piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Komisja sprawdza wójta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 listopada 2006, 18:21


Gminna Komisja Wyborcza w Dorohusku zwróciła się
do Centralnego Rejestru Skazanych z zapytaniem o niekaralność ubiegającego się o reelekcję obecnego wójta Stanisława Korzeniewskiego. – Zdecydowaliśmy się na to ze względuna sygnały, które do nas docierają, jakoby obecny wójt miał na swoim koncie wyrok skazujący i zataił ten fakt – tłumaczy Krzysztof Rulka, przewodniczący GKW.
Stanisław Korzeniewski, tak jak inni kandydaci ubiegający się o pracę w samorządzie, musiał wyrazić zgodę na kandydowanie oraz złożyć pisemne oświadczenie, że posiada prawo wybieralności, czyli nie był karany za przestępstwo umyślne. Wójt takie oświadczenie złożył. GKW czeka
na odpowiedź z Centralnego Rejestru Skazanych. Powinna nadejść w tym tygodniu. Jeżeli okaże się, że wójt był karany, skreśli go z listy kandydatów. – Nigdy umyślnie prawa nie złamałem – mówi Korzeniewski. – Dla wielu jestem ością w gardle i spodziewałem się, że będą chcieli mnie zdyskredytować w oczach wyborców. Bo bycie wójtem w gminie, takiej jak Dorohusk, to duży kąsek.
Jego przeciwnicy twierdzą,
że jednak zataił fakt, iż był skazany. Przed czterema laty został skazany na karę grzywny w związku ze złamaniem prawa budowlanego.
Kilka dni temu w Sądzie Grodzkim w Chełmie zapadł wyrok w innej sprawie Korzeniewskiego. Prokurator zarzucił mu łamanie prawa prasowego oraz podrobienie podpisu. W sprawie pierwszego z tych zarzutów sąd sprawę umorzył. Jeżeli chodzi o drugi czyn, Korzeniewski został uniewinniony. Wyrok nie jest prawomocny. Prokurator zapowiedział apelację.
W pierwszej turze wyborów Korzeniewski uzyskał 45 proc. głosów i w niedzielę spotka się z Adamem Mendelem (32,3 proc. głosów). Jeżeli jednak zaświadczenie z Centralnego Rejestru Skazanych definitywnie wykluczy go z wyborów, jego miejsce zajmie Marzena Szopińska-Demczuk, kandydatka PiS, która w pierwszej turze zajęła trzecie miejsce.
(szer)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!