( jeszcze w orbisie) ,22 lata jeżdżę z cysterną (gaz), 6 lat w armii powoziłem wolnobieżnymi, 4 lata uprzywilejowanym (karetka) 2 lata bojowym wozem strażackim (anglia) i w du*** mam takich driverów jak ty , modlę się do Krzysztofa żeby na takich nie trafić na drodze bo muszę jeszcze 8 lat odbębnic do emerytury a z takimi deb***ami na ulicach może się różnie skończyć , tylko jak ze mną by się zderzył to w promieniu kilkuset metrów nikt by nie przeżył . Przejechałem około 8 mln km , europa, azja, wyspy brytyjskie, skandynawia - USA (rekreacyjnie 2 miesiące na testach nowego VOLVO oceanic -zasponsorowane przez VOLVO TRUCK NORWEGIAN) a tu jakiś burak będzie do mnie szczekał :) nie daj bóg żebym się z tobą i twoimi poglądami spotkał na parkingu , bo skończył byś jak nielegalny emigrant na osi.....


 właśnie - powinieneś zmienić przewożony towar bo ci się udzieliło :) nie broń kombajnisty i nie przypisuj winy kobiecie która zginęła - jasne jest że gdyby deb*** jechał bez hedra to do wypadku by nie doszło . Bronisz go bo sam do nie dawna dyszlem powoziłeś , dostałeś posrańcu dopłaty i kupiłeś sobie sprintera :) a w pocie czoła zapracowałeś na kombajnie i dlatego bronisz chłopa małorolnego - czyżby rodzina? nie ma wątpliwości czyja wina , i nie cytuj artykułów bo to nie dla takich wieśniaków jak ty - ty niepotrafisz dobrze interpretować przepisów więc daruj sobie. Przeczytaj sobie kto według policji jest winny tego wypadku - buraku zasrany. Kombajniste posadzić do więzienia , a ciebie za głupie poglądy i płytkie myślenie oraz obwinianie nie winnych - zamknąć w sraczu publicznym żebyś innym rolnikom - kombajnistom językiem dupę podcierał - jebaj się pseudo kierowco z 20 letnim stażem - aż na podkarpaciu byłeś? ale żeś się wypuścił ? wow..... a dla twojej wiadomości , powożę 40 lat , mam wszystkie kategorie + uprzywilejowane+ wolnobieżne , jeżdziłem autokarem 6 lat po międzynarodówce ( jeszcze w orbisie) ,22 lata jeżdżę z cysterną (gaz), 6 lat w armii powoziłem wolnobieżnymi, 4 lata uprzywilejowanym (karetka) 2 lata bojowym wozem strażackim (anglia) i w du*** mam takich driverów jak ty , modlę się do Krzysztofa żeby na takich nie trafić na drodze bo muszę jeszcze 8 lat odbębnic do emerytury a z takimi deb***ami na ulicach może się różnie skończyć , tylko jak ze mną by się zderzył to w promieniu kilkuset metrów nikt by nie przeżył . Przejechałem około 8 mln km , europa, azja, wyspy brytyjskie, skandynawia - USA (rekreacyjnie 2 miesiące na testach nowego VOLVO oceanic -zasponsorowane przez VOLVO TRUCK NORWEGIAN) a tu jakiś burak będzie do mnie szczekał :) nie daj bóg żebym się z tobą i twoimi poglądami spotkał na parkingu , bo skończył byś jak nielegalny emigrant na osi.....

to ześ kur*a pojechał! Skoro aż tyle lat jeździsz, to chyba zaraz po wyjściu z kołyski zacząłeś jeździć? Jesteś zwykłym komputerowym trolem, któremu starzy kupili kompa, aby ich niemądry synek w jeziorze się nie utopił -bo ostatnio tak wiele 'młodzieńców' się utopiło. Starzy uznali : bedzie mniejsze zło, gdy ich syn bedzie trolował przy kompie. :lol:

to ześ kur*a pojechał! Skoro aż tyle lat jeździsz, to chyba zaraz po wyjściu z kołyski zacząłeś jeździć? Jesteś zwykłym komputerowym trolem, któremu starzy kupili kompa, aby ich niemądry synek w jeziorze się nie utopił -bo ostatnio tak wiele 'młodzieńców' się utopiło. Starzy uznali : bedzie mniejsze zło, gdy ich syn bedzie trolował przy kompie. :lol:

rozwiń
Avatar
to-to / 9 sierpnia 2013 o 20:31

 właśnie - powinieneś zmienić przewożony towar bo ci się udzieliło :) nie broń kombajnisty i nie przypisuj winy kobiecie która zginęła - jasne jest że gdyby deb*** jechał bez hedra to do wypadku by nie doszło . Bronisz go bo sam do nie dawna dyszlem powoziłeś , dostałeś posrańcu dopłaty i kupiłeś sobie sprintera :) a w pocie czoła zapracowałeś na kombajnie i dlatego bronisz chłopa małorolnego - czyżby rodzina? nie ma wątpliwości czyja wina , i nie cytuj artykułów bo to nie dla takich wieśniaków jak ty - ty niepotrafisz dobrze interpretować przepisów więc daruj sobie. Przeczytaj sobie kto według policji jest winny tego wypadku - buraku zasrany. Kombajniste posadzić do więzienia , a ciebie za głupie poglądy i płytkie myślenie oraz obwinianie nie winnych - zamknąć w sraczu publicznym żebyś innym rolnikom - kombajnistom językiem dupę podcierał - jebaj się pseudo kierowco z 20 letnim stażem - aż na podkarpaciu byłeś? ale żeś się wypuścił ? wow..... a dla twojej wiadomości , powożę 40 lat , mam wszystkie kategorie + uprzywilejowane+ wolnobieżne , jeżdziłem autokarem 6 lat po międzynarodówce ( jeszcze w orbisie) ,22 lata jeżdżę z cysterną (gaz), 6 lat w armii powoziłem wolnobieżnymi, 4 lata uprzywilejowanym (karetka) 2 lata bojowym wozem strażackim (anglia) i w du*** mam takich driverów jak ty , modlę się do Krzysztofa żeby na takich nie trafić na drodze bo muszę jeszcze 8 lat odbębnic do emerytury a z takimi deb***ami na ulicach może się różnie skończyć , tylko jak ze mną by się zderzył to w promieniu kilkuset metrów nikt by nie przeżył . Przejechałem około 8 mln km , europa, azja, wyspy brytyjskie, skandynawia - USA (rekreacyjnie 2 miesiące na testach nowego VOLVO oceanic -zasponsorowane przez VOLVO TRUCK NORWEGIAN) a tu jakiś burak będzie do mnie szczekał :) nie daj bóg żebym się z tobą i twoimi poglądami spotkał na parkingu , bo skończył byś jak nielegalny emigrant na osi.....


 właśnie - powinieneś zmienić przewożony towar bo ci się udzieliło :) nie broń kombajnisty i nie przypisuj winy kobiecie która zginęła - jasne jest że gdyby deb*** jechał bez hedra to do wypadku by nie doszło . Bronisz go bo sam do nie dawna dyszlem powoziłeś , dostałeś posrańcu dopłaty i kupiłeś sobie sprintera :) a w pocie czoła zapracowałeś na kombajnie i dlatego bronisz chłopa małorolnego - czyżby rodzina? nie ma wątpliwości czyja wina , i nie cytuj artykułów bo to nie dla takich wieśniaków jak ty - ty niepotrafisz dobrze interpretować przepisów więc daruj sobie. Przeczytaj sobie kto według policji jest winny tego wypadku - buraku zasrany. Kombajniste posadzić do więzienia , a ciebie za głupie poglądy i płytkie myślenie oraz obwinianie nie winnych - zamknąć w sraczu publicznym żebyś innym rolnikom - kombajnistom językiem dupę podcierał - jebaj się pseudo kierowco z 20 letnim stażem - aż na podkarpaciu byłeś? ale żeś się wypuścił ? wow..... a dla twojej wiadomości , powożę 40 lat , mam wszystkie kategorie + uprzywilejowane+ wolnobieżne , jeżdziłem autokarem 6 lat po międzynarodówce ( jeszcze w orbisie) ,22 lata jeżdżę z cysterną (gaz), 6 lat w armii powoziłem wolnobieżnymi, 4 lata uprzywilejowanym (karetka) 2 lata bojowym wozem strażackim (anglia) i w du*** mam takich driverów jak ty , modlę się do Krzysztofa żeby na takich nie trafić na drodze bo muszę jeszcze 8 lat odbębnic do emerytury a z takimi deb***ami na ulicach może się różnie skończyć , tylko jak ze mną by się zderzył to w promieniu kilkuset metrów nikt by nie przeżył . Przejechałem około 8 mln km , europa, azja, wyspy brytyjskie, skandynawia - USA (rekreacyjnie 2 miesiące na testach nowego VOLVO oceanic -zasponsorowane przez VOLVO TRUCK NORWEGIAN) a tu jakiś burak będzie do mnie szczekał :) nie daj bóg żebym się z tobą i twoimi poglądami spotkał na parkingu , bo skończył byś jak nielegalny emigrant na osi.....

Jeśli takiś dobry i hardy, to powiem Ci, że nawet i na Księżycu i na Marsie chyba też już jeździłeś? Widzę, że nie jesteś kompetentnym człowiekiem do rozmów -i tyle! Jeśli masz tak aż sporo roboty i fachów, to czemu w każdej chwili siedzisz przed kompem? Jesteś marnym "szoferakiem" w swojej branży! Widać to po Twoim słownictwie i po tak wielu zmianach pracy -bo wszędzie długo miejsca nie zagrzałeś, bo zaraz Cię z roboty wywalali... Ja tutaj nie używam wulgarnych słów i nie piszę nic złego -podczas gdy Ty siejesz wulgaryzmami co krok i życzysz innym źle. To Cię zdradza, że jesteś bezmyślny i za to Cię z wielu robót  wywalali, nawet nie umiesz swego słownictwa opanować... Ja pracuję w jednej firmie od wielu lat -a skoro w jednej firmie, to chyba jednak jestem dobry w tym, co robię i nie potrzebuję zmieniać pracy "co chwilę"., tak jak Ty. Mam dobrą płacę i wiele premii -więc po co kombinować ze zmianą pracy??? Fakty mówią same za siebie...

Nie bronię kombajnisty i nie jestem związany ze wsią. Że nie ściągnął hedra -to fakt i jego błąd -ale to nie zmienia faktu, że kobieta jechała nieodpowiedzialnie. Ciekawe co by było, gdyby tam za zakrętem (zamiast tego kombajnu) leżał na szosie ktoś nieprzytomny z Twojej rodziny i ta kobieta by go rozjechała??? -też byś bronił kobiety, że dobrze jechała ? Ciekawe, czy Ty jadąc swoimi "wspaniałymi turbo-maszynami" nigdy nie złamałeś przepisów drogowych -choćby "gadając" przez komórę czy CBradio, albo nie zabezpieczając prawidłowo ładunku czy jakiegoś innego zaniedbania mającego wpływ na bezpieczeństwo drogowe nie zrobiłeś???

Jeśli takiś dobry i hardy, to powiem Ci, że nawet i na Księżycu i na Marsie chyba też już jeździłeś? Widzę, że nie jesteś kompetentnym człowiekiem do rozmów -i tyle! Jeśli masz tak aż sporo roboty i fachów, to czemu w każdej chwili siedzisz przed kompem? Jesteś marnym "szoferakiem" w swojej branży! Widać to po Twoim słownictwie i po tak wielu zmianach pracy -bo wszędzie długo miejsca nie zagrzałeś, bo zaraz Cię z roboty wywalali... Ja tutaj nie używam wulgarnych słów i nie piszę nic złego -podczas gdy Ty siejesz wulgaryzmami co krok i ży... rozwiń

Avatar
BR / 12 sierpnia 2013 o 12:25

ja, jako kobieta i kierowca autobusu MPK z wieloletnim stażem przeczytawszy Twój post widzę, że nie do końca masz rację w tym co piszesz. Najpierw zacznijmy od tego, że nikt Ci nie każe wyhamowywać cysterny ani Peżota osobowego przed każdym zakrętem do prędkości 20-30km/h, -a jedynie przed tymi ostrymi oraz tymi mniej widocznymi zakrętami. Mój teść jeździł cementowozem i dwa razy zdarzyło mu się wywrócić ten ciężki pojazd -opowiadał, więc conieco wiem na ten temat. Po drugie: skoro miałeś kolizję i nawet wyrwało Ci kabinę w aucie, to prosty wniosek że raczej za szybko jechałeś -więc powiedz mi ile czasu zaoszczędziłeś tą za szybką jazdą na tej kolizji, jadąc zbyt za szybko? -bo po mojemu to poniosłeś wtedy ogromne straty czasowe i finansowe. Po trzecie: ta kobieta sama z siebie zrobiła ofiarę w tymże wypadku -bo wepchała bestii głowę do pyska -więc nie ma się co dziwić że ta bestia ją ugryzła... Po czwarte: co ma wspólnego wychamowanie cięzkiej cysterny do wychamowania Peżota na zakręcie? Po piąte: artykuł jest tu nierzetelnie napisany -bo nic nie pisze o drodze hamowania Peżota ,ani o przypuszczalnej prędkości jaką miał w chwili uderzenia w kombajn. Więc panie kolego nie ma co gdybać po Twojemu!

Kobieto jechałem 60 km/h i wyjechał mi pijany gówniarz busem , nie mogłem przewidzieć tego był prosty odcinek drogi z wyjazdami z polnych dróg ,akurat ten wyjazd był zarośnięty krzakami a gówniarz chciał przejechać przez ulicę i kontynuować jazdę polną drogą - niestety prawdopodobnie do końca życia będzie leżał :( Jeżeli chodzi o mój zmarnowany czas i straty finansowe to zostało to wszystko pokryte z OC sprawcy włącznie z opłatami za przestój i nie pisz że mi się śpieszyło bo jeżeli jesteś kierowcą zawodowym to powinnaś wiedzieć jak wygląda ta praca , ale właściwie co tu porównywać kierowanie autobusem MPK gdzie masz wyznaczoną trasę , przystanki, godziny i wszystko znasz na pamięć, poruszasz się w małym obrębie - spróbuj pojeździć pod spedycją gdzie codziennie jedziesz gdzie indziej, gdzie musisz sama liczyć czas dojazdu, pauzy, szukać miejsca na pauzy, dopchać się przez wąskie uliczki do celu tak aby nie wyrządzić szkód- ciekawe czy zwalniałbyś przed każdym ostrym  zakrętem? . Nie rozumiem jak możesz pisać że ona się do tego przyczyniła , że pchała bestii głowę do pyska ?!?!?! Pomyśl jeszcze raz ! Co ma Cysterna do "peżota"?  jedno i drugie jest użytkownikiem drogi i ma prawo po niej jechać w przeciwieństwie do kombajnu z hedrem - tylko taka różnica że jakby się natknął ten kombajn na cysternę to ofiarą byłby kombajnista czyli miałby za swoje , a nie jak w tym przypadku on cały i zdrowy , a przez jego czyn zabroniony doprowadził do śmierci niewinnego uczestnika ruchu. Gdyby nie wystawał po za oś jezdni nie doszłoby do wypadku i nie ma żadnych okoliczności łagodzących. BR

echałem 60 km/h i wyjechał mi pijany gówniarz busem , nie mogłem przewidzieć tego był prosty odcinek drogi z wyjazdami z polnych dróg ,akurat ten wyjazd był zarośnięty krzakami a gówniarz chciał przejechać przez ulicę i kontynuować jazdę polną drogą - niestety prawdopodobnie do końca życia będzie leżał :( Jeżeli chodzi o mój zmarnowany czas i straty finansowe to zostało to wszystko pokryte z OC sprawcy włącznie z opłatami za przestój i nie pisz że mi się śpieszyło bo jeżeli jesteś kierowcą zawodowym to powinnaś wiedzieć jak wygląda ta praca ... rozwiń
Avatar
lukrecja / 11 sierpnia 2013 o 19:49

poniosło mnie bo jak mozna obwiniać w tym przypadku ofiarę ? ewidentna wina leży po stronie kombajnisty i rozumiem że należy szukać argumentów łagodzących aby obiektywnie ocenić całą tą sytuację ale odwracanie kota ogonem oraz wybiórcze uwzględnianie sytuacji nadzwyczajnych , mam tuataj na mysli porównanie sytuacji leżącej za zakrętem kobiety (przykład autora -to-to) jak i mój przykład pijanego kierowcy jadącego chodnikiem gdzie jedna i druga sytuacja nie powinna mieć miejsca w  normalnych warunkach - jest nie dopuszczalne.Jeżeli podchodzilibyśmy do tego w taki sposób , że korzystając z drogi publicznej będziemy uwzgledniali , że za każdym zakrętem może leżeć kobieta , jechać kombajn z hedrem to prędkość ograniczona powinna zostać do max. 20-30 km/h ! Jeżeli ów to-to który usiłuje zaistnieć jako autorytet w kwestiach związanych z ruchem drogowym chwaląc się notabene mizerną praktyką kierowcy zawodowego cytuje artykuł kodeksu drogowego , przedstawiając swoją interpretację tegoż artykułu uważa ,że jego interpretacja jest słuszna to z ubolewaniem twierdzę , że powinien zasięgnąć opinii fachowca z dziedziny ruchu drogowego. Owszem należy dostosować prędkość tak aby panować nad pojazdem , ale nie oznacza to że da się zatrzymać pojazd natychmiast, lecz w najkrótszym czasie jaki jest możliwy przy danej dozwolonej prędkości, warunkach atmosferyczych, masie pojazdu etc. Jeżeli ktoś jechał chociaż jako pasażer cysterną z towarem płynnym ,gdzie całkowita masa zestawu wynosi 40 ton to powinien zdawać sobie sprawę o czym mówię , nawet jeżeli jechałbym z prędkością 50 km/h i natrafiłbym za zakrętem (których na jednej trasie jest tysiące) na taki kombajn to nie możliwe byłoby zatrzymanie pojazdu w taki sposób aby nie doprowadzić do kolizji- więc zdaniem "to-to" powinienem przed każdym zakrętem hamować zestaw do 10-20 km/h? miałem w życiu kilka przypadków nagłego hamowania ( ciągając cysternę) dwa razy po wyhamowaniu doszło do kolizji ponieważ towar falowaniem przesunął zestaw o ponad 3 metry !!! raz wyrwało mi kabinę.Jeżeli chodzi zaś o moją praktykę zawodową oraz przyczyny zmian miejsc pracy to nie zamierzam nikomu nic udowadniać i tłumaczyć się - poprostu tak się złożyło, od 14 lat mam swój ciągnik i swoją cysternę (zarobioną własną pracą , za cenę tułaczki, rodziny, nie przespanych nocy, kilku kolizji ,dwóch poważnych wypadków) zaś jeżeli chodzi o to że mam czas siedzieć przy kompie? hmmm.. może ktoś słyszał o necie bezprzewodowym? laptopie? - jestem ciągle w trasie od 40 lat z kilkoma przerwami ( dwa razy pobyt w szpitalu , raz w roku miesięczny urlop) a jeżeli kogoś obraziłem to przepraszam. Szerokości i przyczepności...... "BlackRider"


poniosło mnie bo jak mozna obwiniać w tym przypadku ofiarę ? ewidentna wina leży po stronie kombajnisty i rozumiem że należy szukać argumentów łagodzących aby obiektywnie ocenić całą tą sytuację ale odwracanie kota ogonem oraz wybiórcze uwzględnianie sytuacji nadzwyczajnych , mam tuataj na mysli porównanie sytuacji leżącej za zakrętem kobiety (przykład autora -to-to) jak i mój przykład pijanego kierowcy jadącego chodnikiem gdzie jedna i druga sytuacja nie powinna mieć miejsca w  normalnych warunkach - jest nie dopuszczalne.Jeżeli podchodzilibyśmy do tego w taki sposób , że korzystając z drogi publicznej będziemy uwzgledniali , że za każdym zakrętem może leżeć kobieta , jechać kombajn z hedrem to prędkość ograniczona powinna zostać do max. 20-30 km/h ! Jeżeli ów to-to który usiłuje zaistnieć jako autorytet w kwestiach związanych z ruchem drogowym chwaląc się notabene mizerną praktyką kierowcy zawodowego cytuje artykuł kodeksu drogowego , przedstawiając swoją interpretację tegoż artykułu uważa ,że jego interpretacja jest słuszna to z ubolewaniem twierdzę , że powinien zasięgnąć opinii fachowca z dziedziny ruchu drogowego. Owszem należy dostosować prędkość tak aby panować nad pojazdem , ale nie oznacza to że da się zatrzymać pojazd natychmiast, lecz w najkrótszym czasie jaki jest możliwy przy danej dozwolonej prędkości, warunkach atmosferyczych, masie pojazdu etc. Jeżeli ktoś jechał chociaż jako pasażer cysterną z towarem płynnym ,gdzie całkowita masa zestawu wynosi 40 ton to powinien zdawać sobie sprawę o czym mówię , nawet jeżeli jechałbym z prędkością 50 km/h i natrafiłbym za zakrętem (których na jednej trasie jest tysiące) na taki kombajn to nie możliwe byłoby zatrzymanie pojazdu w taki sposób aby nie doprowadzić do kolizji- więc zdaniem "to-to" powinienem przed każdym zakrętem hamować zestaw do 10-20 km/h? miałem w życiu kilka przypadków nagłego hamowania ( ciągając cysternę) dwa razy po wyhamowaniu doszło do kolizji ponieważ towar falowaniem przesunął zestaw o ponad 3 metry !!! raz wyrwało mi kabinę.Jeżeli chodzi zaś o moją praktykę zawodową oraz przyczyny zmian miejsc pracy to nie zamierzam nikomu nic udowadniać i tłumaczyć się - poprostu tak się złożyło, od 14 lat mam swój ciągnik i swoją cysternę (zarobioną własną pracą , za cenę tułaczki, rodziny, nie przespanych nocy, kilku kolizji ,dwóch poważnych wypadków) zaś jeżeli chodzi o to że mam czas siedzieć przy kompie? hmmm.. może ktoś słyszał o necie bezprzewodowym? laptopie? - jestem ciągle w trasie od 40 lat z kilkoma przerwami ( dwa razy pobyt w szpitalu , raz w roku miesięczny urlop) a jeżeli kogoś obraziłem to przepraszam. Szerokości i przyczepności...... "BlackRider"

ja, jako kobieta i kierowca autobusu MPK z wieloletnim stażem przeczytawszy Twój post widzę, że nie do końca masz rację w tym co piszesz. Najpierw zacznijmy od tego, że nikt Ci nie każe wyhamowywać cysterny ani Peżota osobowego przed każdym zakrętem do prędkości 20-30km/h, -a jedynie przed tymi ostrymi oraz tymi mniej widocznymi zakrętami. Mój teść jeździł cementowozem i dwa razy zdarzyło mu się wywrócić ten ciężki pojazd -opowiadał, więc conieco wiem na ten temat. Po drugie: skoro miałeś kolizję i nawet wyrwało Ci kabinę w aucie, to prosty wniosek że raczej za szybko jechałeś -więc powiedz mi ile czasu zaoszczędziłeś tą za szybką jazdą na tej kolizji, jadąc zbyt za szybko? -bo po mojemu to poniosłeś wtedy ogromne straty czasowe i finansowe. Po trzecie: ta kobieta sama z siebie zrobiła ofiarę w tymże wypadku -bo wepchała bestii głowę do pyska -więc nie ma się co dziwić że ta bestia ją ugryzła... Po czwarte: co ma wspólnego wychamowanie cięzkiej cysterny do wychamowania Peżota na zakręcie? Po piąte: artykuł jest tu nierzetelnie napisany -bo nic nie pisze o drodze hamowania Peżota ,ani o przypuszczalnej prędkości jaką miał w chwili uderzenia w kombajn. Więc panie kolego nie ma co gdybać po Twojemu!

ja, jako kobieta i kierowca autobusu MPK z wieloletnim stażem przeczytawszy Twój post widzę, że nie do końca masz rację w tym co piszesz. Najpierw zacznijmy od tego, że nikt Ci nie każe wyhamowywać cysterny ani Peżota osobowego przed każdym zakrętem do prędkości 20-30km/h, -a jedynie przed tymi ostrymi oraz tymi mniej widocznymi zakrętami. Mój teść jeździł cementowozem i dwa razy zdarzyło mu się wywrócić ten ciężki pojazd -opowiadał, więc conieco wiem na ten temat. Po drugie: skoro miałeś kolizję i nawet wyrwało Ci kabinę w aucie, to pro... rozwiń

Avatar
Gość / 10 sierpnia 2013 o 20:29

Nie wiem co Ci daje, że po chamsku się odzywasz do swojego oponenta. To, że go obrażasz nie o nim źle świadczy, ale o Tobie. Wyluzuj człowieku.

poniosło mnie bo jak mozna obwiniać w tym przypadku ofiarę ? ewidentna wina leży po stronie kombajnisty i rozumiem że należy szukać argumentów łagodzących aby obiektywnie ocenić całą tą sytuację ale odwracanie kota ogonem oraz wybiórcze uwzględnianie sytuacji nadzwyczajnych , mam tuataj na mysli porównanie sytuacji leżącej za zakrętem kobiety (przykład autora -to-to) jak i mój przykład pijanego kierowcy jadącego chodnikiem gdzie jedna i druga sytuacja nie powinna mieć miejsca w  normalnych warunkach - jest nie dopuszczalne.Jeżeli podchodzilibyśmy do tego w taki sposób , że korzystając z drogi publicznej będziemy uwzgledniali , że za każdym zakrętem może leżeć kobieta , jechać kombajn z hedrem to prędkość ograniczona powinna zostać do max. 20-30 km/h ! Jeżeli ów to-to który usiłuje zaistnieć jako autorytet w kwestiach związanych z ruchem drogowym chwaląc się notabene mizerną praktyką kierowcy zawodowego cytuje artykuł kodeksu drogowego , przedstawiając swoją interpretację tegoż artykułu uważa ,że jego interpretacja jest słuszna to z ubolewaniem twierdzę , że powinien zasięgnąć opinii fachowca z dziedziny ruchu drogowego. Owszem należy dostosować prędkość tak aby panować nad pojazdem , ale nie oznacza to że da się zatrzymać pojazd natychmiast, lecz w najkrótszym czasie jaki jest możliwy przy danej dozwolonej prędkości, warunkach atmosferyczych, masie pojazdu etc. Jeżeli ktoś jechał chociaż jako pasażer cysterną z towarem płynnym ,gdzie całkowita masa zestawu wynosi 40 ton to powinien zdawać sobie sprawę o czym mówię , nawet jeżeli jechałbym z prędkością 50 km/h i natrafiłbym za zakrętem (których na jednej trasie jest tysiące) na taki kombajn to nie możliwe byłoby zatrzymanie pojazdu w taki sposób aby nie doprowadzić do kolizji- więc zdaniem "to-to" powinienem przed każdym zakrętem hamować zestaw do 10-20 km/h? miałem w życiu kilka przypadków nagłego hamowania ( ciągając cysternę) dwa razy po wyhamowaniu doszło do kolizji ponieważ towar falowaniem przesunął zestaw o ponad 3 metry !!! raz wyrwało mi kabinę.Jeżeli chodzi zaś o moją praktykę zawodową oraz przyczyny zmian miejsc pracy to nie zamierzam nikomu nic udowadniać i tłumaczyć się - poprostu tak się złożyło, od 14 lat mam swój ciągnik i swoją cysternę (zarobioną własną pracą , za cenę tułaczki, rodziny, nie przespanych nocy, kilku kolizji ,dwóch poważnych wypadków) zaś jeżeli chodzi o to że mam czas siedzieć przy kompie? hmmm.. może ktoś słyszał o necie bezprzewodowym? laptopie? - jestem ciągle w trasie od 40 lat z kilkoma przerwami ( dwa razy pobyt w szpitalu , raz w roku miesięczny urlop) a jeżeli kogoś obraziłem to przepraszam. Szerokości i przyczepności...... "BlackRider"

poniosło mnie bo jak mozna obwiniać w tym przypadku ofiarę ? ewidentna wina leży po stronie kombajnisty i rozumiem że należy szukać argumentów łagodzących aby obiektywnie ocenić całą tą sytuację ale odwracanie kota ogonem oraz wybiórcze uwzględnianie sytuacji nadzwyczajnych , mam tuataj na mysli porównanie sytuacji leżącej za zakrętem kobiety (przykład autora -to-to) jak i mój przykład pijanego kierowcy jadącego chodnikiem gdzie jedna i druga sytuacja nie powinna mieć miejsca w  normalnych warunkach - jest nie dopuszcza... rozwiń

Avatar
to-to / 10 sierpnia 2013 o 20:03

Nie wiem co Ci daje, że po chamsku się odzywasz do swojego oponenta. To, że go obrażasz nie o nim źle świadczy, ale o Tobie. Wyluzuj człowieku.


Nie wiem co Ci daje, że po chamsku się odzywasz do swojego oponenta. To, że go obrażasz nie o nim źle świadczy, ale o Tobie. Wyluzuj człowieku.

Dziękuję "nef" za poparcie! Właśnie wróciłem z trasy -dziś woziłem grupkę dzieci niepełnosprawnych z Lublina do Ostrowca Świętokrzyskiego na wycieczkę. Mimo, że praca jest bardzo odpowiedzialna (wszak jest to wiezienie wprost bezbronnych osób -odpowiedzialność tym większa), to powiem że wozić takie osoby, to dla mnie czysta przyjemność :) Przez całą trasę i wycieczkę dzieciaki grzecznie się zachowywały i śpiewały piosenki, na koniec podziękowania dla Pana Kierowcy -więc cóż może być piękniejszego w pracy, jak to ujrzenie kilkunastu wesołych twarzy? Mimo, że w pracy -ale był to dla mnie swoistego rodzaju relax -bo uśmiech i radość. W odróżnieniu od tego sfrustrowanego gościa, który w poprzednich postach cwaniakuje "jakim to on jest wspaniałym i wytrawnym kierowcą i jeździł za granicami przeróżnymi sprzętami". He!He! Za granicami jeździł i tyle lat, a w Polsce kombajn z nieodczepionym hedrem go przeraża... Przypomina to bajkę Marii Konopnickiej o Stefku Burczymucha -"nawet lwa się nie bał!" -ale zwykłej szarej myszy się wystraszył  :)  Na trasie jest jeszcze coś takiego jak: Prędkość Bezpieczna albo Zasada Ograniczonego Zaufania na drodze(czyli tzw.myślenie za innych użytkowników drogi, przewidywanie zachowań innych). Poza tym: jeśli mam być "niby-szoferakiem" na wielu światowych trasach, to może faktycznie lepiej mieć tych tras do zrobienie niewiele w swoim "pakiecie" -ale robić tą robotę bardzo dobrze i bez zarzutów oraz widzieć prawdziwe zadowolenie swoich pasażerów? Poza tym jeszcze "gościa" zdradza język i słownicwo wypowiedzi -bo (jak mówią): jakie słownictwo, taki kierowca... A jeśli chodzi o mandat, że Policja ukarała kombajnistę -a niby kogo jeszcze miała ukarać?-tą zmarłą kobietę?

Dziękuję "nef" za poparcie! Właśnie wróciłem z trasy -dziś woziłem grupkę dzieci niepełnosprawnych z Lublina do Ostrowca Świętokrzyskiego na wycieczkę. Mimo, że praca jest bardzo odpowiedzialna (wszak jest to wiezienie wprost bezbronnych osób -odpowiedzialność tym większa), to powiem że wozić takie osoby, to dla mnie czysta przyjemność :) Przez całą trasę i wycieczkę dzieciaki grzecznie się zachowywały i śpiewały piosenki, na koniec podziękowania dla Pana Kierowcy -więc cóż może być piękniejszego w pracy, jak to ujrzenie kilkunastu wesoł... rozwiń

Avatar
nef / 10 sierpnia 2013 o 13:12

lepiej jak ty nauczyć się jednej trasy i udawać drivera :) idź pedale je***y , tacy jak ty to mi drewniaki mogą lizać :) wieśniaku. : :))

Nie wiem co Ci daje, że po chamsku się odzywasz do swojego oponenta. To, że go obrażasz nie o nim źle świadczy, ale o Tobie. Wyluzuj człowieku.

 

Avatar
kloc-mayster / 9 sierpnia 2013 o 20:55

 właśnie - powinieneś zmienić przewożony towar bo ci się udzieliło :) nie broń kombajnisty i nie przypisuj winy kobiecie która zginęła - jasne jest że gdyby deb*** jechał bez hedra to do wypadku by nie doszło . Bronisz go bo sam do nie dawna dyszlem powoziłeś , dostałeś posrańcu dopłaty i kupiłeś sobie sprintera :) a w pocie czoła zapracowałeś na kombajnie i dlatego bronisz chłopa małorolnego - czyżby rodzina? nie ma wątpliwości czyja wina , i nie cytuj artykułów bo to nie dla takich wieśniaków jak ty - ty niepotrafisz dobrze interpretować przepisów więc daruj sobie. Przeczytaj sobie kto według policji jest winny tego wypadku - buraku zasrany. Kombajniste posadzić do więzienia , a ciebie za głupie poglądy i płytkie myślenie oraz obwinianie nie winnych - zamknąć w sraczu publicznym żebyś innym rolnikom - kombajnistom językiem dupę podcierał - jebaj się pseudo kierowco z 20 letnim stażem - aż na podkarpaciu byłeś? ale żeś się wypuścił ? wow..... a dla twojej wiadomości , powożę 40 lat , mam wszystkie kategorie + uprzywilejowane+ wolnobieżne , jeżdziłem autokarem 6 lat po międzynarodówce ( jeszcze w orbisie) ,22 lata jeżdżę z cysterną (gaz), 6 lat w armii powoziłem wolnobieżnymi, 4 lata uprzywilejowanym (karetka) 2 lata bojowym wozem strażackim (anglia) i w du*** mam takich driverów jak ty , modlę się do Krzysztofa żeby na takich nie trafić na drodze bo muszę jeszcze 8 lat odbębnic do emerytury a z takimi deb***ami na ulicach może się różnie skończyć , tylko jak ze mną by się zderzył to w promieniu kilkuset metrów nikt by nie przeżył . Przejechałem około 8 mln km , europa, azja, wyspy brytyjskie, skandynawia - USA (rekreacyjnie 2 miesiące na testach nowego VOLVO oceanic -zasponsorowane przez VOLVO TRUCK NORWEGIAN) a tu jakiś burak będzie do mnie szczekał :) nie daj bóg żebym się z tobą i twoimi poglądami spotkał na parkingu , bo skończył byś jak nielegalny emigrant na osi.....


 właśnie - powinieneś zmienić przewożony towar bo ci się udzieliło :) nie broń kombajnisty i nie przypisuj winy kobiecie która zginęła - jasne jest że gdyby deb*** jechał bez hedra to do wypadku by nie doszło . Bronisz go bo sam do nie dawna dyszlem powoziłeś , dostałeś posrańcu dopłaty i kupiłeś sobie sprintera :) a w pocie czoła zapracowałeś na kombajnie i dlatego bronisz chłopa małorolnego - czyżby rodzina? nie ma wątpliwości czyja wina , i nie cytuj artykułów bo to nie dla takich wieśniaków jak ty - ty niepotrafisz dobrze interpretować przepisów więc daruj sobie. Przeczytaj sobie kto według policji jest winny tego wypadku - buraku zasrany. Kombajniste posadzić do więzienia , a ciebie za głupie poglądy i płytkie myślenie oraz obwinianie nie winnych - zamknąć w sraczu publicznym żebyś innym rolnikom - kombajnistom językiem dupę podcierał - jebaj się pseudo kierowco z 20 letnim stażem - aż na podkarpaciu byłeś? ale żeś się wypuścił ? wow..... a dla twojej wiadomości , powożę 40 lat , mam wszystkie kategorie + uprzywilejowane+ wolnobieżne , jeżdziłem autokarem 6 lat po międzynarodówce ( jeszcze w orbisie) ,22 lata jeżdżę z cysterną (gaz), 6 lat w armii powoziłem wolnobieżnymi, 4 lata uprzywilejowanym (karetka) 2 lata bojowym wozem strażackim (anglia) i w du*** mam takich driverów jak ty , modlę się do Krzysztofa żeby na takich nie trafić na drodze bo muszę jeszcze 8 lat odbębnic do emerytury a z takimi deb***ami na ulicach może się różnie skończyć , tylko jak ze mną by się zderzył to w promieniu kilkuset metrów nikt by nie przeżył . Przejechałem około 8 mln km , europa, azja, wyspy brytyjskie, skandynawia - USA (rekreacyjnie 2 miesiące na testach nowego VOLVO oceanic -zasponsorowane przez VOLVO TRUCK NORWEGIAN) a tu jakiś burak będzie do mnie szczekał :) nie daj bóg żebym się z tobą i twoimi poglądami spotkał na parkingu , bo skończył byś jak nielegalny emigrant na osi.....

Wszystko się zgadza panie koleszko oprócz tego, że nie 40 lat powozisz, lecz 4 lata i to na komputerowych symulatorach jazdy na swojej chacie. Starzy Ci kupowali coraz to nowe gierki, bo poprzednie szybko ci sie nudziły :D

Wszystko się zgadza panie koleszko oprócz tego, że nie 40 lat powozisz, lecz 4 lata i to na komputerowych symulatorach jazdy na swojej chacie. Starzy Ci kupowali coraz to nowe gierki, bo poprzednie szybko ci sie nudziły :D

rozwiń
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2013 o 20:47

Jeśli takiś dobry i hardy, to powiem Ci, że nawet i na Księżycu i na Marsie chyba też już jeździłeś? Widzę, że nie jesteś kompetentnym człowiekiem do rozmów -i tyle! Jeśli masz tak aż sporo roboty i fachów, to czemu w każdej chwili siedzisz przed kompem? Jesteś marnym "szoferakiem" w swojej branży! Widać to po Twoim słownictwie i po tak wielu zmianach pracy -bo wszędzie długo miejsca nie zagrzałeś, bo zaraz Cię z roboty wywalali... Ja tutaj nie używam wulgarnych słów i nie piszę nic złego -podczas gdy Ty siejesz wulgaryzmami co krok i życzysz innym źle. To Cię zdradza, że jesteś bezmyślny i za to Cię z wielu robót  wywalali, nawet nie umiesz swego słownictwa opanować... Ja pracuję w jednej firmie od wielu lat -a skoro w jednej firmie, to chyba jednak jestem dobry w tym, co robię i nie potrzebuję zmieniać pracy "co chwilę"., tak jak Ty. Mam dobrą płacę i wiele premii -więc po co kombinować ze zmianą pracy??? Fakty mówią same za siebie...

Nie bronię kombajnisty i nie jestem związany ze wsią. Że nie ściągnął hedra -to fakt i jego błąd -ale to nie zmienia faktu, że kobieta jechała nieodpowiedzialnie. Ciekawe co by było, gdyby tam za zakrętem (zamiast tego kombajnu) leżał na szosie ktoś nieprzytomny z Twojej rodziny i ta kobieta by go rozjechała??? -też byś bronił kobiety, że dobrze jechała ? Ciekawe, czy Ty jadąc swoimi "wspaniałymi turbo-maszynami" nigdy nie złamałeś przepisów drogowych -choćby "gadając" przez komórę czy CBradio, albo nie zabezpieczając prawidłowo ładunku czy jakiegoś innego zaniedbania mającego wpływ na bezpieczeństwo drogowe nie zrobiłeś???

lepiej jak ty nauczyć się jednej trasy i udawać drivera :) idź pedale je***y , tacy jak ty to mi drewniaki mogą lizać :) wieśniaku. : :))

k ty nauczyć się jednej trasy i udawać drivera :) idź pedale je***y , tacy jak ty to mi drewniaki mogą lizać :) wieśniaku. : :))

rozwiń
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2013 o 20:46

to ześ kur*a pojechał! Skoro aż tyle lat jeździsz, to chyba zaraz po wyjściu z kołyski zacząłeś jeździć? Jesteś zwykłym komputerowym trolem, któremu starzy kupili kompa, aby ich niemądry synek w jeziorze się nie utopił -bo ostatnio tak wiele 'młodzieńców' się utopiło. Starzy uznali : bedzie mniejsze zło, gdy ich syn bedzie trolował przy kompie. :lol:

naucz sie ku*** ruda liczyć :)

Avatar
kloc-mayster / 9 sierpnia 2013 o 20:39

 właśnie - powinieneś zmienić przewożony towar bo ci się udzieliło :) nie broń kombajnisty i nie przypisuj winy kobiecie która zginęła - jasne jest że gdyby deb*** jechał bez hedra to do wypadku by nie doszło . Bronisz go bo sam do nie dawna dyszlem powoziłeś , dostałeś posrańcu dopłaty i kupiłeś sobie sprintera :) a w pocie czoła zapracowałeś na kombajnie i dlatego bronisz chłopa małorolnego - czyżby rodzina? nie ma wątpliwości czyja wina , i nie cytuj artykułów bo to nie dla takich wieśniaków jak ty - ty niepotrafisz dobrze interpretować przepisów więc daruj sobie. Przeczytaj sobie kto według policji jest winny tego wypadku - buraku zasrany. Kombajniste posadzić do więzienia , a ciebie za głupie poglądy i płytkie myślenie oraz obwinianie nie winnych - zamknąć w sraczu publicznym żebyś innym rolnikom - kombajnistom językiem dupę podcierał - jebaj się pseudo kierowco z 20 letnim stażem - aż na podkarpaciu byłeś? ale żeś się wypuścił ? wow..... a dla twojej wiadomości , powożę 40 lat , mam wszystkie kategorie + uprzywilejowane+ wolnobieżne , jeżdziłem autokarem 6 lat po międzynarodówce ( jeszcze w orbisie) ,22 lata jeżdżę z cysterną (gaz), 6 lat w armii powoziłem wolnobieżnymi, 4 lata uprzywilejowanym (karetka) 2 lata bojowym wozem strażackim (anglia) i w du*** mam takich driverów jak ty , modlę się do Krzysztofa żeby na takich nie trafić na drodze bo muszę jeszcze 8 lat odbębnic do emerytury a z takimi deb***ami na ulicach może się różnie skończyć , tylko jak ze mną by się zderzył to w promieniu kilkuset metrów nikt by nie przeżył . Przejechałem około 8 mln km , europa, azja, wyspy brytyjskie, skandynawia - USA (rekreacyjnie 2 miesiące na testach nowego VOLVO oceanic -zasponsorowane przez VOLVO TRUCK NORWEGIAN) a tu jakiś burak będzie do mnie szczekał :) nie daj bóg żebym się z tobą i twoimi poglądami spotkał na parkingu , bo skończył byś jak nielegalny emigrant na osi.....


 właśnie - powinieneś zmienić przewożony towar bo ci się udzieliło :) nie broń kombajnisty i nie przypisuj winy kobiecie która zginęła - jasne jest że gdyby deb*** jechał bez hedra to do wypadku by nie doszło . Bronisz go bo sam do nie dawna dyszlem powoziłeś , dostałeś posrańcu dopłaty i kupiłeś sobie sprintera :) a w pocie czoła zapracowałeś na kombajnie i dlatego bronisz chłopa małorolnego - czyżby rodzina? nie ma wątpliwości czyja wina , i nie cytuj artykułów bo to nie dla takich wieśniaków jak ty - ty niepotrafisz dobrze interpretować przepisów więc daruj sobie. Przeczytaj sobie kto według policji jest winny tego wypadku - buraku zasrany. Kombajniste posadzić do więzienia , a ciebie za głupie poglądy i płytkie myślenie oraz obwinianie nie winnych - zamknąć w sraczu publicznym żebyś innym rolnikom - kombajnistom językiem dupę podcierał - jebaj się pseudo kierowco z 20 letnim stażem - aż na podkarpaciu byłeś? ale żeś się wypuścił ? wow..... a dla twojej wiadomości , powożę 40 lat , mam wszystkie kategorie + uprzywilejowane+ wolnobieżne , jeżdziłem autokarem 6 lat po międzynarodówce ( jeszcze w orbisie) ,22 lata jeżdżę z cysterną (gaz), 6 lat w armii powoziłem wolnobieżnymi, 4 lata uprzywilejowanym (karetka) 2 lata bojowym wozem strażackim (anglia) i w du*** mam takich driverów jak ty , modlę się do Krzysztofa żeby na takich nie trafić na drodze bo muszę jeszcze 8 lat odbębnic do emerytury a z takimi deb***ami na ulicach może się różnie skończyć , tylko jak ze mną by się zderzył to w promieniu kilkuset metrów nikt by nie przeżył . Przejechałem około 8 mln km , europa, azja, wyspy brytyjskie, skandynawia - USA (rekreacyjnie 2 miesiące na testach nowego VOLVO oceanic -zasponsorowane przez VOLVO TRUCK NORWEGIAN) a tu jakiś burak będzie do mnie szczekał :) nie daj bóg żebym się z tobą i twoimi poglądami spotkał na parkingu , bo skończył byś jak nielegalny emigrant na osi.....

to ześ kur*a pojechał! Skoro aż tyle lat jeździsz, to chyba zaraz po wyjściu z kołyski zacząłeś jeździć? Jesteś zwykłym komputerowym trolem, któremu starzy kupili kompa, aby ich niemądry synek w jeziorze się nie utopił -bo ostatnio tak wiele 'młodzieńców' się utopiło. Starzy uznali : bedzie mniejsze zło, gdy ich syn bedzie trolował przy kompie. :lol:

to ześ kur*a pojechał! Skoro aż tyle lat jeździsz, to chyba zaraz po wyjściu z kołyski zacząłeś jeździć? Jesteś zwykłym komputerowym trolem, któremu starzy kupili kompa, aby ich niemądry synek w jeziorze się nie utopił -bo ostatnio tak wiele 'młodzieńców' się utopiło. Starzy uznali : bedzie mniejsze zło, gdy ich syn bedzie trolował przy kompie. :lol:

rozwiń
Avatar
to-to / 9 sierpnia 2013 o 20:31

 właśnie - powinieneś zmienić przewożony towar bo ci się udzieliło :) nie broń kombajnisty i nie przypisuj winy kobiecie która zginęła - jasne jest że gdyby deb*** jechał bez hedra to do wypadku by nie doszło . Bronisz go bo sam do nie dawna dyszlem powoziłeś , dostałeś posrańcu dopłaty i kupiłeś sobie sprintera :) a w pocie czoła zapracowałeś na kombajnie i dlatego bronisz chłopa małorolnego - czyżby rodzina? nie ma wątpliwości czyja wina , i nie cytuj artykułów bo to nie dla takich wieśniaków jak ty - ty niepotrafisz dobrze interpretować przepisów więc daruj sobie. Przeczytaj sobie kto według policji jest winny tego wypadku - buraku zasrany. Kombajniste posadzić do więzienia , a ciebie za głupie poglądy i płytkie myślenie oraz obwinianie nie winnych - zamknąć w sraczu publicznym żebyś innym rolnikom - kombajnistom językiem dupę podcierał - jebaj się pseudo kierowco z 20 letnim stażem - aż na podkarpaciu byłeś? ale żeś się wypuścił ? wow..... a dla twojej wiadomości , powożę 40 lat , mam wszystkie kategorie + uprzywilejowane+ wolnobieżne , jeżdziłem autokarem 6 lat po międzynarodówce ( jeszcze w orbisie) ,22 lata jeżdżę z cysterną (gaz), 6 lat w armii powoziłem wolnobieżnymi, 4 lata uprzywilejowanym (karetka) 2 lata bojowym wozem strażackim (anglia) i w du*** mam takich driverów jak ty , modlę się do Krzysztofa żeby na takich nie trafić na drodze bo muszę jeszcze 8 lat odbębnic do emerytury a z takimi deb***ami na ulicach może się różnie skończyć , tylko jak ze mną by się zderzył to w promieniu kilkuset metrów nikt by nie przeżył . Przejechałem około 8 mln km , europa, azja, wyspy brytyjskie, skandynawia - USA (rekreacyjnie 2 miesiące na testach nowego VOLVO oceanic -zasponsorowane przez VOLVO TRUCK NORWEGIAN) a tu jakiś burak będzie do mnie szczekał :) nie daj bóg żebym się z tobą i twoimi poglądami spotkał na parkingu , bo skończył byś jak nielegalny emigrant na osi.....


 właśnie - powinieneś zmienić przewożony towar bo ci się udzieliło :) nie broń kombajnisty i nie przypisuj winy kobiecie która zginęła - jasne jest że gdyby deb*** jechał bez hedra to do wypadku by nie doszło . Bronisz go bo sam do nie dawna dyszlem powoziłeś , dostałeś posrańcu dopłaty i kupiłeś sobie sprintera :) a w pocie czoła zapracowałeś na kombajnie i dlatego bronisz chłopa małorolnego - czyżby rodzina? nie ma wątpliwości czyja wina , i nie cytuj artykułów bo to nie dla takich wieśniaków jak ty - ty niepotrafisz dobrze interpretować przepisów więc daruj sobie. Przeczytaj sobie kto według policji jest winny tego wypadku - buraku zasrany. Kombajniste posadzić do więzienia , a ciebie za głupie poglądy i płytkie myślenie oraz obwinianie nie winnych - zamknąć w sraczu publicznym żebyś innym rolnikom - kombajnistom językiem dupę podcierał - jebaj się pseudo kierowco z 20 letnim stażem - aż na podkarpaciu byłeś? ale żeś się wypuścił ? wow..... a dla twojej wiadomości , powożę 40 lat , mam wszystkie kategorie + uprzywilejowane+ wolnobieżne , jeżdziłem autokarem 6 lat po międzynarodówce ( jeszcze w orbisie) ,22 lata jeżdżę z cysterną (gaz), 6 lat w armii powoziłem wolnobieżnymi, 4 lata uprzywilejowanym (karetka) 2 lata bojowym wozem strażackim (anglia) i w du*** mam takich driverów jak ty , modlę się do Krzysztofa żeby na takich nie trafić na drodze bo muszę jeszcze 8 lat odbębnic do emerytury a z takimi deb***ami na ulicach może się różnie skończyć , tylko jak ze mną by się zderzył to w promieniu kilkuset metrów nikt by nie przeżył . Przejechałem około 8 mln km , europa, azja, wyspy brytyjskie, skandynawia - USA (rekreacyjnie 2 miesiące na testach nowego VOLVO oceanic -zasponsorowane przez VOLVO TRUCK NORWEGIAN) a tu jakiś burak będzie do mnie szczekał :) nie daj bóg żebym się z tobą i twoimi poglądami spotkał na parkingu , bo skończył byś jak nielegalny emigrant na osi.....

Jeśli takiś dobry i hardy, to powiem Ci, że nawet i na Księżycu i na Marsie chyba też już jeździłeś? Widzę, że nie jesteś kompetentnym człowiekiem do rozmów -i tyle! Jeśli masz tak aż sporo roboty i fachów, to czemu w każdej chwili siedzisz przed kompem? Jesteś marnym "szoferakiem" w swojej branży! Widać to po Twoim słownictwie i po tak wielu zmianach pracy -bo wszędzie długo miejsca nie zagrzałeś, bo zaraz Cię z roboty wywalali... Ja tutaj nie używam wulgarnych słów i nie piszę nic złego -podczas gdy Ty siejesz wulgaryzmami co krok i życzysz innym źle. To Cię zdradza, że jesteś bezmyślny i za to Cię z wielu robót  wywalali, nawet nie umiesz swego słownictwa opanować... Ja pracuję w jednej firmie od wielu lat -a skoro w jednej firmie, to chyba jednak jestem dobry w tym, co robię i nie potrzebuję zmieniać pracy "co chwilę"., tak jak Ty. Mam dobrą płacę i wiele premii -więc po co kombinować ze zmianą pracy??? Fakty mówią same za siebie...

Nie bronię kombajnisty i nie jestem związany ze wsią. Że nie ściągnął hedra -to fakt i jego błąd -ale to nie zmienia faktu, że kobieta jechała nieodpowiedzialnie. Ciekawe co by było, gdyby tam za zakrętem (zamiast tego kombajnu) leżał na szosie ktoś nieprzytomny z Twojej rodziny i ta kobieta by go rozjechała??? -też byś bronił kobiety, że dobrze jechała ? Ciekawe, czy Ty jadąc swoimi "wspaniałymi turbo-maszynami" nigdy nie złamałeś przepisów drogowych -choćby "gadając" przez komórę czy CBradio, albo nie zabezpieczając prawidłowo ładunku czy jakiegoś innego zaniedbania mającego wpływ na bezpieczeństwo drogowe nie zrobiłeś???

Jeśli takiś dobry i hardy, to powiem Ci, że nawet i na Księżycu i na Marsie chyba też już jeździłeś? Widzę, że nie jesteś kompetentnym człowiekiem do rozmów -i tyle! Jeśli masz tak aż sporo roboty i fachów, to czemu w każdej chwili siedzisz przed kompem? Jesteś marnym "szoferakiem" w swojej branży! Widać to po Twoim słownictwie i po tak wielu zmianach pracy -bo wszędzie długo miejsca nie zagrzałeś, bo zaraz Cię z roboty wywalali... Ja tutaj nie używam wulgarnych słów i nie piszę nic złego -podczas gdy Ty siejesz wulgaryzmami co krok i ży... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzisiaj otwiera się Rollmania. Pierwszy dzień jazdy za darmo

Dzisiaj otwiera się Rollmania. Pierwszy dzień jazdy za darmo 0 0

Hala do jazdy na wrotkach i rolkach będzie działać od dzisiaj w miejscu lodowiska Icemania przy Al. Zygmuntowskich. We wszystkie dni tygodnia ma być czynna od godz. 11 do 21.

Ruszają mistrzostwa Polski w kolarstwie. O medale Mostostalu Puławy będzie trudno

Ruszają mistrzostwa Polski w kolarstwie. O medale Mostostalu Puławy będzie trudno 0 0

W piątek rozpoczynają się mistrzostwa Polski w kolarstwie. Bazą zawodów będzie Grunwald i Ostróda

Burze: W woj. lubelskim bez większych szkód

Burze: W woj. lubelskim bez większych szkód 0 2

Czwartkowe burze nie spowodowały większych szkód w woj. lubelskim

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.06]
22 czerwca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.06] 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek do lubelskich kin trafią zbierający znakomite recenzje horror Hereditary oraz kontynuacja kultowej już serii kryminalnej - Ocean's 8, tym razem w wersji kobiecej. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich zamiast placu zabaw? Pierwsze przymiarki
galeria

Pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich zamiast placu zabaw? Pierwsze przymiarki 0 16

Jeszcze w czerwcu możemy poznać reguły konkursu na projekt pomnika Marii i Lecha Kaczyńskich, który miałby stanąć w centrum miasta. Prezydent Lublina i jego podwładni nie będą mieli wpływu na konkurs. Teoretycznie może go wygrać projekt stworzony przez miejską radną PiS

340 tys. uczniów z Lubelskiego zaczyna wakacje. Jak wypadł pierwszy szkolny rok po reformie?

340 tys. uczniów z Lubelskiego zaczyna wakacje. Jak wypadł pierwszy szkolny rok po reformie? 0 4

Ponad 340 tys. uczniów z całej Lubelszczyzny odbiera dziś świadectwa i zaczyna wakacje. Władza chwali reformę, ale nauczyciele i rodzice z niepokojem patrzą w przyszłość

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka 2 1

MUNDIAL 2018 Po niezwykle emocjonującym meczu w Niżnym Nowogrodzie Chorwacja zdeklasowała Argentynę wygrywając 3:0 i zapewniła sobie wyjście z grupy. Z kolei Leo Messi i spółka są o krok od pożegnania się z turniejem w Rosji

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend]
22 czerwca 2018, 21:00

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend] 2 1

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejny weekend z plenerowym Kinem Perła. W najbliższym czasie zobaczymy m.in. horror Wrota do piekieł i dramat Belgica.

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia]
Uroczysta gala
galeria

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia] 8 7

To już 22. edycja Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny „Złota Setka 2017”. W czwartek wieczorem podczas uroczystej gali w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich nagrodziliśmy zwycięskie firmy. Był czas na gratulacje i okolicznościowe toasty.

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem?

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem? 3 36

Rozmowy w sprawie zawiązania komitetu, którego twarzą byłby urzędujący prezydent Lublina, trwały od kilku miesięcy. W czwartek w obecności dziennikarzy przedstawiciele poszczególnych ugrupowań podpisali porozumienie programowe

Sprawa prof. Starosławskiej wraca do prokuratury. Tak zdecydował sąd

Sprawa prof. Starosławskiej wraca do prokuratury. Tak zdecydował sąd 10 6

W czwartek sąd rejonowy uchylił postanowienie prokuratury o umorzeniu śledztwa dotyczącego prof. Elżbiety Starosławskiej, byłej dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Rozstrzygnięcie jest prawomocne.

Puławy: Szukają miejsca pod nowe targowisko

Puławy: Szukają miejsca pod nowe targowisko 9 11

Puławscy urzędnicy prowadzą rozmowy z właścicielami działek, na których jeszcze w tym roku może powstać nowe miejskie targowisko. Opcje są dwie: tymczasowy, tańszy obiekt na cudzej ziemi lub pozyskanie gruntu i budowa tego docelowego z pełnym wyposażeniem.

Koncert Filipa Lato na Bronowicach
22 czerwca 2018, 18:00

Koncert Filipa Lato na Bronowicach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda Voice of Poland, Filip Lato, wystąpi 22 czerwca o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice (ul. Olchowa 8).

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu 5 4

52-letni motocyklista trafił do szpitala po wypadku w Maryninie (pow. chełmski).

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega 27 1

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega przed frontem burzowym, który ma dojść m.in. nad woj. lubelskie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.