piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Konflikt ws. szkoły w Stołpiu. Wójt nie pozywa, tylko pisze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 marca 2015, 20:18

Wójt nie pozwie nauczycieli i rodziców, którzy zarzucali mu "bezczynność i lekceważącą postawę wobec sygnalizowanych problemów związanych z funkcjonowaniem Zespołu Szkół w Stołpiu".

W całym konflikcie chodzi o dyrektor szkoły w Stołpiu Hannę Elak. Nauczyciele i rodzice zarzucali jej, że obrażała uczniów. Sygnatariusze listu otwartego zażądali od wójta zawieszenia jej w obowiązkach dyrektora i nauczyciela.

Wójt gminy Chełm Wiesław Kociuba w końcu się ugiął i 18 lutego zawiesił dyrektorkę. Sami zainteresowani dowiedzieli się o tym z prasy. Wójt wystosował również list otwarty, w którym tłumaczy swoją decyzję:
"Po analizie dotychczasowych wyników postępowania przeprowadzonego przez Zespół (powołany przez wójta) i Kuratorium Oświaty z uwagi na powagę wysuwanych zarzutów i uchybień, prowadzone przez prokuraturę postępowanie w sprawie skarg oraz prowadzone przez rzecznika dyscyplinarnego dla nauczycieli postępowanie wyjaśniające, ciągle trwający konflikt w relacjach dyrektor, nauczyciele, rodzice zawiesiłem Hannę Elak w pełnieniu obowiązków dyrektora i nauczyciela do czasu zakończenia postępowań”.

W swoim liście wójt odniósł się także do zarzutów o bezczynności i nazwał je bezpodstawnymi pomówieniami. Poinformował również, że powołany przez niego zespół przesłuchał już 57 osób spośród nauczycieli, pracowników obsługi i rodziców.

Zdaniem nauczycieli o braku zaufania wójta do ich środowiska świadczy to, że na zastępcę Hanny Elak wyznaczył gminną urzędniczkę Małgorzatę Łobejko, która w szkole miała dodatkowe pół etatu jako polonistka. - Pani Łobejko objęła jedynie zastępstwo, a nie pełnienie obowiązków dyrektora, gdyż nie posiada ku temu wymaganych uprawnień - podkreśla jedna z nauczycielek.

Z kolei sama Łobejko przekonuje, że przede wszystkim stara się zaprowadzić spokój. - Razem z gronem pedagogicznym koncentrujemy się przede wszystkim na sporządzeniu planu pracy na semestr - mówi Małgorzata Łobejko. - Uważam, że szkoła pracuje już normalnie, a atmosfera poprawia się z dnia na dzień.

Hanna Elak do czasu wyjaśnienia stawianych jej zarzutów odmawia kontaktów z dziennikarzami.
  Edytuj ten wpis
Gość
Gość
Gość
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 lutego 2016 o 13:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dyrektor niewinna. A wy chcieliście ją zniszczyć i upodlić wstrętny Janów i Barczyński.
Rozwiń
Gość
Gość (28 września 2015 o 21:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pomagać umiała w kradzieży....
Rozwiń
Gość
Gość (25 września 2015 o 13:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaki pedagog...chyba bez kwalifikacji
Rozwiń
Gość
Gość (25 września 2015 o 13:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak wróci pani Elak w końcu będą zajęcia pozalekcyjne i lekcje z przyrody będą spokojne a nie szarpanie zeszytów. Co tam robi pedagog...
Rozwiń
Gość
Gość (24 września 2015 o 17:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Łączy ... do pracy nie chodziła... tylko do niego... do Boba Budowniczego. Nawet rodzina nie wiedziała, że ją organ prowadzący zawiesił....Pisali wtedy pismo do Komendy Głównej ZHP i pismo w imieniu męskiego grona Rady Rodziców, które CI... zaniósł do prasy. wstyd tak kłamać Panie Cisł.... ale szul... pomogła w podjęciu decyzji. Gratualce
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!