niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Chełm

Komputer pokaże, co dziecko ukrywa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 listopada 2006, 18:48

Rodzice w każdej chwili mogą skontrolować oceny swoich dzieci za pośrednictwem Internetu. I to bez odwiedzania codziennie szkoły. Niemożliwe? A jednak. Taką możliwość lada dzień będą mieli ci, których pociechy uczą się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Chełmie.

Internetowy dziennik wprowadzono w tej szkole już w ubiegłym roku. Wtedy jednak objął tylko ostatnie klasy szkoły podstawowej i gimnazjum.
- Teraz wgląd do e-dziennika będą mieli rodzice wszystkich klas, poza nauczaniem początkowym - mówi Dariusz Mielniczuk, dyrektor szkoły. - W klasach 1-3 zrezygnowaliśmy z tej formuły, bo tam uczniowie oceniani są w sposób bardziej opisowy.
Do obsługi e-dziennika specjalnie przeszkolono nauczycieli. Oceny, raz w tygodniu, będą aktualizowali wychowawcy klas.
- Na zebraniu powiedziałam rodzicom o internetowym dzienniku i wytłumaczyłam, w jaki sposób będzie funkcjonował - mówi Teresa Gruszka, wychowawczyni klasy VI D. - Nie było nikogo, komu ten pomysł by się nie spodobał. Wręcz przeciwnie, rodzice byli zadowoleni, że będą mieli bieżący dostęp do ocen swoich dzieci.
Aby dowiedzieć się, jakie nowe oceny pojawiły się w dzienniku, rodzice będą musieli wpisać specjalny kod. Oprócz ocen będą mieli wgląd w uwagi na temat zachowania swoich dzieci. System jest tak pomyślany, aby nikt niepowołany nie mógł dopisać stopni. Gdyby jednak tak się stało, różnice będzie można zawsze zweryfikować porównując z tradycyjnym, papierowym dziennikiem.
- Zdecydowaliśmy się rozszerzyć tę formę na pozostałe klasy, bo rodzice, którzy do tej pory z niej korzystali, bardzo sobie ją chwalili - mówi Mielniczuk. - Oczywiście wprowadzenie e-dziennika nie oznacza, że rezygnujemy z bezpośrednich spotkań z rodzicami np. podczas wywiadówek. Wręcz przeciwnie. Teraz te spotkania będą częstsze, bo monitorowanie na bieżąco ocen zmobilizuje wielu rodziców do częstszych niż dotąd wizyt w szkole.
Sami rodzice zadeklarowali, że nie będą mieli problemu z dostępem do e-dziennika. Bo chociaż nie każdy ma Internet w domu, to większość korzysta z sieci choćby w pracy.
A co sądzą na ten temat sami uczniowie? Spytaliśmy o to w klasie VI D. Większość była zgodna, że e-dziennik to dobry pomysł. Część uczniów wolałaby jednak, żeby nie umieszczać w nim uwag o zachowaniu, a tylko same oceny.
- Ale przecież i stopnie, i uwagi wcześniej czy później wyjdą na jaw. Jeśli nie przez Internet, rodzice dowiedzą się o nich na wywiadówce. I tak się nie da tego ukryć - mówią szóstoklasiści.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!