Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

20 maja 2013 r.
18:10
Edytuj ten wpis

Kompromitująca pomyłka urzędników. Będzie koncert Gipsy, ale nie Kings

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 10 A A
Rico Sanchez, bohater całego zamieszania. Był gwiazdą imprezy w Nowym Tomyślu, Swarzędzu, Radomsku,
Rico Sanchez, bohater całego zamieszania. Był gwiazdą imprezy w Nowym Tomyślu, Swarzędzu, Radomsku,

Miała być słynna grupa Gipsy Kings, a będzie Rico Sanchez & Gipsy Kings party. Miasto prostuje własne informacje, że podczas tegorocznych dni miasta zagra światowej sławy francuska grupa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dni Chełma - Jarmark z Bieluchem - tak oficjalnie nazywa się tegoroczne święto naszego miasta. Jako gwiazda wystąpi światowej sławy francuska grupa Gipsy Kings – taką informację przesłał Urząd Miasta do mediów na początku maja. Imprezę zaplanowano na 1 i 2 czerwca. W komunikacie zamieszczono opis grupy i listę niemal kultowych przebojów. – Najbardziej znanymi utworami grupy są m.in. "Bamboleo”, "Djobi Djoba”, "Eschucha Me” – napisali urzędnicy.

– Już zarezerwowałem sobie czas, aby z ekipą znajomych pojechać do Chełma. Trudno przegapić taką gratkę, zwłaszcza, że to tak blisko – mówi Przemysław Kędziora z Lublina.

Pan Przemek i inni chętni się rozczarują, bo chełmski Ratusz teraz prostuje tę sensacyjną zapowiedź.
– W pierwszej przesłanej wiadomości (...) pojawiła się informacja, że wystąpi gwiazda Gipsy Kings.

Nastąpił błąd, bo w Chełmie wystąpi Rico Sanchez & Gypsy Kings party, wykonujący covery sławnych Francuzów oraz autorskie kompozycje – tłumaczy Roland Kurczewicz z Urzędu Miasta Chełm. I dodaje: – Pragniemy sprostować. Zespół nie jest bezpośrednio związany ze światowej sławy francuską grupą Gipsy Kings.

Jedyny związek Sancheza z Gipsy Kings jest taki, że brał on udział we wspólnych tzw. Gipsy session.
Fani Francuzów są zawiedzeni.

– Szkoda. A mogło być tak fajnie – mówi 19-letnia Magda Kisieluk z Chełma. – Jak Rico Sanchez zagra fajny koncert, to też będzie miło. Ale gdyby był oryginał...

– Chełm jest jednym z wielu miast, które pomyliło "Rico Sanchez & Gipsy Kings party” z oryginałem, czyli znaną grupą francuskich Cyganów – tłumaczą w chełmską Ratuszu.

Koncert "Rico Sanchez & Gipsy King party” zaplanowano na sobotę 1 czerwca na godz. 20.30.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Krzysiek / 7 czerwca 2013 o 00:03

Co by nie gadać koncert był zajefajny, byłem na Rico już pare lat temu w Krasnym stawie!!!

Teraz było jeszcze lepiej....

Avatar
antyspamowy / 29 maja 2013 o 07:40

.

Avatar
brudny hary / 23 maja 2013 o 22:22
może zaproszą jeszcze Zespół Gitar Hawajskich z Siennicy Różanej
Avatar
wwww / 23 maja 2013 o 10:05
Tydzień do Dni Chełma, a programu jak nie było tak nie ma. Czyżby organizatorzy się wstydzili tego co wymyślili. Plamę dali z gwiazdą wieczoru. Można jeszcze zmienić np, na chór gospel z Chdk z dyrektor na czele.
Avatar
Karol / 21 maja 2013 o 22:41
Ciekawie to skomentowali na "moj chelm pl", opisując, że chyba ktoś pomylił profesję. Bo jak moża podpisać z kimś umowę jak się nie wie, z kim...
Avatar
byhguli / 21 maja 2013 o 17:59
to nie żadna pomyłka, to celowa robota organizatorów (Chełmski Dom Kultury).... a miało być tak fajnie
Avatar
acid spawn / 21 maja 2013 o 14:10
Tak jest u nas od wielu lat, że "... wszystkim się zdawało,
Że Wojski wciąż gra jeszcze, a to echo grało ..."
Avatar
juan carlos / 21 maja 2013 o 14:01
jaki jarmark taka muzyka
Ze tez medrcy z chelmskiego magistratu nie pojda po rozum do glowy i nie zrobia imprezy ............. (no ale podpowiedzi nie bedzie, niech sami poglowkuja)
Avatar
adam / 21 maja 2013 o 13:40
No cóż.Miało być dobrze , a wyszło jak zwykle.A wystarczy tylko (lub aż!) czytać ze zrozumieniem na poziomie gimnazjum,by zauważyć różnicę.No i te żenujące tłumaczenia o wielu miastach...Brawo!!! A poza tym nie wystarczy ciągle informować i prostować- wypadałoby przeprosić.
Avatar
zniesmaczony / 21 maja 2013 o 11:38
W tym kraju, niestety, ale takich mamy urzędników. Mierny, bierny ale za to wierny
Avatar
Krzysiek / 7 czerwca 2013 o 00:03

Co by nie gadać koncert był zajefajny, byłem na Rico już pare lat temu w Krasnym stawie!!!

Teraz było jeszcze lepiej....

Avatar
antyspamowy / 29 maja 2013 o 07:40

.

Avatar
brudny hary / 23 maja 2013 o 22:22
może zaproszą jeszcze Zespół Gitar Hawajskich z Siennicy Różanej
Avatar
wwww / 23 maja 2013 o 10:05
Tydzień do Dni Chełma, a programu jak nie było tak nie ma. Czyżby organizatorzy się wstydzili tego co wymyślili. Plamę dali z gwiazdą wieczoru. Można jeszcze zmienić np, na chór gospel z Chdk z dyrektor na czele.
Avatar
Karol / 21 maja 2013 o 22:41
Ciekawie to skomentowali na "moj chelm pl", opisując, że chyba ktoś pomylił profesję. Bo jak moża podpisać z kimś umowę jak się nie wie, z kim...
Avatar
byhguli / 21 maja 2013 o 17:59
to nie żadna pomyłka, to celowa robota organizatorów (Chełmski Dom Kultury).... a miało być tak fajnie
Avatar
acid spawn / 21 maja 2013 o 14:10
Tak jest u nas od wielu lat, że "... wszystkim się zdawało,
Że Wojski wciąż gra jeszcze, a to echo grało ..."
Avatar
juan carlos / 21 maja 2013 o 14:01
jaki jarmark taka muzyka
Ze tez medrcy z chelmskiego magistratu nie pojda po rozum do glowy i nie zrobia imprezy ............. (no ale podpowiedzi nie bedzie, niech sami poglowkuja)
Avatar
adam / 21 maja 2013 o 13:40
No cóż.Miało być dobrze , a wyszło jak zwykle.A wystarczy tylko (lub aż!) czytać ze zrozumieniem na poziomie gimnazjum,by zauważyć różnicę.No i te żenujące tłumaczenia o wielu miastach...Brawo!!! A poza tym nie wystarczy ciągle informować i prostować- wypadałoby przeprosić.
Avatar
zniesmaczony / 21 maja 2013 o 11:38
W tym kraju, niestety, ale takich mamy urzędników. Mierny, bierny ale za to wierny
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 4 0

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 27 2

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 15 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 20 9

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 31 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 303 10

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 5 10

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 20

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 9 8

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 4

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.